Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés témában tudnátok...

Tüzelés témában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4167056-ebben..


A linkelt kérdés is az enyém volt, de jobbnak láttam, ha újat írok ki. Többen látjátok, többen tudtok hozzászólni.


Szóval beszéltem az állatorvossal és arra jutottunk, hogy megvárjuk a tüzelést és utána lesz ivartalanítás.

Mint írtam, nem értek a kutyákhoz az állatorvost elfelejtettem ezekről megkérdezni és jó lenne mielőbb tudni az alábbi dolgokat.


Mennyi ideig tart a vérzés? Mikortól és mennyi ideig kell kerülni a kanok társaságát?

Esetleg nem baj, ha arra az időre kihagyjuk a sétákat? Kertes házban lakunk, igazi szobakutya, csak a dolgát végzi kint.


2013. ápr. 7. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

lehet venni tüzelő bugyit állatkereskedésekben. ha rátudod erőszakolni akkor nem kell kihagyni a sétákat. persze ha nem megy a dolog akkor jobb ha nem viszed sétálni, és kint is csak addig maradt amig a dolgát végzi (bár az se gond ha vemhes lesz, mert vemhes kutyát is tudnak ivartalanítani) de az egészsége szempontjából jobb ha vigyázol rá ( a vemhességgel nő az emlődaganat kialakulása)

többet itt tudsz olvasni:


[link]

2013. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában 3 hét a tüzelés. Az első héten vérzik a kutya, nem szívleli a kanokat. 8-ik nap körül csökken a vérzés, ekkor már megállhat a kannak. Ha a farka tövét megvakargatod, a kutyád megemeli kissé a fenekét és eltolja oldalt a farkát.Ez az időszak eltart kb egy hétig.Utána már lecsengőben a tüzelés. De a legbiztosabb, hogy azt a pár hetet oldd meg, hogy ne kertüljön kan közelébe.
2013. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ivaros szukám van, 7 éves és napi 3x visszük le sétálni egyszer se volt gond tüzelésnél :)


látásból ismerem a kutyásokat a kanokat alapból ilyenkor kikerülöm,bár nálunk pórázon van a legtöbb és előre szólok,hogy tüzel a kutyám ne enged ide légyszi...szóval nincs gáz..


3-4 hét szokott lenni..


ha neked így könnyebb ,hogy nem sétálsz vele akkor hagyd ki,nekem muszáj mivel panelban lakok..

2013. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hetekig tartott.Nem volt látványos,csak pettyezett,de imádták a kanok,ennek ellenére vittem sétálni rendszeresen.Tüzelés előtt akartuk ivartalanítani,mert az jobb a daganatos megbetegedėsek szempontjából,de allergia miatt elhúzódott,így az első és várható második között lett.
2013. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az első tüzelés előtt ivartalaníttatnám. Ez csak rossz beídegződés hogy meg kell várni az első tüzelést mert akkorra fejlődik ki teljesen.
2013. ápr. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 05:25


irta hogy nem akarta megvárni, de arra jutottak az orvossal hogy megvárják mert bármikor megtörténhet...

2013. ápr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A "bármikor megtörténhet" részt nem találom. De azt igen hogy a doki azt ajánlotta, persze ez is olyan dolog ahány doki annyiféle szokás, szempont.
2013. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!