Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 ivilicious ***** válasza:
12%

én nem szólmo le, sztem cukik.

én a yorkisokat és a csivavásoakt szólom le,na azok a buta,divat,túltenyésztett kutyák!!

2013. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 A kérdező kommentje:
Na igen,számomra a yorki meg a csivava nem kutya . :D
2013. ápr. 8. 09:11
 3/104 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt, ezek nem kutya fajok, hanem fajták.


Másrészt, már a válaszokból is látszik, hogy ez a lenézés (ha létezik egyáltalán), kölcsönös: a pitesek meg a yorkisokat nézik le.


Nekem egyébként semmi bajom a fajtával, de tény, hogy nagyon sokan tartják teljesen tudatlanul (mint a yorkikat). Ezek miatt a felkészületlen, tudatlan gazdák miatt rossz mindkét fajta megítélése.

2013. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
80%
Hát most tényleg ez a divat. És ezzel az a baj, mint minden éppen divatos kutyával: mivel sokan akarnak ilyen kutyát, sok ember érzi úgy, hogy azzal fog pénzt keresni, hogy ilyen kutyákat szaporít. Csinálják agyba-főbe a divatos fajtát, mert van, aki megveszi, ezért csomó beteg kutya születik.
2013. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak bizonyos embertipusokat szólnak le, akik valóban azért tartanak ilyen kutyát hogy menőzzenek. Magával a kutya fajtával nincsgondom, viszont tény hogy nem való mindenkinek. Az a gond hogy olyanok is megveszik akiknek nem lenne szabad aztán a kutya a fejére nő a gazdi meg csodálkozik hogy most mi van.
2013. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
82%

véreb... nah mindegy ezen túl teszem magam :D


Szóval többnyire azért mert a kisebbségi komplexusos idiótáknak van pit/staffjuk..

Egyébként mivel ezek a kutyák fogékonyak az agresszióra, ezért a nem megfelelő bánásmóddal komoly problémákat okozhatnak.. És mivel az emberek még egy pincsit is nehezen nevelnek meg ezért elég nehéz bízni abban, hogy rendes pittel találkozik az ember(egyet ismerek aki terápiás kutya)

Egyébként engem többnyire a gazdák is idegesítenek.. Nekem ambullom van imádom őket, de kiléptem a facbook csoportomból is mert olyan idegesítő okoskodások voltak :D és akkor a pit gazdákról nem is beszéltem


Találkoztam egy sráccal most vette meg a pit-jét mondom neki hogy milyen szép meg aranyos, erre a válasz mi volt? Majd megnézzük milyen aranyos lessz ha felnő.... A kerületbe vannak cigányok akikről hallottam hogy néha kiengedik a pitjüket verekedni az utcára ha látják hogy jön valaki kutyával.. nah az ilyenek miatt ilyen a megítélése a fajtának


Amúgy mond már el nekem hogy egy pitbul mennyivel jobb mint egy német juhász. Légy szíves. Én is akarok majd pitet csak kíváncsi vagyok, hogy mért is lenne jobb :)

2013. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert sokan akarják, meg van nekik de nem értenek hozzá. 7 db ismerősömnek van ilyen fajta kutyája és egyikük sem tudta normálisan megnevelni. De azért büszkék rá, igaz, hogy nem lehet őket elengedni, csak külterületen és ott is állandó feszültségben, hogy ugyan a távolban feltűnik-e egy másik kutya vagy ember, semmilyen kutyás közösségi dolgot nem tudnak velük csinálni, csak végig vonulnak az utcán és ha valaki megkérdezi, hogy barátságosak-e a csillagokat is lehazudják az égről, hogy mennyire jó kutyák és felháborodnak amikor valaki elítéli a fajtát. Bevallom őszintén én is előítéletes vagyok, de én elsősorban a gazdákat ítélem el, nem csak a pites gazdákat, hanem a kistestű kutyák gazdáinak 90 %-át, de szerepel még a listán a labrador, golden és vizsla is. De! ha a gazda normális és a kutyája is az függetlenül a fajtától akkor semmi ellenvetésem. Egyébként nekem az amstaff / pit nagyon tetszik, nem a túl szaporított, fajtára nem hasonlító kutyák, hanem az igazán szép egyedek. Ja még egy utolsó gondolat,az emberek valóban azt hiszik, hogy a bull típusú kutyák "emberevők" ekkor a gazda jogosan felháborodik, de arról nem szól a fáma, hogy bár az embereket imádják, függetlenül attól, hogy idegen vagy barát, a kutyákra viszont tényleg veszélyesek. Tele van a net olyan képekkel, hogy a kisgyerek agyonnyúzza az amstaffot, együtt alszanak, családi fotón vigyorognak együtt, viszont nem nagyon látok olyat, hogy egy nagyobb kutya társaság közepén virítana boldogan labdával a szájában.
2013. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 A kérdező kommentje:

