Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 13 éves lánynak milyen...

Egy 13 éves lánynak milyen fajta kutya való?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 16:59
1 2
 1/20 Raffi ***** válasza:
13%
Plüss kutya.Vagy amelyik nem rántja el. De remélem nem ő fogja etetni.
2013. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem írj kicsit többet,mert így nehéz javasolni.
2013. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Presy válasza:
Sztem tök mindegy:D ha házörzésre kell nézetek egy nagyobat de csak ha kislánynak meglepi akkor egy palotapincsi is bőven elég nekem kettő van háznál de annyiból jók hogy nagyon szeretet éhesek és figyelnek is ha vki járkál éjszaka az utcákon is jeleznek:D
2013. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A lányom nagyon kondoskodna róla. De nem tudom hogy milyen fajtát vegyek. Ezt szeretném kérdezni
2013. ápr. 5. 17:06
 5/20 sippara ***** válasza:
74%

Jajistenem... akkor leírom szájbarágósan:


Naponta mennyit sétáltatná?

Hányszor találkozna más kutyákkal?

Mennyi idő jutna naponta a tanítására?

Hol tartanátok (lakásban vagy kertben)?

Volt már kutyátok (bár nem hinném, akkor meg tudnád fogalmazni a kérdésed)?

Kutyasuli/ovi?

2013. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sippara ***** válasza:
66%
óóó és még valami: nagyjából mennyit szántok a kölyök vételárára (ezen felül ugye még legalább 30-40 ezer forint a kezdőcsomag és az első pár látogatás a dokinál).
2013. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a menhely a legjobb megoldás vagy egy tenéysztő.D szaporító semmi féle képpen sem!
2013. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Kétféleképpen juthatsz kutyához:

1. Tenyésztői kutya. Ez azt jelenti, hogy orvosi papírokkal, szűréssel, és törzskönyvvel rendelkezik minimum!

(a szaporítót ne támogasd, aki törzskönyv nélkül árul egy halom kiskutyát az szaporító!)

2. Árva kutyus menhelyről, esetleg ha az utcátokban valahol becsúszott egy vemhesség tőlük is hazavihettek kiskutyát.


Sok fontos dolgot tisztázni kell magadban/ magatokban. mennyi időtök lenne az állatra? Tudjátok-e finanszírozni a megfelelő ellátását, az állatorvost, tápanyagban gazdag étrendet? Képesek vagytok e naponta sétálni menni esőben, szárazságban, hóban? Képesek vagytok e szellemileg és fizikailag lefárasztani nap mint nap? (szellemi lefárasztás tanítás, nevelés) Hol tartanátok? Panelban, vagy kertesben laktok? Hosszú szőrt ápolnátok e minden nap?


Mindez egyébként a 13 éves lányodnak a felelőssége kéne legyen ha az ővé lesz a kutya! Szóval ő képes e mindezt megtenni a kutyusáért, vagy olyannak ismered aki pár hónap alatt elunja a dolgokat? Ezt neked kell tudnod, milyen a lányod...


És csak a kérdések megválaszolása után lehet gondolkodni azon, hogy egyáltalán milyen fajta legyen...

2013. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Én is 13 vok.

Én Beagle kutyát kaptam.

Kicsit önfejű.

de nagyon szereti a gyerekeket

2013. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Volt már kutyánk vagyis a tesómnak de a lányom vitte mindig sétálni, mindig ő gondozta , fésülte stb. Kertesben lakunk. A kutyusra az ellátásokat az etetést tudjuk finanszírozni. A lányomnak mindig az állat volt az első ahogy végzett a suliban rohant haza és vitte sétálni. Tehát a kutyát már úgymond elkényesztetné. Hát úgy egy kisebb méretű kutya kéne.
2013. ápr. 5. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!