Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit adjak enni a kiskutyám...

Mennyit adjak enni a kiskutyámnak? Megfelelő etetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy Amstaff kiskutyám 8 hetes.Az érdekelne h mennyit adjak neki enni,mert állandóan enne.Tudom h napi hányszor kell,de azt sehol nem irják h egy adag kb.mekkora legyen.Leginkább olyan válaszokat szeretnék akiknek szintén ilyen kutyusuk van.Nem akarok se keveset se sokat adni neki.Mi a legjobb neki ennyi idősen? Előre is köszönöm!
2013. ápr. 9. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eteted a kicsit? Ha táppal akkor ott van etetési útmutató. Ha mással akkor ird le légyszives hogy mit adsz neki. Máshogy nem fogunk tudni segíteni. Ha tápot adsz neki milyen fajtát.
2013. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tápot és konzervet is vettem neki.Leginkább táppal szeretném etetni.Amúgy nem ódzkodom pár házi dologtól sem,azaz olvastam h rizs,husi is adható neki.Még pici ilyenkor sok vitaminra van szüksége.Utána olvastam h mit szabad és mit nem.Zöldségből répát evett nagyon szereti,persze csak pár karikát,elvégre nem nyuszi:) Sőt az almát is meg kóstolta az is ízlik neki,igazából imád enni.DE a válasz a kérdésedre száraz vagy alutasakos.Nekem nem volt egyértelmű az adagolás volt h nem is volt magyarul rajta.Megyek majd állatboltba venni neki jobb(közép kategóriás) tápot,mert azt is olvastam h a boltban kaphatóak nem jók.Pediggre-t eszik(nem kell fikázni,olvastam utólag sajnos h nem jó,de szerencsére még időben.)Szóval az érdekelne h mondjuk egy 400g os konzervet hogy osszak el vagy hány deka szárazat kapjon egy 8 hetes staffi.Köszi.
2013. ápr. 9. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már megvetted a konzervet akkor add oda neki de többet ne vegyél. Nagyjából a 80% víz és általában is nagyon egészségtelen. A legtöbben max ízesítésre használjuk. Szerintem ha mást nem kap egy ekkora konzerv 2 napra elég, megfelelő részre elosztva. Pedigreeből a napi adagja kb 500 g. Ez szerintem meglehetősen sok, de most néztem meg az adagolási útmutatót. Azért ennyi mert nem jó minőség, minnél jobb egy táp annál kevesebb kell belőle. Ráadásúl ha jó minőségű a táp,vitamínra sincs szükség. Szerintem legközelebb inkább brit prémiumot vegyél inkább neki, egy 15 kg-os zsák kb 7000 ft.
2013. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs ez lemaradt:-)

Rizst, meg főtt csirke farhátat is adhatsz neki. 1 kg farháthoz kb 2 marék rizst főzz meg esetleg reszelj bele répát is. Ez egy napra elég neki. Zöldkagylót viszont jó lenne ha kapna, ízület védőnek. A luposant ajánlom, a fressnapfban 600g 7000ft.

2013. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont most olvastam és felírtam ezt a Brit tápot:) Ma adtam neki egy kis laktózmentes tejet,nagyon izlik neki.A lényeg h azt akarom h ne szenvedjen hiányt semmiben és nehogy valamit rosszul adagoljak.Remélem azona tápon már egyértelműbb lesz h mennyit is kell.Köszönöm a válaszod.ui:A farhátat olvastam sok helyen,de félek h baja lesz a csonttól,tudom h kell majd neki,de parázok.
2013. ápr. 9. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a farháttól nyugi, laktóz mentes tej helyett kefirt vagy joghurtot, túrót adj. A britten van etetési utasítás de ne felejtsd el hogy a felnőtkori várható súlya van megadva és a kölyök életkora.
2013. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 9. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!