Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvedene a kutyam?

Bucika1983 kérdése:

Megvedene a kutyam?

Figyelt kérdés
Van egy masfel eves Pitt Bullom es nagyon szereny jatekos.Imadja az embereket sose bantana senkit,de azert erdekelne ha nekem valami bajom esne megvedene????Mar volt ra pelda hogy eljatszottunk egy hamis verekedest es akkor mindha jateknak venne az egeszet ram is ugral es az ellensegre is.Nem ertem.Miert van ez?
2013. ápr. 8. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el vele egy kutyaiskolába, ahol az ŐV oktató szakavatott szeme felméri, milyen védőösztöne van a kutyádnak. Ezt innen nem lehet megmondani.
2013. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

szerintem igen. Pár évvel ezelőtt sétáltam a tök nyugis kutyámmal, amikor feltűnt mögöttünk egy kutya. Volt nyakörve, jó egészségben volt, látszott rajta, hogy épp sétáltatják és egy kicsit messzebb szaladt. Odament barátkozni a kutyámhoz, viszont én elkövettem egy hatalmas hibát: elkezdtem ordibálni a kutyával, és a kutyám ebből azt vette ki, hogy az a másik kutya veszélyt jelent rám. Rátámadott, az meg reflexből vissza.

(egyiküknek sem lett semmi baja, jött a gazdija)

2013. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: a kutya és ember támadás két gyökeresen különböző dolog. Ha egy kutya támad meg, a legtöbb eb visszatámad legalább egy kicsit mert ez benne van minden kutyában. Ha viszont embertől véd meg az őrző-védő ösztön és az nem minden kutyában van.
2013. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hersze ***** válasza:
Nekünk van egy 3 éves Staffunk. El akartuk vinni felmérni, hogy örző-védőre jó lenne e...elkezdett játszani a full beöltözött csibészével.közölték, hogy túl barátságos (kutya,-macskabarát,gyerekeket imádja,soha nem morog senkire).....előtte volt már rá példa, hogy páromra késsel támadt 1 srác az utcán kutyaséta közbe és ahogy elkapta a srác a páromat a kutya szó nélkül nekiment a srácnak..nekem is volt már úgy hogy mentem a kutyával és nekem jött egy kaukázusi...a kutyánk egyből rákapott az orrára elkezdtek verekedni aztán a kau ömlő vérrel nyüszítve elszaladt....úgyhogy ne csodálkozz ha esetleg azt mondják majd a kiképzők, hogy nem alkalmas örző-védőnek...némelyik kutya fel tudja mérni a játék és az éles helyzet közti különbséget...nálunk levizsgázott azóta többször is a kutyánk, úgyhogy tojunk a vizsgára :D
2013. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-est miért pontoztátok le?!
2013. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de tegnap valaki vicces kedvében volt és mindenkit lepontozott.
2013. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem megvédene szerintem,ha valaki részegen, láthatóan agresszivan, dominánsan jön, csapatosan orditva beszólogatnak, túl magas hangon gesztikulálva jön hozzám akkor beáll elém, befeszül, kihúzza magát és morogva ugat aminek nagyon örülök, mert vékony lány vagyok és ha nincs ott a kutyám akkor nem tudom levakarni magamról az ilyeneket, a részeg csövest aki mindenáron pénzt akar vagy cigit, a c-ket akik hárman állnak körbe és közben felmérik mi az ami gyorsan ellopható vagy értékes rajtam. Barátnőmnek egy egész doboz cigijét vették el úgy, hogy kijelentették, hogy jó akkor most add ide a telefonodat is, csak pont jöttek arra emberek és ő meg gyorsan eljött onnan addig. Egyébként ha rászólok akkor megnyugszik a kutyám, de általában nem szólok rá :)
2013. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat.Bar velem is elofordult hogy egy masik Labrador kutyammal jatszottam es a kis Pitt annyira feltekeny lett hogy teljesen neki esett es lesedte a fulet szegenynek,amputalni kellett de nem tudom emberekkel szembe meg e vedene de talan igen.
2013. ápr. 9. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!