Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MI baja a németjuhászom szemének?

MI baja a németjuhászom szemének?

Figyelt kérdés
4éve fajtiszta németjuhász,és lehet hogy csak mi nem vettük észre eddig vagy nemtudom,de a szemén (vagyis a szemhéja alatt) van egy pötty,ami csak akkor látszik ha felfele néz. Eddig még tényleg nem vettük észre,és nemtudom h mi lehet az,vagy hogy forduljak e vele állatorvos vagy esetleg ez normális vagy elfog múlni. a segítségeket nagyon megköszönöm és légyszíves csak normális válaszokat... köszönöm

2013. ápr. 6. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg, abból nagy baj nem lehet :)
2013. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Énis így vagyok vele,csak az állatorvos elég messze van és ha nem muszáj akkor nem viszem el:) de köszönöm a választ:)
2013. ápr. 6. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ma reggel volt egy ilyen szitu. Észrevettem, hogy a kutyám valamit néz, meg néha megnyal a lábfejénél. Nagy nehezen megtaláltam, hogy van ott egy kis seb. Kb semmi kedvem nem volt elindulni az állatorvoshoz, mert bár a környékünkön van másik 5 állatorvos, de akihez mi szoktunk menni, ő fél óra buszozásra van. Mindegy, elmentünk, aztán kiderült, hogy nem is olyan kicsi az a seb, egy nagy tüske ment a körme fölött a bőrébe, és begyulladt. Ha nem megyünk el, akkor valószínűleg előbb-utóbb magától kijön, de így én is megnyugodtam :)

Mondjuk a kutyusod esete sem tűnik így látatlanban veszélyesnek, ha van néhány szabad órád, akkor vidd el, legalább Te is nyugodtabb leszel.

2013. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezaz hogy a nyugodtság...csak itthon mindenki azt mondja hogyha valami komoly baj lenne akkor nem ilyen kedve lenne meg nem akarna játtszani hanem feküdne meg láttszana hogy valami nincs rendben de ha jövőhét szombatig ottlesz akkor elviszem,köszönöm a választ:)
2013. ápr. 6. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy képet nem tudsz esetleg valahogy készíteni róla?

És a szemhéja alatt pontosan mit jelent? A szemhéj alatt a szaruhártyán, vagy a szemhéj belső részén, ami fedi a szemgolyót?

2013. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

helo



magán a szemgolyón van,képet sajnos nem tudok készíteni :/ ( a szemgolyó alsó részén van és csak akkor láttszik mikor felfele néz)

2013. ápr. 6. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg a szemproblémák annyira nem befolyásolják a kutya közérzetét. Ez nem egy szisztémás betegség, amitől lázas,és legyengült lesz a kutyád.

Német juhászoknál egyébként gyakoriak a fajtára jellemző szemproblémák. Pl KCS, Überreiter szindróma.

Könnyezik a szeme? Csipásodik? Mert ebben az esetben feltétlenül állatorvoshoz kell fordulni.

Egyébként lehetséges,hogy egy régebbi apró sérülésnek a hege maradt a szemen. Ezzel nincs mit tenni.

De lehet, hogy ödémás az a terület, mert van rajta egy apró sérülés. Ebben az esetben is állatorvoshoz kellene menned.

De így látatlanul mindenesetre nehéz konkrétumot mondani.

2013. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem csipásod,nem könnyezik nem nagyon csinl semmit meg a másik szeme alatt is van egy seb és ugye kertesházba lakunk szóval néha néha elkab egy egy gallyat vagy ágat amibe belefut és kicsit felsértik,szóval mi arra gondoltunk hogy talán valaminek nekiment és annak a hege,de mondom nem is csipásod meg nem lázas tehát ilyen problémák nincsenek szerencsére
2013. ápr. 6. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor lehetséges, hogy csak a heg. De azért szerintem figyelgessétek, változik-e. Ha valamiféle változást észleltek, akkor menjetek állatorvoshoz (ha nő a folt, vagy váladékozik a szeme, piros-e a szeme, a kötőhártya...ilyesmiket).

Persze a legbiztosabb, ha elvinnétek állatorvoshoz,és ő megvizsgálná, és megnyugtatna Titeket, hogy nincs baj.

De persze majd eldöntitek, mit szeretnétek :)

2013. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!