Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet a kiskutyát...

Mikor lehet a kiskutyát először sétálni vinni?

Figyelt kérdés
8hetes skót juhász kiskutya. Mikor lehet sétálni vinni? :)
2013. ápr. 6. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Akár most is viheted, a lényeg hogy nagyon figyelj oda, hogy ne szedjen fel semmit, ne nyaljon meg semmit, kóbor kutyákkal ne érintkezzen. Olyan helyre vidd, ahol nincsen szemét, és nincs teli kutya ürülékkel, meg igazából semmilyen ürülékkel. Kapott már oltást igaz ( min 1nek lennie kell)? (mert ha nem akkor első út az állatorvoshoz vezessen) Az állatorvosok azt mondják hogy félévesnél hamarabb nem is lehetne vinni, de próbáld úgy szobatisztaságra szoktatni hogy nem viszed sétálni. Mi kilenc hetesen kaptuk meg, és eső pillanattól vittük sétálni. Semmi baj nem történt, csak oda kell rá figyelni nagyon.
2013. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és hétfőn kapja meg a második oltását.:)
2013. ápr. 6. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Gratula, nekünk is skót juhászunk van, 1 éves.

Én megvárnám a doki véleményét, mert ha parvójárvány a környéken, akkor bizony ember legyen a talpán, aki olyan helyet talál, ahol nincs kutya.

Mi megvártuk a 3. oltást + 1 hetet, és utána vittük sétálni.

Sok örömet benne!

2013. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ma 16:29: Mivel neked is Skót Juhász kiskutyád van: A kutyusodnak milyen a természete? Inkább rohangál vagy lustálkodik? Köszi a választ!:)
2013. ápr. 6. 16:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Kissé hiperaktív, rengeteget visszük sétálni, futni, bandázni a többi kutyával. A mozgás a lételeme. Merre laktok?
2013. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ha járvány van nem célszerű utcára vinni, de egyéb esetben ha a gazdája oda figyel rá, akkor nem lehet gond. Mellesleg a betegségeket, pl a parvót akár az utcáról is be lehet vinni, cipőtalpon. De ha egyébként nincs semmi ilyesmi gond, járvány vagy bármi, akkor ki lehet vinni. Az orvos általában azt szokta mondani (mindegy hogy járvány van-e vagy sincs) hogy meg kell várni a fél éves kort. Csak hogy fél éves koráig kutyák között iszonyat sokat tud szocializálódni, ráadásul szoba tiszta is hamarabb lesz. Az meg nem várható el egy kutyától ( már ha lakásban van tartva pelenkára szokjon). Ha viszont udvaron van tartva, a járványokat így is úgy is elkaphatja.
2013. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én még egy orvostól sem hallottam ezt a fél éves kort. Biztos nem kockáztatnék, nálunk a cipőket elraktuk, és csak a harmadik oltás után vittük sétálni. Semmi gond nincs a szobatisztasággal, pelenkát nem használtunk. Tényleg kikérném az orvos véleményét....
2013. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7! Minden rossz indulat nélkül, de egy panel lakásban tartott kiskutyát, hogy szoktatsz szobatisztaságra, ha nem viszed ki sétálni? Ez mellett pedig nem használsz pelenkát. Nyilván kertben tartott kutyánál ki van engedve hogy elvégezze a dolgát.
2013. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2 honapos golden retrieverem van, most 2 napja kapta meg a 2. oltasat, en is sok mindent hallottam, de tudomasom szerint, es ezt az allat doki is igazolta, az elso 3 oltast koveto 2-3 napon mar lehet setaltatni. Ekkor a kutya kb 10-11 hetes, ha jo helyrol vetted a kutyad akk 7-8 hetes kora elott nem kaphattad, azt a 3-4 hetet csak ki lehet birni setaltatas nelkul...jobb esetben lesz 10-12 eved amikor annyit setaltathatod a kutyusod amennyit akarod, ezt az 1 honapot bird mar ki a kutyusod erdekebe.
2013. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ma 16:45: Békés megye. :) És köszönöm a válaszokat. Amúgy én kibírom azt az egy hónapot azért kérdeztem ezt nehogy túl későn kezdjem el.:)
2013. ápr. 6. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!