Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy kerítésen át...

Normális hogy kerítésen át kitámad egy kölyökre?

Figyelt kérdés

Van egy 4éves tacskó szukám.

Annyit kell róla tudni hogy imád mindent és mindenkit,embert állatot egyaránt.

ha séta közben kutyákkal találkoztunk,mindig hízelgett,játszani akart.

sarok telken lakunk,és oldalt a kerítést nem takarja semmi.ma valahonnan az utcából kikeveredett egy kistacskó.nem kimondottan kölyök,olyan "közép méret" volt még.rohangált a kerítés mentém,hízelgett barátkozott az enyémmel.

a sajátom erre kerítésen keresztül kitámadott!!ment volna neki annak a kis tüneménynek!

kiszóltam a picinek,rám nézett és majdnem szétesett a feneke annyira rázta :)

nem értem az enyémmel mi történhetett :(

jól leszidtam,és beküldtem büntetésből a házába.

szerintetek jól tettem?

annyira haragszom rá,most egy óriásit csalódtam benne...


2013. ápr. 5. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Védte a területét.Nem gond,hogy elzavartad,túlreagálta a helyzetet a kutyád,te meg helyre tetted.Gondolom előtte rászóltál,csak nem vette tudomásul.De ha nem sem gond.
2013. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

mikor kitámadt, ráordítottam hogy "mitcsinálsz" akkor nyomott egy sprintet az udvarban,majd vissza a kerítéshez és kaffogott tovább,akkor zavartam a helyére...

persze ugat,jelez ha valaki van a ház előtt,nem is baj!

jelezhet,de nem támadhat,nálam ez nem megengedett.

2013. ápr. 5. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel. valószínűleg védte a területét, tudomására akarta hozni az "új" fajtársnak hogy arrafelé mi a módi. az sem kizárt hogy a kölyök (leírásodból ítélve) kamaszkorban volt, ilyenkor feszegetik a határokat és lehetséges hogy "tiszteletlen" testartásban közlekedett a tied területén és ezt sérelmezte olyan nagyon. (sajnos ezt látatlanban pontos leírás nélkül nehéz pontosan megmagyarázni, mi miért történt) szintén egyetértek azzal hogy rászóltál, de különösebben nem kell az ügyön rágódni. főleg ha a tied hallgatott rád és elment a kutyától az utasításodra.
2013. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Amikor a kutya a saját területén van, akkor teljesen máshogy viselkedik. Védi. A kutya idegen és ráadásul hergelte. Rohangálni a kerítés előtt és barátkozni nem jó ötlet a legtöbb kutyával amikor a kerítésen belül vannak. Ez nagyon fusztráló. A kaffogást meg nem nevezném olyan hű de nagy támadásnak. Az én kutyáim is megugatják a kinti kutyákat, még akkor is ha az a legjobb barátjuk. És a legjobb barátjuk is megugatja őket, amikor mi megyünk el előttük. Aztán ha kint találkoznak akkor játszanak. Sok ember hajlamos túlzásba vinni ezt a falkavezéresdit. Lassan a kutya már levegőt sem vehet. Ő egy kutya, had viselkedjen már úgy mint egy kutya. Nem kell belőle minden ösztön kiölni mint ahogy ma lassan az divat lesz. Nem ártott senkinek, te mondtad, hogy barátságos.
2013. ápr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!