Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul tettem?

Rosszul tettem?

Figyelt kérdés

3 hónapos kiskutyám ivott egy kis tóból, ami az udvarunkon volt, ami nekem nem tetszett. Nem tudom felügyelni, hogy amúgy iszik-e általában, de most láttam és rászóltam. Csak visszament, bármit is próbáltam, végén már megragadtam a grabancát, de újra meg újra visszajárt (kicsit szemtelenül is csinálta). A végén már megelégeltem, és megráztam a grabancát, majd lenyomtam a földre. Mindegyik alkalommal folyamatosan morgott.

Amíg abba nem hagyta, addig így tartottam.

Általában nincs gond, mert ugyan vannak olyan helyek, ahova visszajár, sokszor csak elég, hogy odaállok és dominánsan tartom a helyem, és eloldalog. De mivel ez egy nagyobb kiterjedésű valami volt, nehezebb volt védeni. Érdekes még, hogy utána nem rám, hanem a vízre ugatott:)

Van valakinek hasznos tanácsa a jövőre? Sajnos a pet palackos köves dolog szerintem nehezen kivitelezhető, mert nem lehet mindig nálam... általában tapssal, Nem és Fúj-jal korrigálok.

Legyen szívesek a tökéletes gazdik, akik szerint nem kéne nekem állat távol maradni..viszont hasznos tanácsoknak, véleményeknek örülnék.



2013. ápr. 8. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Miért baj, ha iszik a tóból? Van ivóvize? Általában az állatok jobban szeretik a természetes vizeket, mint a klóros csapvizet. Akkor szidd erővel, ha olyat csinált, ami veszélyezteti az életét. Pl. ha mérgezett ételt eszik nyugodtan rácsaphatsz a fenekére. Ezenkívül viszont próbáld elkerülni az ütögetését, inkább morogj rá. próbálj mély hangon, morogva mondani a nevét.
2013. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez lehet tényleg az én hülyeségem volt, de felújítás volt és őszintén nem tudom mi van a vízben, lehet csak esővíz és ártalmatlan, de nem akartam, hogy esetleg mégis baj legyen belőle. Ivóvíz kint volt neki. Köszi!

És a morgást tényleg le tudják venni? Az enyém csak néz rám, szerintem nem érti:D

2013. ápr. 8. 20:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is a helyzet a lényeg, hanem kontextustól függetlenül, ha megint ilyen lesz, tudni szeretném, hogy hogyan csináljam jobban.
2013. ápr. 8. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ennyiért nem kell leszidni. :)

A mi kutyánk még a sáros pocsolyából is hajlandó inni, holott mindig van tiszta vize.

2013. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek leszidhatatlan kutyát, ha odacsapsz, akkor is csak csóválja a farkát. Nálam működök a morgás.
2013. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
A morgás működik, ha megfelelő testhelyzettel is nyomatékosítod, de egy ilyen pici kutyát én biztos, hogy nem fenyítenék be ennyire. Egy erélyes rászólás, és utána valamilyen másik cselekvés felajánlása - figyelem elterelés tökéletesen elegendő kell, hogy legyen. Ha már most ennyire erélyes vagy, nem lesz eszközöd a kamaszkorban szigorítani...
2013. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanulni fogok belőle!

Azt hiszem tényleg kicsit túlzásba vittem, remélem egy alkalom még nem rontja el a kapcsolatunkat.

2013. ápr. 8. 21:26
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Mivel nem tudod állandóan felügyelni és letiltani a tóból ivást, ezért felesleges vele foglalkozni...különben a kutya megtanulja, hogy nem vagy jó vezér, nincs elég tekintélyed, hiszen nem tudod kezelni a dolgot...simán leveszi, hogy ha ott vagy, nem iszik belőle, ha nem vagy ott, szabad a vásár
2013. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!