"Amúgy mond már el nekem hogy egy pitbul mennyivel jobb mint egy német juhász. Légy szíves. Én is akarok majd pitet csak kíváncsi vagyok, hogy mért is lenne jobb :)"


Nos nekünk volt 2 német juhászunk az egyiket befogadtuk a másik pedig a befogadott kutya kölyke volt..rendesen megvoltak nevelve foglalkozva volt velük napi séta játszás tényleg okos állatok,DE hiretelen haragúak és nagyon alacsony a fájdalom küszöbük tehát én etettem őket én voltam velük a legtöbbet és mégis megharapott semmi elő jele nem volt csak gondolt egyet és már meg is volt a baj most pedig van egy 1 éves amstaffom és egy 3 hónapos pitem de velük bármit megcsinálhatsz semmiért nem kap oda még játszásból sem igazán család centrikusak és olyan "öleb" félék folyamatosan a sarkamban járnak mindenhova el kísérnek ÉS minden parancsszót értenek!

2013. ápr. 8. 10:01
 9/104 anonim ***** válasza:
78%

Miért szólód le azokat az embereket akik leszólják az általad említett kutya fajtákat, amikor te is leszólsz bizonyos kistestű kutyákat?


A válasz egyszerű. Mert minden ember ítélkezik, véleményt alkot, mindenki jobban kedveli azt a kutyafajtát amit ő tart, te leszólod a csivavát, ő meg leszólja a amstaffodat. Ilyen egyszerű.

Vagy a te kutyádról ne ítélkezzenek ellenben te szidhatod a kistestű kutyákat?


Hát ez nem így van. Szokj hozzá.


Nem értem hogy lehet egy kutyás ember ilyen beszűkült látáskörű, egyik fajtát szereti, a másikat kifejezetten utálja és nem tartja kutyának sem. Én minden fajta kutyát szeretek és tisztelek, keveréket egyaránt.

A kutya soha nem hibás, nem teher róla hogy ugat mint a fába szorult féreg, vagy megkapja a lábad sétálás közben... a kutya viselkedésért mindig az ember felelős. Amikor leszólsz egy csivavát vagy egy yorkit, akkor igazából nem a kutyát kéne minősíteni, hanem a gazdáját.

Tény, hogy sok ma divatosnak mondott kutyafajta ideg gyenge, ugatós, félős, depressziós, méregzsák, stb, de ez mint a felelőtlen gazdák és a szaporítók hibája.

2013. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 A kérdező kommentje:

Sokan azt hiszik hogy a divat miatt kell valakinek ilyen kutya amúgy igen biztos vannak ilyen emberek de ugye a többségük roma akik leszarják h meg van e nevelve és hallgat e saját gazdájára nekik csak azért kell h facebookon pózoljanak vele aztán kifújt vissza viszik a helyére és megkötik.. ez számomra felháborító!

Van egy ismerősöm pitbull-bull terrier keverék kutyája van és ódákat zeng róla h milyen mese szép pitbullja van holott nem az.. és még nem is úgy néz ki inkább a bull-ra hasolít.. ő folyamatossan posztol facebokkon h ilyen kutyája van meg olyan kutyája van és ő nem is foglalkozik vele mert neki nem maga a kutya kell csak egy egy fénykép vele.. teljesen neveletlen a kutya minden rá volt hagyva..

Igen vannak ilyen esetek is de én 18 éves LÁNY létemre mindent megtanítottam a kutyáimnak amit csak lehet akár milyen fáradt vagyok a napi 1,5 órás séta sosem marad el!

2013. ápr. 8. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!