Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állapíthatom meg egy...

Hogyan állapíthatom meg egy kutya temperamentumát?

Figyelt kérdés

Szangvinikus, kolerikus, melankólikus, flegmatikus. Ezek vannak, remélem van aki ismeri ezeket a szavakat, pszichológiában elterjedtek, de kutyákra is jellemzőek...

3 kutyánk van, és nem tudom eldönteni melyik milyen.


2013. ápr. 5. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

már nagyon rég halottam ezeket a kifejezéseket így nem is biztos hogy jól azonosítom be (lehet már összekeverem de majd valaki ugyis kijavít). egyszerű tesztekkel tudod. a flegmatikus pl. tök mindegy mi történik vele, lényegében tojik a világra, tudtommal ez a legnehezesebb eset.

a melankolikus inkább csak lusta, de kemény melóval ki lehet hozni belőle valamit. a kolerikus típusra végképp nem vagyok biztos hogy jól emlékszem e de azt hiszem ez atípus egy kissé félős. a szangvinikus a legjobb és ezek között akadnak a dominánsak is. a szangvinikus érdeklődő, tanulékony. persze én ezt kölyökkutya esetében tanultam. hogy a választásnál mit vegyél figyelembe hogy a lehető legjobb kölyköt hozhasd el. ha jól emlékszem a kolerikus és a flegmatikus kutyát ítélte a "legrosszabnak".


szóval ha nem tévedtem a jellemzésekkel akkor pl. egy kulcsomó leejtésével tudod megnézni hogy a kölyök hogyan reagál.


ellenben ha felnőtt kutyákról van szó akkor bőven elég ha alapjáraton ismered a jellemét így hamar rájössz hogy melyik illik melyik kutyádra.


igaz véleményem szerint ez nem teljesen mérvadó, bár ennek segítségével rájössz hogy pl. egyik másik kutya miért tanul nehezebben pl. a fontos az hogy tudd a kutyád domináns avagy megadó típusú e. ugyanis ha domináns akkor fokozottabb figyelmet igényel a vezéri szerep megtartása, ugyanakkor alapjáraton minden kutyánál ugyanaz a a nevelés lényege. maximum egyiknél másiknál lassabban lehet haladni a tanulásban pl.

2013. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szavakat és a jelentésüket ismerem de a Jungi psziholgia alaptipusai szerintem nem alkalmahatóak kutyákra. Maximum az energiájuk alapján lehet őket besorolni szerintem. Egy kutya ugyanis soha nem lesz flegmatikus példáúl, legelábbis én még nem láttam olyat.
2013. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

most megnéztem interneten. hát majdnem jól emlékeztem. a kolerikusnál arra emlékeztem hogy képes agresszív lenni de valamiért ugy emlékeztem hogy félelemből.


itt az oldal ahol leírja a jellemzést. ha felnőtt kutyáid vannak akkor simán be tudod azonosítani valamelyikbe őket hiszen annyira kell már hogy ismerd.


[link]

2013. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyetértek a második válaszolóval. nyilván nem véletlenül került ki a köztudatból ez a fajta jellemzése a kutyának. ugyanis az ilyesmit a gazdi lényegében tapasztalja és annak megfelelően illetve a kutya személyiségéhez mérten áll hozzá a kutyához. ezek a jellemzése maximum a kölyökkutya választásánál lehetnek mérvadók, hogy agazdi előre tudja mire számítson, illetve már akkor a számára legmegfelelőbbet hozza el. egy már meglévő felnőtt kutyánál ez már "lényegtelen", hiszen tudja a gazdi hogy milyen a jelleme a kutyájának alapvetően (nehezbben motiválható pl.), tök mindegy hogy pszihologiai szavakkal élünk vagy csak egyszerű "falusi" megfogalmazással.
2013. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom... Az egyik idegesebb(vagyis szorongóbb sztem) természetű, kicsit gyáva, de értelmes, meg úgy tud törleszkedni mint valami macska. Kint az udvaron ő sprintel a leggyorsabban, imád ugatni, játéknál kergetőzni.

A másik egy lassított felvétel, ő mindent alaposan megfontol, viszont ő a legszófogadóbb. Inkább egyedül játszik, de egy idő gondolkozás után be szokott csatlakozni a közös játékba is. Ő nem menekül el a feszült helyzetektől, hanem megpróbálja "megoldani"...

A harmadik egy kölyök kutya. Természetesen hiperaktív. Állandóan futkos, ugrál, ugat (erről próbáljuk lenevelni) nagyon nehezen fárad el, minden hülyeséget eltanul a nagyoktól, de minket is nagyon hamar megért, de szemtelenkedni is szokott... Igazi csibész.

2013. ápr. 5. 21:11
 6/6 anonim válasza:
Ezek a temperamentum típusok embereknél és kutyáknál is alkalmazhatók! Állatorvostudományi egyetemen is tanítják egyébként ;)
2019. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!