Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus tesz eleget az...

Milyen kutyus tesz eleget az alábbi feltételeknek?

Figyelt kérdés

kisméretü játékos fajta keveset ugat = nem házörző - játszani kell kisgyereknek - és ha lehet ne nagyon legyen ásó-s tipus, mert nagy kertes házban nem örülnénk ha széttúrná a füvet :) (cica szóba nem jöhet)

Lehetőleg mindnek tegyen eleget! Minnél több fajtát tudsz sorolni annál nagyobb a hálám! :) Előre is köszönöm!


2007. szept. 14. 20:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
30%
Vegyél egy plüssállatot.
2007. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Biztos, hogy kutyát keresel?
2007. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
11%
ilyen kutya nem hiszem hogy létezik, sajnos
2007. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Jack Russel terrier:-), nem házőrzésre van kitalálva,nem nagyon szokott ugatni (magától soha,bár ha valami furcsa mozgást hall azt igen), ennél játékosabb kutyát nem találsz,bár tény, hogy igényli is hogy foglalkozzanak vele,de szerintem a világ legaranyosabb kutyusa!:-)
2007. szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Jack Russel terriereknek az eszük mellett hatalmas mozgásigényük is van. Nem valószínű, hogy egy gyerek tud erről megfelelően gondoskodni.
2007. szept. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
JÁTSZANI KELL KISGYEREKNEK? Az eszem megáll! A kutya nem játék! Élőlény! Ha esetleg találnál egy fajtát, mert valaki azt mondja az csak kétszer vakkant hetente, viszont Nálad naponta hatszor, esetleg hébe-hóba furkál 1-2 lyukat, vagy kiderül, hogy a gyerek nem szereti az állatot mi lesz a sorsa? Utca? Egy kölyökkutya jó nagyokat tud ám harapni (persze játékból) az éles-hegyes tejfogaival. Akkor mi lesz? Gyerek sír, megveritek a csúnya gonosz, megátalkodott állatot, azután autóút mellett kartondoboz? Csatlakozom az előttem szólóhoz: plüssjáték, csörgő, búgócsiga, Barbie baba stb. Mellesleg a menhelyeken is rengeteg kutya van. Kölyök is. De akár fajtatiszta, akár keverék, EGY ÁLLAT SOHASEM JÁTÉKSZER!!!!!!!!
2007. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Neharagudj, nem gyereknek 14 éves lányomnak kellene kutyus. nekünk már volt egy, csak az meghalt. és mivel most gimnazista nincs elege sokat foglalkozni vele ELEGET. azért kellene egy kisigényű kutya. Napi 1 óra hétvégéken akár egész nap vele lenne. Azért kellene mert az előző halála nagyon megviselte. azt pedig én is tudom hogy a kutya nem játék!
2007. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragszom! De lásd be,ha így tetted volna fel a kérdésedet, több segítőkész választ kaptál volna.

Ha nem ismered a fajtákat, javaslom, hogy nézegessetek könyveket, amikben a képek mellett fajtaleírás is szerepel a kutya tulajdonságaival együtt. (Bár itt el kell mondjam, a Szinák-Veress „A világ kutyái” c. könyvben a bullmasztiffról azt írják: Rámenős, agresszív, szívesen verekszik más kutyákkal. Az az igazság, hogy ilyen jóindulatú, higgadt, kedves, a gyerekemmel végtelenül gyengéd, elnéző és türelmes kutyám sohasem volt. Esze ágában sem volt sem emberre, sem állatra támadni. Soha! 10 évig élt, és ez alatt az idő alatt összesen 2x verekedett, amikor rátámadtak és csak magát védte. A lényegre visszatérve, ha májusban teszed fel a kérdésedet úgy, hogy nagy testű kutyát keresel, ajánlottam volna. Csöndes, tényleg csak akkor ugat, ha muszáj, nem ás. De júniusban megérkezett a másik kutyám, szintén bullm. És mit tesz Isten? A kiskutya kapirgál, ás, fáradhatatlanul túr-fúr, mint az ördög. Az én kertem is nagy, sőt még szép is, rengeteget dolgozom vele. De hát mi a fenét csináljak? Így jártam. Ezért még nem fogom lecserélni. Amíg van fűmag, addig nem lehet olyan nagy a baj.

