Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám ivartalanítás...

Naxy kérdése:

Szuka kutyám ivartalanítás óta vizeletmegtartási gondokkal küszködik (már 3 éve). Lehet ez valami műtéti gondatlanság miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 éve tavasszal megműttettük szuka keverék kutyámat, aki azóta teljesen inkontinenssé vált. Végeztettünk rajta már vércukorszint-vizsgálatot, érdeklődtünk több állatorvosnál, hogy mi okozhatja, de ők csak annyit mondanak, hogy szedje a gyógyszert, amit felír az orvos. Ez az Ovestin nevű készítmény, amit embereknek is adnak, ha ilyesfajta gondjaik vannak. Kezdtük 1 bogyóval naponta, most már a 2 sem elég, és folyton bepisil. Műtét előtt teljesen szobatiszta volt. Valaki tud nekem adni valami tanácsot??? Történhetett a műtétkor valami hiba, ami ezt váltotta ki? Sok fórumot olvastam, de ott mindenki csak pár hetes problémákról ír, de ilyennel még nem találkoztam. Kérlek, segítsetek!!!

#ivartalanítás #vizeletmegtartási probléma #kutyám bepisil
2013. ápr. 6. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek ilyen szövődményei a műtétnek.
2013. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nagyon ritka esetben, kutyától függően történhet ilyen. Nem kell ahhoz semmilyen hibának történnie műtét közben, h adott kutyánál kijöjjön. Ez benn van a pakliban, nagyon nagyon ritka, de benne van.
2013. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ivartalanított szuka kutyáknál, a műtétet követő néhány éven belül elég gyakran alakul ki ez a tünet. Az oka, hogy a húgycsőzáró izom nem zár megfelelően. A műtétkor nem történt semmiféle hiba, ez sajnos vele járhat.

Az általános kezelési mód valóban ösztrogénszármazékokkal történik, azonban nem minden kutya reagál egyformán. Vannak egyedek, amelyek sokkal jobban lesznek, és pl a Te kutyád esetében ez láthatólag nem működött tökéletesen. Próbáljatok ki esetleg egy másik készítményt. A Propalin szirup is kifejezetten a szukák ivartalanítását követő vizeletvisszatartási problémára javasolt. Állatorvosnál érdeklődj, hogy be tudja-e szerezni.

2013. ápr. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ritkán, de sajnos előfordulhat. Mondjuk az furcsa, hogy rögtön a műtét után jelentkezett, általában évekkel később szokott jelentkezni, idősebb korban.

Ja, és csak akkor, ha a méhét is eltávolították.

2013. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, bár sajnos nem érzem most jobban magam. A méhét teljesen eltávolították, de azt hiszem, nem egyből a műtét után jelentkezett a gond, és volt olyan is, mikor teljesen elmúlt, de van olyan, hogy naponta többször bepisil, és nem csak egyszer, hanem eláztatja az egész előteret.


A műtét után is sok gondunk volt vele, bár akkor nem a bepisilés miatt, hanem mert valami miatt annyi genny termelődött a műtéti sebnél, hogy az az egészet felszakította és több ponton vérzett is. Ezért ismét el kellett altatni és még egyszer megműteni, összevarrni a sebet. Utána még minimum 3 hetes aktív ápolásra szorult, és volt két nagy nyílás is a hasán, amit a doki szabadon hagyott, hogy ott a genny távozhasson. Ezek szépen lassan begyógyultak és azt hittük, hogy a nehezén túl vagyunk. De most meg a bepisiléssel nem tudunk mit kezdeni. És mivel már a műtéttel sem volt minden rendben, ezért gondoltuk, hogy esetleg valami hiba csúszhatott a rendszerbe. De akkor szerintetek ez kizárható?


A doki beszélt valami cseppekről is, de azzal az a gond, hogy naponta 3szor kellene csöpögtetni. Sajnos én én külföldön tartózkodok, és nem akarok még nagyobb gondot anyuék nyakába. Ezen kívül az havi 5000 Ft lenne :S

2013. ápr. 7. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Vizeletét megvizsgálták már gyulladásra, fertőzésre gyanakodva esetleg?
2013. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, a vizelete már lett vizsgálva, és semmi rendellenességet nem találtak nála. :(
2013. ápr. 7. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Bepisil valahova, vagy maga alá pisil, mert nem érzi, hogy pisilnie kell?
2013. ápr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Maga alá pisil sajnos! Olyankor, mikor már érzi, hogy bement, akkor gyorsan elkezdi nyalogatni, de általában hatalmas mennyiségek csurrannak be neki, amit aztán nem is tud feltakarítani. És ez nem csak izgatottságkor van, vagy ha valaki hazaér és annak örül, hanem teljesen nyugalmi állapotban is. :(
2013. ápr. 8. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!