Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell ügyelni a nyaralás...

Mire kell ügyelni a nyaralás folyamán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom hogy túl korai de vita kerekedett a családunkba hogy, hova megyünk nyaralni, illetve hogy a kutya jöhet velünk vagy sem? Természetesen ennek függvényében foglaltatunk szállást ezért fontos a kérdés. Én és még páran a családban azt valljuk hogy a kutya is jöhet velünk nyugodtan, ernyővel védjük ami alá be tud húzódni, természetesen fürdene is. A déli veszélyes órákban mi magunk sem tartózkodunk napon, sőt ilyenkor pihenni szoktunk általában a szálláson. A család másik fele azt mondja hogy nem hozhatjuk a kutyát, mert ígyis napszúrást, hőgutát kaphat. És a tetejében a forró homok egész biztosan kikészítené a lábait amíg a parton elsétálunk a kiszemelt helyig, persze hozzátenném ez csak pár méteres táv, viszont igaz hogy tavaly eléggé forró volt nekem, a vízig papucsba mentem. Ugyanakkor én még így sem tudnék cipő vagy papucs nélkül közlekedni, tehát lehet hogy a kutya kibírná? Szóval ők azt mondták hogyha hozzuk is, ő a szálláshelyen fog kuksolni, amit őszintén szólva nem szeretnénk, hiszen csak delente és éjelente látna akkor minket. A kutya rövid szőrű, keverék. Közepes testű, mindenféle barna színű és agusztusban lesz egy éves. Sós vizű tengerpartra megyünk majd. Véleményeket, tapasztalatokat várnék, lehet-e vinni a kutyát magunkkal, mire kell odafigyelni hogy ne essen baja? A vizet és az árnyékos hely biztosítását tudjuk, de mi az ami ezen felül is fontos?

2013. ápr. 6. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
minden évben a kutyámmal megyek nyaralni, kutyabarát szállást foglalok mindig, sosem volt gond a kutyával, délben a szálláson voltam, amúgy mindig mindenhova vittem a kutyát, a forró homoktól nem lesz baja ha víz lesz a közelben, ahova belemehet ha le akar hűlni kicsit
2013. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdeklődjetek, hogy lesz-e olyan hely, ahol be tudjátok vinni a kutyát a vízbe, mert e nélkül, ha ki is megy veletek a partra, vagy ki kell kötnötök, vagy pedig valakinek mindig kint kell vele lennie - ez a kettő pedig nem biztos, hogy jó egy nyaraláskor.
2013. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Klassz, irigyellek, hogy a kutyusoddal mehetsz nyaralni :)

Szerintem fürdés után a tengervizet mindig mossátok le róla, ha visszamentek a szállásra.


Ez mondjuk off, de hátha segít, ha ne adj' Isten tényleg hőgutát kapna. Az én kutyusommal már egyszer megtörtént, szóval annyit tudok segíteni hogy leírom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. A nagymamámnál voltunk vidéken, és nagyon meleg volt. A kutyusom egy fa árnyékában feküdt, de a levegő meg se moccant...Én elindultam vissza a házba, erre ő is fölkelt, és azonnal elkezdett szédelegni, eldőlt, nem bírt lábra állni. Fölkaptam, és siettem vele vissza a házba, közben szegény még hányt is egyet :( Szerencsére ott volt a sógornőm, aki dolgozott állatorvosi asszisztensként, és ő mondta, hogy azonnal állítsuk hideg vízbe, mert a talppárnáin keresztül tudja a leggyorsabban leadni/fölvenni a hőt. 1-2 perc után tényleg jobban is lett, de hallottam már olyanról is, amikor rosszabbul végződött.

Persze vízközelben ennek azért kicsi az esélye, meg tengerparton általában fújdogál a szél.


Hová mentek, ha megkérdezhetem?

2013. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!