Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves stafimat hogy tanítsam...

3 éves stafimat hogy tanítsam meg arra, hogy megvédje magát?

Figyelt kérdés
Itt nem arra gondolok, hogy verekedtetni akarom meg ilyesmi, csak volt már rá példa többször is, hogy kóbor kutyák rátamadtak, sőt bele is harapott az egyik a combjába és csak simán odébb állt. Persze annak örülök, hogy szelíd, de azért védje meg magát, mert ha egy nagyobb testű kutya támad rá attól már nem tudom megvédeni. Kérdeztem egyik ismerősömet erről a dologról, mert ő kutyával foglalkozik, igaz németjuhásszal, aki azt mondta, hogy az enyém vézenes így ilyen korban ezt nem lehet kihozni belőle. Gondoltam rákérdezek itt is, hátha lesz itt valaki, aki konkrétan a stafikhoz ért komolyabb szinten.

2013. ápr. 6. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Nyilván nem ő a falkavezér, ami az ideális, hanem a gazdája. Ilyen alapon ő nem fog téged megvédeni, mert te vagy a főnök. Neked kell őt megvédened.

2. Lehet hogy elég félős típus, de itt is ezek szerint a gazdája a falkavezér.

Ne akard hogy ő védje meg magát, mert lehet hogy nem csak kóbor kutyákkal szemben védené meg magát hanem esetleg más kutyákkal szemben is. Tehát neked kell megvédened.

Talán kutyaiskola, őrző-védő tanfolyam. De ott sem önmagától kezd el védekezni, hanem parancsra(azt hiszem, ebben nem vagyok biztos).

2013. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha más kutyákkal szemben is megvédené magát, ha muszáj és azért ez szerintem hülyeség, hogy nekem kell megvédenem. Minden kutya megvédi magát normális esetben. Se az apja se az anyja nem ilyen, ők is megvédik saját magukat, pedig ott is a gazdi a vezér.
2013. ápr. 6. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyennek született.Ezen nem tudsz változtatni. A normális állati ösztön amúgy is azt diktálja, ha kicsi az esélye a nyerésre, bizony, odébb kell állni, hogy ne kapjon olyan sérülést, ami miatt a létfenntartása veszélybe kerülne.
2013. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha attól félsz, hogy egy nagyobb testű kutyától nem tudod megvédeni, akkor vegyél egy paprikaspray-t, azzal meg tudod védeni és így a kutyádnak sem kell belemenni felesleges verekedésbe, ahol elég csúnya sérüléseket szerezhet.
2013. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!