Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántja mindenki a német...

Miért bántja mindenki a német juhászkutyákat?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy mennyire agresszívak jobban félnek tölük mint egy rotitol vérebnek tekintik őket, de miért ? pedig az egyik legkedvesebb és learanyosabb tekintetü kutya sugàrzik roluk az értelem
2013. ápr. 7. 19:34
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
a német juhászkutyákat úgy tenyésztették ,hogy bárhol megállják a helyüket.És még mindig a 3dik legokosabb kutya a világon . amúgy én még nem halottam vakvezető rotiról :D remélem nem csak álmodtad.
2013. ápr. 8. 19:46
 22/34 anonim ***** válasza:

És szerinted a fegyveres szerveknek mi köze a vakvezető kutyákhoz?

Fegyveres szerv a rendőrség,katonaság,határőrség,büntetésvégrehajtás.

2013. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

"És szerinted a fegyveres szerveknek mi köze a vakvezető kutyákhoz?

Fegyveres szerv a rendőrség,katonaság,határőrség,büntetésvégrehajtás."


És szerinted te hülye vagy vagy hülye vagy ? ki mondta/írta hogy köze van? azt utána soroltam xD köszi hogy megpróbáltál okos lenni :D ja meg még vannak határőrök? lehet ,hogy te még a múltban élsz vagy a jövőbe látsz :D

2013. ápr. 8. 21:41
 24/34 anonim ***** válasza:

"És szerinted te hülye vagy vagy hülye vagy ?"


Te mekkora májer lehetsz, hogy csak így lehülyézel bárkit!


Fogd már fel vége hogy a németjuhász sajnos nagyon beltenyésztett, és nagyon sok embernek az van, függetlenül attól, hogy foglalkoznak vele vagy sem!

Divat kutya, és régebben (Kántor, Rin-tin-tin, Rex), még jobban az volt, így MINDENHOL még a sarki fűszeresnél is vehettél ilyen kutyát!

Ki mondta hogy ilyen meg olyan okos?

Szerinted egy malinois, egy bordel colli, egy dobbermann, egy rottweiler, egy labrador, stb, hülye????????????


Csak azért mert divatból a MAGYAR rendőrség nagyrészt németjuhászokat használ????

Szerintem (és itt nem viccelek, tök komolyan gondolom) az én rotim minimum 3-szor okosabb a TE német jucidnál!

2013. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

SENKI nem említette a vakvezető kutyákat,te kezdtél el vakvezető rotiról magyarázni.Én a rotikat a fegyveres testületekkel kapcsolatban említettem.

Lehet,hogy lelki törést fog neked okozni a hír,de elárulom,hogy vakvezetőnek is egyre inkább labradorokat vagy goldeneket használnak a német juhászok helyett.

2013. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
24, megmondom mi a stájsz , hát az ,hogy mindenki a saját kutya fajtáját védi lényegében azok álltak a német juhászok mellet akik tartanak vagy tartottak. De megnyugtat ,hogy neked rotid van a rotiknak meg 10 szer rosszabb hírük van :D és ne jucizál légyszi mert nagyon gáz :D ja és májer vagyok mert hülyézek? hát ö rejtetten lehülyézett, vagy óvodásnak nézett nem tudom :)
2013. ápr. 8. 22:22
 27/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Azért használnak inkább német jucikat itthon, mert évtizedek óta alkalmazzák őket, kialakult már egy tenyészbázis, stb. Ráadásul a juhászkutya szinte a legkönnyebben tanítható fajta a múltjából kiindulva. A német juhász könnyen alkalmazkodik gazdaváltás esetén, ami a szolgálatban sokszor előfordulhat. Hamar, könnyen ki lehet képezni. Ellenben egy snaci, roti, dobi inkább egygazdás és szerintem fifikásabbak, néha nagyobb kihívás a képzésük.

A belga juhász meg évtizedekkel ezelőtt itthon még alig ismert volt. Mostanában fedezték fel a szolgálati kutyázásban is. Emellett sok keveréket is alkalmaznak. Például tegnap a kékfény c. műsorban a TEK-esek használtak roti-amstaff keveréket is.

2013. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
45%
Nekem és szerintem másoknak is azzal van baja, hogy púposnak-teljesen csapott farúnak tenyésztették, szaporítják orrba-szájba, és laikusok tartják nevelés nélkül, vagy csak kerti dísznek...és ez a fajta sem erre való...
2013. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ja de az a keverék gyorsan el is vérzet a vizsgàkon, a németjuhàsz is egy gazdàs ès nagyon ragaszkodò igaz képes màsik gazdit elfogadni
2013. ápr. 9. 15:28
 30/34 anonim ***** válasza:

Az öcsém hivatásos katona volt,méghozzá kutyás.

Dunakeszin járt a tanfolyamra.Ott azt mondták nekik,azért jó fegyveres testületnél a német juhász,mert azt tekinti gazdának,aki épp a póráz végét fogja és egyenruha van rajta.

Hangsúlyozom,hivatásos profi kiképző mondta ezt.Nyilván nem hazudott.

Persze a civileknél lévő,hobby célra használt nj nyilván más.Olvastad Fekete István egyik írását,amiben megemlíti a fajtát?Nem épp hízelgően méghozzá.Azt írta róluk,hogy jó gazdánál kitűnő kutyák,de ha nem törődnek velük,hajlamosak szökni,és sok kárt tesznek.Ír lemészárolt őzekről és birkákról,megtámadott emberekről.Szerinte ha egy ilyen kutya rákap a vadászatra,mielőbb ki kell lőni.Hang nélkül hajtja a vadat,mint a farkasok,és nagyon erős,ügyes.

2013. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!