Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lesz a nagy pulikutyus?

Milyen lesz a nagy pulikutyus?

Figyelt kérdés

a kicsi az [link]


a nagy pedig ilyen: [link] lehet a nagynak is levágni a szőrét h akkora legyen mint a kicsié? mekkorára nő a nagy puli? én olyan kutyust szeretnék mint a puli, de kiméretüt 40-50cm magast és rövid szőrüt mint az első képen. van ilyen? (kis szörgombóc ami hasonlit a kiskorú pulihoz-első kép) Ha nem tudsz mindenre válaszolni, csak 1-2re tudod a választ, nekem az is segitség ;)


2007. szept. 14. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A puliban is különböző méretű kutyák lehetnek. Kifejlődve a kanok elérhetik a 60 cm-es marmagasságot is, a szukák értelemszerűen ettől kisebbek. Van az un. rendőrpuli, amely még a 60 cm-nél is magasabbra nő. Az átlag olyan 50 cm körüli, általában térd alá ér fel. Súlyra olyan 10-12 kg. A Te igényeidnek egy puli szuka felelne meg. A puli szőr különleges, mert nem hullatja a szőrét hanem a piheszőrök ill. a felszőrők összeállnak tincsekbe ill. zsinórokba. Ez különleges kezelést ill. tépést igényel, különben összeállva nemezesedik és akkor csúnya. A puli eredetileg hosszúszőrű, hiszen télen nyáron szabadban volt, állatokat terelt és a szőr védelmt nyújtott hó eső tűző nap ellen.A puli is nyírható, bár nem ajánlom. Más kéréds, ha betegség (pl. atkafertőzés miatt) kell emgnyírni. A frissen nyírt pulinak előszőr hasonló kölyökszőre nő, mint a kicsik első bundája, aztán szintén összeáll. De egy a lényeg, ne tartsd lakásban és ne kösd meg, mert akkor boldogtalan lesz, teljesen mindegy milyen szőrrel. "A puli nem kutya, hanem puli" én imádom őket, nekem kettő van, most voltak kölykeik, egy élmény.
2007. szept. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!