Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő is szaporító volt?

Ő is szaporító volt?

Figyelt kérdés
25ezerért vettem egy kutyát Törzskönyv nélkül,4 éve.A tenyésztővel azóta is tartom a kapcsolatot.Mindig érdeklődik,kéri a képeket felvételeket a kutyáról.Olyan szerződéssel vettem akkoriban,hogy ha a kutyának bármi később kiderült öröklött betegsége lenne,a tenyésztő fizeti a kezeltetést.Csak a szuka volt szűrve,az apának csak a nagyszüleitől felfelé.Már 4 éve is volt a kölyökben chip,és 8 hetesen 2 oltással hoztuk el.Szerintem ő abszolút korrekt volt,és az azóta is.
2013. ápr. 7. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

A szaporító és a korrekt nem egymást kizáró szavak.

A törzskönyv minden tenyésztés alapja, törzskönyv hiányában nincs tenyésztés hisz az egyetlen dokumentum ami igazolja a fajtatisztaságát az állatnak és melynek birtokában ismerhetőek a felmenők így válik tenyésztéssé valami. A szaporító nem feltétlen pejoratív fogalom, állomány növelése minőségi javítás vagy szinten tartás nélkül.. ennyi.

2013. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%
előfordulhat, hogy olyan hibája volt, ami a tenyésztésbevételt kizárja. Fog, szőr ilyesmi. és ezért kaptad meg ennyiért, törzskönyv nélkül.
2013. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!