Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megakadályozni,...

Hogy tudom megakadályozni, hogy ellopják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Iszonyat sok a környékünkön a kutyalopás.Bp. és vonzáskörzete,főleg staffokat és társaikat viszik,mint a cukrot.Én pároméknál élek,a kutya nem lehet a lakásban sajnos.Zárható kennel van kint,tetővel.Viszont a kerítésen simán át lehet mászni,és az elmúlt 2 napban már 2x állítottak meg (főképp c*gányok),hogy "Dá szíp kutya,kán?"

És amikor mondtam,hogy ivartalan,akkor fintorogva arrébb állta.Tegnap konkrét ajánlatot kaptam:"Kár,hogy nem szuka.Pároztathattuk volna őket."


Nem írhatom a kennelre,hogy ivartalan ne vidd el.De ha vki bejön és megtámadja őt a kutya,azért engem büntethetnek meg?Vagy van vmi legális védekezés?

Chip természetesen van benne.


2013. ápr. 7. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kerítésen belül támadja meg a kutya a rablót, akkor nem büntethetnek meg, hiszen azért van ott a kutya. Ha bejön, én még le is ütném, hiszen jogos önvédelem. Nem tudhattad, hogy van-e nála pl. lőfegyver.
2013. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja! Ha betör az udvarotokba, onnantól még a lábát is ellőheted (persze csak ha van engedélyed rá). A kutya is nyugodtan szétszedheti, azért meg főleg nem fognak rád szállni.
2013. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, de biztonsag kedveert jo kirakni egy tablat, hogy "vigyazz, harapos kutya". Akkor nehezebben tudnak megbuntetni (ha meg tudnak).
2013. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előbb kiiktatják az ebet,ha az a cél,hogy elvigyék.Nyugodtan írd ki,nem hülyeség,de viadaloztatásra is lopják.lakatot tegyetek a kenelre,valamint mozgãsérzékelő lámpát a környékére.
2013. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És tényleg,ki kell írni,hogy harap.
2013. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Harapós táblánk van,a kennel kulccsal zárható,éjszakára szoktam bezárni és a kulcsot behozom.Ez így elég fix?


Lámpa jó ötlet :)

2013. ápr. 7. 20:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti ami tuti a lámpa mellé feltennék ilyen ál kamerát is. Pár ezer forint de ugyan úgy néz ki mint az igazi. Akkor csak nem próbálkoznak már:)
2013. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömmel 1 hónapja történt meg:

Hajnal 3-kor arra kelt fel, hogy az ablaka alatt az udvaron a kutyája morog, és ordítoznak kint. Kinézett és a pitbullja egy c.gányt tép, a másik kettő pedig a kutyáját verte. Szerencsére a rendőrök a környéken voltak, és el is fogták az illetőket. A lényeg az, hogy mire a bementek a rendőrségre feljelentést tenni, a kisebbségi önkormányzattól kezdve az ombudsmanon át minden nyavalya kint volt.


Állításuk szerint a kutya kiment a kertből, és úgy támadta meg őket. (aztán persze a zárt kapunk, meg a kerítésen keresztül beráncigálta az illetőt...) De utána már azt is mondták, hogy ismerősöm séta közben uszította rájuk a kutyát. (Hajnal 3-kor, és bent a kertjükben...)

Azt mondták, hogy az ő kutyája közveszélyes és el kell altatni! Na, de ők nagylelkűen eltekintenek a kutya elaltatásától, hogyha ismerősöm eltekint az állatkínzástól.


Ismerősöm nem hagyta magát, meg is jelent 2 hétre rá az ombudsman rendőrökkel, meg a sintérrel, hogy akkor a kutyát elvitessék. Ismim játszott a kutyával és a nyitott kapunk kidobta a játékát. A kutya futott, de a kapu vonalában megállt, és csak nézte a játékát, hogy akkor most azzal ott az út közepén mi lesz, de a kertből ki nem ment. A rendőrök, meg a sintér is kiröhögték az ombudsmanosokat. :D

A kutya maradt a gazdinál, a 3 c.gány meg 9 évet kapott fejenként, mert már visszaesők voltak!

Nagyon oda kell figyelni ezekre, mert bármit kitalálnak!


Gondoltam elmesélem, mert a sztori idevágó, és ne már, hogy még Téged büntessenek meg, mert a kutyád, a saját portáján megfogta a betörőt!

2013. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Ha ilyen sok nálatok a "hiába született kétlábú", akkor megfontolandó a telek éjjel is látó kamerás bekamerázása.

Személy szerint én még egy "demilitarizált" zónát is létrehoznék a telekhatár közelében, és kitáblázva a belső kerítésre villanypásztort helyeznék, ami persze kicsit meg lenne manipulálva....


Problémád felháborító, csak videó felvétel jelenlétében lehetsz teljes biztonságban!


Üdv!

2013. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek,jár a zöld kéz.

A lámpa biztos megoldható,az álkamera is.

Igazi nem fektetnék be,mert amint lehetőség nyílik rá elköltöznék.Emiatt is többek közt.

Ami itt folyik,az hihetetlen...

2013. ápr. 7. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!