Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel a kis kutyam! Mindentol?...

Ginastazia kérdése:

Fel a kis kutyam! Mindentol? Miert? SEGÍTSETEK?

Figyelt kérdés
vetünk egy angol es old tyme bulldog keverek kutyat!egy hónapja van nálunk!12 hetes volt mikor meg vetünk!sajnos késő este értünk a "tényezőthoz" nem tudtam meg nézni rendesen a helyet de amit latam az nagyon tiszta es rendezett volt!!de sajnos a kis kutyánk mindentől fel (takaró,zacskó,repülő,)szóval minden komolyan mindettől nem nagyon tudjuk utcára vinni!orvosnal voltunk!minden rendben van vele (egészségileg)!nem az első kutyának De egyszerűen nem tudok neki hogy segíteni mindentől fel!nem egy tipikus szeleburdi kis 3honapo!
2013. ápr. 9. 00:46
 1/8 anonim válasza:
29%
valószínüleg mert még pici és nem tudja, hogy mi van körülötte, vagyis azt nem tudja h azok fogják e bántani meg ijenek... Alapvetően attol fél h még nem ismeri vagy nem tudja felfogni h mi a zacsó és mér zörög meg ilyenek. hozzá fok szokni :) de csak lassan :(
2013. ápr. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha nem kezditek nyugtatni egy ilyen helyzetben, azzal ugynis azt közvetítítrk a kutyának hogy rendben van az amit érez. Ha valamitől megijed akkor csak maradj nyugott, ezzel jelezd hogy minden rendben. Egy idő után megnyugszik. Nekem van egy boxerem egyszer megijedt a tűzcsaptól, de nagyon. Nem vettem tudomást rólla, nem nyugtattam csak odamentem a csaphoz és áltam mellete majd megérintettem beszéltem hozzá(a csappoz, és a kutyához is) kicsit később magamhoz hivtam a kutyát de nem siettettem. Amikor oda ért óvatosan megszagolta, majd körbejárta. Pillanatokon belűl megnyugodott, és tovább ment. Azóta sem foglalkozik vele, mindent amitől megijed nagyjából így kezelünk, nem nyogtatjuk csak jelezzük hogy veszélytelen.
2013. ápr. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
vettetetek egy sulyos idegrendszeri problémás kiskutyát. én azt mondom hagyjátok. csináljátok természetesen a napi teendőiteket, vagy megszokja, vagy elbujik. A túlzott szoktatás sem jó, a stressz még nagyobb károkat tud okozni.
2013. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Irány egy kutyaovi! Ott felügyelet mellett szoktatják őket mindenféle új ingerekhez, szagokhoz, hangokhoz.
2013. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél hevesebben reagálsz a félelmére, annál hevesebben fog ő is félni.

Mondjuk repül a papírzacskó, a kutya megugrik, mert nem tudja, mi az... te meg mondjuk ráveted magad, csitítgatod, simogatod, jól van, kiskutyám, semmi baj, semmi baj, itt van anyu... (Nem személyeskedésnek szántam, csak sajnos láttam már ilyet.)

Mit vesz le ebből a kutya? "Ő mennyivel nagyobb és erősebb és okosabb nálam, ő az isten, és még ő is fél?!? Jesszusom, meghalunk mind."


Kezdjétek otthon. Ejtsetek le kulcscsomót, nyissatok ki esernyőt, keltsetek váratlan zajokat. Ha beijed, ne törődjetek vele, hanem ismételjétek meg (rá se nézve a kutyára, esetleg derűs, vidám hangon beszélve hozzá). Ha nem ijed meg, hívjátok oda és túláradó örömmel dicsérjétek meg, játsszatok vele egy kicsit.

Ha otthon már van önbizalma, irány az utca. (És a kutyaovi.) Először csak egy saroknyit menjetek, szép lassan, fokozatosan. Ha valami ijesztőt lát, te ne végy róla tudomást.

2013. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Firestorm ***** válasza:

Semmi probléma nincsen.A legtöbb kutyának van egy ilyen korszaka,majd kinövi.Az enyém is félt mindentől egy időben,azóta már semmitől.Enyém a fúrástól rettegett,jött oda mászott volna fel az ölembe bújt volna.Fogtam magam elfordultam csináltam a dolgaimat tovább és kb 10perc alatt belátta,hogy nincsen semmi gond és lefeküdt aludni.

Nehéz figyelmen kívül hagyni,de muszáj,mert ha az ellenkezőjét csinálod akkor csak azt éred el,hogy mindentől mindig félni fog.

Az meg,hogy súlyos idegrendszeri betegség nagy marhaság...

2013. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy jó idegrendszerű kölyökkutya kiváncsi. Nyilván joga van megijedni, hiszen még kölyök, de mindig azt nézzük, hogy jön ki belőle. Az elvárt viselkedés az, hogy miután megtörtént a hang, és ha meg is ijed, akkor a következő pillanatban már érdeklődve szaglássza mi is az. Ha ujra hallja, akkor már természetes lesz a számára. minden ettől eltérő viselkedésforma nem normális. A legjobb az lenne, ha a zajok hidegen hagynák, illetve érdekelnék. Ugyhogy légyszives ne mond azt nekem, hogy ez nem az idegrendszerrel van összefüggésben. Ez egy szaporitott ideggyenge kiskutya. Javitani lehet rajta, de tökéletes sosem lesz. ha olyan fajta ebből jöhet majd a későbbiekben a félelemből jövő agresszió. nem árt ezt is észbentartani.
2013. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

csak mi van akkor ha meg nyugtatni sincs idom!mert most valamelyik nap meg ilyet a helikoptertől na azóta fel a csillártól és mindentől ami a plafonon van!fel jön az agyra fel néz nem teszek semmit o meg le szalad és be bebújik az agy álla!az utcára eddig se volt könnyű kijutnunk de most mar vég kép sehova nem hajlandó menni!24 órát alszik max. fel kell enni inni!tényleg annyira tanácstalan vagyok!:(:(:(:(

2013. ápr. 9. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!