Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrtüsző atkára milyen...

Szőrtüsző atkára milyen sampont vagy bármi mást ajánlatok? És immunerősítőnek?

Figyelt kérdés

Tac Tic-on kívül, mert az egy rohadt erős cucc és jó lenne nem gyepálni vele a kutyát. Valami sampon vagy bármi más?

És immunerősítőből mit?


Tápcsere megvolt Acanára, illetve a Lavet multivitaminját meg a szőrápolóját kapta, de hát az halottnak a csók.


2013. ápr. 6. 19:31
1 2 3 4
 1/36 urkunde ***** válasza:
78%

A Neostomosan is jó lehet,de egyébként a Tac Tic nem árt

a kutyának csak be kell tartani a hígítási arányokat.

A Tac tic inkább egyszerűen csak drága.

Kimondottan immunerősítőt nem tudok,de probiotikumot adhatsz

neki: Agroferm Pet,ez bélflóra karbantartó némi kis vitaminnal,vitamin készítmények Vitamin TT electrolit,

Promotor43,Ezek komplex vitaminok promotorban 43 féle cucc van.Ásványi anyagban pedig a Calgophos oldat veretlen

2000-2500ft/liter,a hígítása: 1liter ivóvízbe 1ml Calgophos.

2013. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Tac Tic-ot használtuk attól jól is lett, majd két hét múlva megint megfürdettük. Csak aztán két-három hónapra rá megint elkezdett vakarózni, igaz nem olyan erőteljesen csak kicsit. A doki rühatkára gyanakodott akkor, de ez már szinte biztos, hogy szőrtüszőatka. Azok megélnek egy hónapig is és a peték kifejlődnek, ezért is esett vissza újra gondolom, tovább is kellett volna fürdetni. Nem tudom meddig lehet vele füröszteni, azért ez még is csak egy erős vegyszer. Ezért gondoltam valami barátibb samponra, mert mintha láttam volna valami zöld gyógynövényes sampont a boltba atkára, csak elvitték. Bár az meg lehet semmit nem érne. Ha nagyon nincs más akkor marad a Tac Tic.


Van egy kis bőrgomba a hasán, azt Canestennel kentem, de az semmit nem ér rengeteg ideig kenni kell, mert az csak a szaporodásukat gátolja és arra kellene várni maguktól elfogyjanak. Aztán Betadinnal kentem, csak az meg elfogyott.


A szőrtüszőatka meg a bőrgomba is megtalálható szinte minden kutyán, ezek akkor szaporodnak el meg okoznak ilyen bajokat ha az immunrendszere legyengül. Ennek meg lehet 1000 oka. Tápallergiára gyanakodott a doki, ezért is kapott Acanát, meg amúgy is hogy az immunrendszere segítve legyen. De ez így nem elég, ezért kéne valami még. Csak ugye arra is figyelni kell nehogy túl sokat kapjon.

Amíg nem tudjuk mitől gyenge az immunrendszere nem is fog teljesen kilábalni meg újra vissza is esik bele, de most inkább a tüneteket kellene kezelni meg a szőre nőjön vissza, utána keressük az okát a gyengeségnek, mert per pillanat fingunk sincs róla és ne ezzel menjen el az idő.


Az is lehet tényleg tápallergia volt, mert akkor nagyon rágta magát, most meg nem kimondottan, de a szőre rohadtul nem nő, biztos az atkák zabálják nem tudom. Valószínű kis lelki gyengesége is van, nem épp szeretetben gazdag helyről lett elhozva...

Szóval kb. ennyit okoskodtunk össze a dokival, ezért is kérdezem itt hátha ti is tudtok valamit.


Ötleteket várok, biztos vannak még immunerősítők meg akármik amik ilyen esetekre kellenek.

2013. ápr. 6. 21:54
 3/36 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor ez az Advocate olyan mint egy bolhacsepp (Frontline), csak ez jó atkák ellen is? Nem is tudtam hogy van ilyen.

Mondjuk kicsit kételkedem ezekben a cseppekben, de kipróbálom remélem segít. És akkor nem kell a Tac Tic-ot se szagolgatni.


Az Immunovetre azt írják itt, hogy nem elég jó ilyen helyzetekre. Bár normális táp mellett talán jó lesz, a Lavetnél ezerszer jobb gondolom.

2013. ápr. 7. 11:42
 6/36 A kérdező kommentje:
Az Immunovet mellé adhatok neki Béres Mineralt is? Vagy az úgy már felesleges?
2013. ápr. 7. 14:28
 7/36 A kérdező kommentje:
Illetve olvastam, hogy a Vetri DMG az jobb a Béresnél. Na de 2-3x annyiba kerül, tényleg olyan jó az?
2013. ápr. 7. 14:35
 8/36 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,az Advocate-et 3 hónapos kúraként ajánlják,mivel felszívódik a véráramba,sztem hatékony.Abban nem vagyok biztos,h egy multivitamin tablettával(főleg nem Lavettel)lehet immunrendszert erősíteni.De lehet,h tévedek.
2013. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
A Béres csepp jó ilyen esetekre,de nem kifejezetten immunerősítő,az általános kondíció javítására és lábadozási időszakra javasolják vagy gyógyszeres kezelés kiegészítésére.Ártani biztos nem fogsz vele,ásványi anyagokat és hasznos nyomelemeket tartalmaz.
2013. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Az Immunovetnek van egy jellegzetes szaga az normális? Nem is eszi meg magától, hanem pár csepp vízzel összegyúrom és a nyelve hátuljára rakom. A Béres oké, annak semmi szaga és észre se veszi a tápon.
2013. ápr. 9. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!