Sajnos nem tudtam rövidebben megfogalmazni az előzőeket (de fontosnak tartottam), csak arra szerettem volna rámutatni, hogy azért nem szentírás, ami a könyvekben le van írva, nincs rá garancia, hogy egy bizonyos fajta márpedig 100%, hogy sosem fog ásni, vagy 1000%, hogy ezt így és úgy csinálja stb.

Tehát azt gondolom azon túl, hogy kicsi legyen (mennyire kicsi) szűkíteni kell a kört. Rövid vagy hosszú szőrű, milyen színű, kint vagy bent tartanátok. Ha ezután találsz neked tetszőt, a neten is utána lehet nézni, találhatsz oldalakat, ahol az adott fajta tartóival tenyésztőivel „beszélgethetsz” és tőlük biztos lehetsz benne, még többet megtudhatsz (jót és rosszat, előnyt és hátrányt) és a kérdéseidre kimerítőbb és hitelesebb válaszokat fogsz kapni mint egy könyv lapjairól. Én ezt tenném a Te helyedben. Egyébként mi lenne, ha olyasmi kutyában gondolkodnátok, mint az előző volt? Utóiratként még csak annyit: lehet, hogy menhelyen is körbe lehetne nézni. Anyukámnak is van egy ilyen szerencsétlen sorsú kutyája. Mi az utcáról szedtük fel és hidd el, hiába nincs törzskönyve, nagyon is kutyából van. Tündéri, kedves, hálás, játékos. Igaz, szokott ugatni, de legalább nem ás. Küldenék róla képet, de itt nem lehet.

Hát sok szerencsét a keresgéléshez és kívánom, hogy rátaláljatok a megfelelő kutyára.

2007. szept. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

elöttem már leírtak minden lehetséges gonoszkodást, amire én is vetemedtem volna!

inkább azt javaslom, hogy a gyereknek semmi esetre se vegyél kutyát, mert még csak most fog majd igazán élni! haverok, buli, hanta(?)...no, mindegy! a család döntése legyen egy új 'családtag' jövetele. s személyes tapasztalat, hogy én hiába kaptam új kutyát 16 évesen, nem lett igazán sosem az én kutyám, méginkább fájt a szívem, hogy azt hiszik, hogy most ettől könnyebb lett. amit még javasolnék, hogy spánielt ne vegyél! nekem 2 van, s szétszakadnék is kevés lennék nekik...de nekem ez jó! nem tudok neked olyan kutyát javasolni sajnos, akivel ne kellene -főleg eleinte- rengeteget foglalkozni! s gondolom a tisztántartása, egészségének megörzése nem a nagylányodra hárulna. tehát ő csak játszópajtás lehethne kutyaszemmel nézve, nem gazdi! a gazdihoz szalad a kutya, ha megakad a szájában egy fadarab vagy fáj a a lába...ez elég komoly felelősség ám! állatbarát vagyok, s a kutyatartás híve is. sajnálom, hogy nem tudtam pozitív választ nyújtani.

2007. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyust nemfogsz találni, ami nemigényli a napi legalább 2-3 óra foglalkozást.

ugyanolyan érző lény, mint te vagy én.

Nem tudom neked elég lenne-e, ha hétvégén folgalkoznának csak veled?

elhiszem, h sürgősen kell egy kutyus, az előző elvesztése miatt, de én ahelyetekben várnék addig, amíg lenne elég idő a kutyusra.

Napközben ki foglalkozna veled, ha a lányod nem érne rá? Te?

Ez így nekemnem tetszik, ne haragudj, de minden kutyus igényli a foglalkozást. Nagy testű kutya is ugyanolyan jámbor, mint a kistesű. Sőt, sok kistestű kutya hiperaktív, ami a ngy testűre nem feltétlenül igaz.

Persze valamilyen szinten lehet olyan kutyát nevelni, aminek nincs nagy mozgásigénye, de akkor az a kutya lagymatag lesz én nem bírnám ki, ha nem sétálhatnák a kutyusommal napi legalább 2órát, plussz a lakásban való fogllakozás.

Hétvégén pedig agility, ide-odamenni vele.

2007. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!