Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántja mindenki a német...

Miért bántja mindenki a német juhászkutyákat?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy mennyire agresszívak jobban félnek tölük mint egy rotitol vérebnek tekintik őket, de miért ? pedig az egyik legkedvesebb és learanyosabb tekintetü kutya sugàrzik roluk az értelem
2013. ápr. 7. 19:34
1 2 3 4
 11/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
63%

A sok szinte állva ülő, csámpás, dp-s példányról már nem is beszélve...szomorú irányba tart a fajta tenyésztése.

A "piros, Rex-es" kutyák eleje nagyon tetszik...de martól hátrafele egyszerűen borzalmasak.

Egy ordas munkavonalú, amely szűrt ősökkel rendelkezik, jöhetne viszont sportra :D

2013. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%

Ugye voltak a filmek,a fent említett Rex felügyelő,régebben a Kántor.

Az emberek mindjárt ilyet akartak,de nem mentek tenyésztőhöz,mert minek a törzskönyv meg ott drága is a kutya,jó a 10 ezer forintos kutya is az udvarba ugatni.

A szaporítók örömmel kiszolgálják az épp aktuális igényeket.Természetesen nem ügyelnek arra,hogy kiszűrjék a gyenge idegzetű "tenyészkutyákat",mindegy ha idegbeteg,csak mutatós legyen.

És ezek a problémás kutyák olyanok kezébe kerültek,akiknek fogalma nincs sem a fajtáról,sem az igényeiről.Ebből adódik az,hogy sok nj agresszív,kezelhetetlen.Egy idegrendszeri problémás kutya még profi kutyásnak is feladja a leckét,nemhogy egy tapasztalatlannak.Kutyaiskolába,ahol javíthatnának a dolgon,persze lusták elvinni,kényelmesebb a tévé előtt terpeszkedni.Jórészt az ilyen problémás kutyák okozzák a fajta rossz hírét.

Én "harci kutyás"vagyok,de nekem is csak rossz tapasztalatom van német juhászokkal.

2013. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Bazseee_ ***** válasza:
100%
4 es valószínű ha ezeknél a házaknál pl roti lenne akkor ő is ilyen természetű kutya lenne vagy még rosszabb nem a fajtát kell szidni hanem a hozzá nem értő embereket , én nekem csak német juhászkutyám volt és az is lesz, és nem v olt okom sosem panaszra és senkinek sem . ja és persze óvakodni kell a rossz tenyészettől
2013. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
na látom azért akkor nem csak én felém bántják szegényeket, pedig még is még mindig majdnem a legokosabb kutya a világon, a 3dik helyet foglalja el. amit meg is értek mert az én kutyám csak 12 hetes de behívás , ülés , fekszik , pórázon vezetés , már zavartalanul megy neki . amúgy nagyon régen maikor még otthon laktam volt egy törzskönyves német juhászunk aki be volt zárva kennelbe egész életében, a végén ahogy felnőttem egy kicsit elkezdtem foglalkozni vele , ez a kutya olyan volt mint a kezes bárány a faluban tök nyugodtan tudtam sétáltatni más kutyákra emberekre nem támadt , nagyon könnyen megtanítottam neki az alap dolgokat, én ebből a kutyából kiindulva álltam rá a németjuhászokra azóta kedvelem őket mert az a kutya egy csoda volt , egész életében alig mozgott engem nem is ismert de könnyen megszeretett. Ti talán nem ismeritek fel a fajtát hanem a keverékre aki pl csak 70%ban németjuhász rávágjátok hogy németjuhász. Nem hiába használják ezt a fajtát a rendőrségnél , mentőknél , tűzóltoknál életmentésre, akkor vakvezetésre stb...
2013. ápr. 7. 23:37
 15/34 A kérdező kommentje:
de tényleg miért használnak a rendőrök meg a többi szervek németjuhászt? miért nem rotit vagy stafit vagy bordert vagy pulit? ( hosszú orron kívül )
2013. ápr. 7. 23:46
 16/34 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, itt te vagy az aki nem értesz a kutyákhoz... Tudod a világ nem olyan egyszerű, hogy azért használnak egy kutyát sokmindenre mert olyan hűde tökéletes. Az meg szánalmas, hogy a sok bizonyítékot elengeded a füled mellett csak mert negatív a kedvenc fajtádra nézve.
2013. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem használják őket,sokoldalúak,kiválló szaglás,mozgékony,tanulékony erős stb,de ebben a videóban választ találsz ere a kérdésre

[link]



1 a roti kimondottan őrző védő kutya

2 A border és a puli kimondottan terelő kutyák

3 a staffi régen harci kutya volt de mikor betiltották a kutyaviadalokat csak ölebb lett


Nem a fajta hibája az hogy az emberek megkötik és szák kis helyen tertják őket sőt még sokan megi s verik ha akutya valami olyat csinál pl szétrág valamit.Ez mind csak a helytelen nevelés következménye

Érdekes az én kutyám miért nem ront egy kutyára sem és emberre se támad pedig sokszor póráz nélkűl sétáltatni.

Persze a szaporítóktól vásárolt kutyák olyanok mint a zsákba macska vagy fajtatiszta egészséges lesz vagy egy keverék és rosszabb esetben idegrendszeri problémával születő kutya.De a legtöbb esetben az emberek ahibásak mert az életvitelüknek nem megfelelő kutyát választanak.

2013. ápr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az előttem lévő által belinkelt videó is példázza a Német Juhász használhatóságát és sok oldalúságát.


Ezekhez a kutyákhoz "ember" kell. Puhány gazdáknak nem való.

Munkára termettek, és nem arra, hogy céltalanul éljék le az életüket és elkallódjanak holmi tespedésben.

Nekem három szolgálati kutyám volt, mindig volt feladatuk a rendőrségen. Járőrözés, bűnöző elfogás, focimeccsen biztosítás, emellett sport foglalkozás stb...

2013. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"de tényleg miért használnak a rendőrök meg a többi szervek németjuhászt? miért nem rotit vagy stafit vagy bordert vagy pulit?"


Mert a dolgok nem csak a rendőrség munkájában merülnek ki.

Van őrző-védő, vakvezető, bombakereső, terápiás kutya, meg még sokáig sorolhatnám.

Vannak olyan helyzetek amire a németjuhász a legmegfelelőbb, de vannak olyan "munkák" ahová teljesen más fajták a legjobbak.

2013. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Én voltam Dunakeszin a BM kiképzőtelepén,ahol a fegyveres szervek kutyáit és kutyavezetőit képzik.

És láss csodát,volt roti,óriás snaci,sőt keresőkutyaként spániel és pumi is.

2013. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!