Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgáskoordinációs probléma...

Mozgáskoordinációs probléma nagytestű,21 hónapos kutyánál hátsó lábakon?

Figyelt kérdés

Novemberben volt csípő és térd dp szűrésen, mentes lett. Egyik pillanatról a másikra történt a dolog. Tegnap de. játszott, du-ra már botorkált, alig bírt ráállni, nem engedelmeskedtek neki a hátsó lábai. Kacsázva megy, láthatóan fáj neki. Amikor futna, nyúlugrásszerűen teszi a lábait és csípőtől lefele a hátsó lábait mintha nem tudná koordinálni, mintha csak vinné előre a lendület őket.

Gondoltam izomlázra is, h ezért kímélné, nagyon be vannak durranva az izmai, de a suliban az oktatók szerint izomláz esetén be kéne melegednie a lábainak, ha rádolgozunk. Márpedig nem ez történt, ma fél óra után be is raktam a kocsiba pihenni.

Holnap elvisszük dokihoz, de addig is van valakinek ötlete mi lehet ez? Eléggé meg vagyok ijedve.



2013. ápr. 7. 17:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, h este és ma de. masszíroztuk neki + bekentem izomlazítóval, valamelyest javult a helyzet, ha csak sétáltunk, de ahogy írtam, ma a suliban fél óra után beraktam a kocsiba, mert ismét nagyon durván ment/futott :(
2013. ápr. 7. 17:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Gerincet is röntgenezték?
2013. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt nem.
2013. ápr. 7. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jó a csípője, sajnos a gerinc jöhet szóba ilyenkor ennyire látványos mozgás változásnál .
2013. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ettől féltem :(
2013. ápr. 7. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Előre ne "félj". Lehet, egészen banális oka is. Sajnos, az orvost nem úszod meg. Ha látványosan javulna is, kell a doki, hogy kizárd a gerincet, mint okot. Fiatal a kutyád. Ha gond is van, nem egyet ismerek, amelyik egy gyors műtéttel egy-két hónap után szinte "megújult".

Végül is, csak én írom neked a lehetséges okot, de az orvos fogja tökéletesen megmondani.

2013. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd e orvoshoz majd ő megmondja... felesleges előre idegesítened magadat. Van olyan tenyésztő ismerősöm ahol az összes kutya hátulja teljesen lebénult néhány nap leforgása alatt és úgy mászkáltak szerencsétlenek mint a fókák majd kiderült, hogy egy vírus volt. Rengeteg oka lehet (kezelhetők és nem kezelhetők egyaránt) nem kell előre idegesítenie magát az embernek. Irány az orvos.
2013. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem kombinálni, de nem megy :(

Bárcsak már holnap lenne, h vihetném dokihoz.

2013. ápr. 7. 17:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként egy gerincműtét nagyságrendileg milyen árban mozog?
2013. ápr. 7. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!