Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Firestorm kérdése:

Mi lehet az oka annak, hogy a kutyám megtámadja a testvérét?

Figyelt kérdés
Van egy 5hónapos stafford pit mixem és akárhányszor találkozik a tesòjával akár utcán akár a futtatóban mindannyiszor elborul az agya és neki ugrik.Nem kölyök acsarkodásról van szó.5hetes koruk óta ez megy köztük.Más kutyákkal akár kicsi,nagy,kölyök,felnőtt vagy idős nagyon jòl kijön,igazi bohòcként viselkedik.Az idős yorkinkat sem molesztálta soha,sőt heti 3x vigyázok egy 10 hetes kölyökre és azzal is csak játék megy.Alomban történhetett valami?
2013. ápr. 7. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Az anyakutyának kellett volna őket az alomban helyrerakni.Ez vmilyen okból nem történt meg.Mondjuk,akkor nem értem,a többi kutyával miért elfogadó.Mindenesetre SZERINTEM a anya kezelte rosszul anno a helyzetet.Nem kellett volna őt befedeztetni.Mivel írtad,h mix,így gondolom se tenyészszemle se semmi.Na,ezért van ilyen rossz híre a piteknek,staffoknak.
2013. ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Viszont nem nagyon értem,hogy ennek mi köze van a rossz hírnévhez?Se állatra,se emberre nem támad a kan testvérén kívül (az enyém szuka).Rossz hírneve a tudatlan és felelőtlen emberek avagy gazdik miatt van.

A másik fele ezt a tk-s és tsz-es dolgot hagyjuk,mert már a sírás kerülget,amikor állandóan ezek vannak a középpontban.Mivel keverék nehéz lenne neki ilyet szerezni...Eddig 2 kutyát leszámítva mind TK-s volt és mit ad Isten?A Bullmasztiff-unk Dp-s lett,holott volt neki végezve Dp szűrés még kölyök korában és mire elérte az 5 hónapos kort előjött neki.Akkor a másik Bullmasztiffunk 21 hónapos korára leukémiás lett.Egyedül a Tk-s rotinknak nem volt semmi gondja egy parvot leszámítva,amit az állatorvosi asztalon kapott el.

A kis yorkink 14 évesen halt meg és soha semmi gondja nem volt,de még tk-ja sem volt neki.

Az,hogy ennek a kutyának a szüleit miért szaporították nem az én tisztem megítélni.Másrészt ajándékba lett kapva a kutya azoktól a gazdáktól.

2013. ápr. 8. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:

És más staffival vagy pittel is verekszik? Lehet, hogy csak durvábban játszanak, nem? Talán azért ilyen, mert tudja, hogy a tesó bírja a gyűrődést...

Sokszor ők is különbséget tudnak tenni kutyák között, és tudják melyikkel meddig mehetnek el...

2013. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5 hetesen lettek elválasztva a kölykök vagy ti szaporítottátok a kutyákat? Csak mert azt írod, hogy már 5 hetes koruk óta így viszonyulnak egymáshoz.
2013. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Más staffival és pit-el sem csinálja ezt.Itt volt már olyan köztük,hogy az enyém már úgy belekapott a fülébe a másiknak,hogy vérzett.Én hiába tiltom le az enyémet,ha a másik egy neveletlen fráter és nem áll le,és akkor egyértelműen akkor ő is folytatja.

Nem szaporítunk...Olvass vissza kicsit és rájössz.5hetes koruk óta jártunk le oda szemmel tartani a kicsiket.Nem akkor lettek elválasztva,ugyanis elég korai lett volna nekik.Többi tesójával sem játszott ilyen durván csak azzal a kannal valamiért.Egyszerűen meglátják egymást az utcán és már kezdődik a gond.

2013. ápr. 8. 13:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Visszatérve a szaporításra,egy felelősségteljes gazdi,aki nem kívánja tenyészteni (NEM szaporítani,hanem tenyészteni) a kutyáját az ivartalanítja.Én eléggé felelősségteljes vagyok,így amint letudjuk az első tüzelést megy a dokihoz.Van elég kóbor kutya sajnos és ahhoz sem lenne szívem,hogy tönkre tegyem a szuka kutyát az állandó elletéssel vagy esetleg genetikailag selejtes kiskutyákat sózzak rá olcsón másokra.
2013. ápr. 8. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok,a válaszommal nem téged akartalak bántani,hanem aki fedeztette a szukáját és lehozta az almot.

Mondjuk,ha régóta jársz oda,akkor láthattad az anyakutyát,így láthattad azt is,hogy mit csinált,vagy épp nem csinált,amikor a kölykök civakodtak.

Az is tény,hogy vannak "rossz" anyák,vagy első alomnál,még nem tudja mit kell csinálni.Ha több almot hoz le,akkor majd "belejön",bár én ivartalanítás párti vagyok,de az ilyen embereket(mint az anyakutya gazdája) nagyon nehéz meggyőzni.

Amúgy örülök,hogy te ivartalanítasz,viszont tévhit,hogy az első tüzelést meg kell várni.

2013. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor kezdtem oda járni,amikor bekerült az illető az ismeretségünkbe.Sajnos nem először ellett szegény,neki ez már az 5. ha jól emlékszem arra amit mondtak.

Egyértelmű,hogy az ivartalanítás jó,mivel rengeteg betegséget mellőzni lehet vele és csökkenti egyes betegségek kialakulását.Másik fele nincsen probléma azzal,hogy elkezd tüzelni és nem lehet vele bírni nem játszhat más kutyákkal.

Mi nekünk a dokink azt mondta,hogy első tüzelés után fogja ivartalanítani,mi bízunk benne,már 15 éve Ő a dokink.

Köszönöm a választ.Remélem,hamar kinövik vagy legalább a másik is meg lesz annyira nevelve,hogyha rászólnak akkor álljon le.Főleg úgy,hogy Ő húzna a rövidebbet,mivel eddig ha összeugrottak az enyém került mindig fölénybe és olyankor a másik megadta magát.Csak sunyi,mert amikor az enyém leszáll róla,hátulról ismét neki ugrik.

2013. ápr. 8. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
a másik kutyára ráférne egy nevelés.A párom családi kutyája is ezt csinálja mindig az enyémmel.Azért te is figyelj oda,mert ha egyszer elszakad a húr a staffnál,az fájni fog a másiknak.A tesókutya gazdájával meg elbeszélgetnék a helyedben...
2013. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Esélytelen vele beszélni,pròbáltam már erre annyi volt a reakciò,hogy most harcolják le egymásközt ezt a dominancia harcot,mint később.Féltem az enyémet is,de az övét jobban,mert ahányszor összeugranak mindannyiszor az kerül alulra.Most annyi megoldást tudtam kitalálni,hogyha látom,hogy jönnek akkor mi elindulunk ki a futtatòból.

Köszönöm a választ!

2013. ápr. 10. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!