Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes német juhászkutyám...

10 hetes német juhászkutyám nem eszi a tápot . Izesíthetem neki sertés májkrémmel?

Figyelt kérdés
A táp egy jó minőségű táp nem színezett, tartósítószeres... Kezdetben megette de vmikor tettem rá ilyen aszpikos Pedigree s valamit, azért megvolt őrülve, sztem ezekbe tesznek vmit ,hogy a kutyák függök legyenek , mert azóta nem eszik normálisan, na szóval ma elkezdtem sertés májkrémmel ízesíteni csak egy ujjpercnyit teszek a kajájához de úgy betermeli :) kérdésem ízesíthetem ezentúl is ? sertés májkrémtől ugye nem lehet semmi baja ?
2013. ápr. 9. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz. Próbálkozhatsz egy kiskanálnyi natur yoghurttal is,vagy kefirrel.
2013. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
esetleg még úgy helyre állíthatnám ha kiéheztetem egy kicsi,t de ezt nagyon nem akarom, de akkor marad a májkrém , mert nagy mennyiségben nem jó neki ? kb egy doboz? mert nem akarom ám ,hogy beteg legyen :(
2013. ápr. 9. 21:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem . Nagy mennyiségben nincs rá szüksége. csak meg kell bolondítani a tápot. ha úgy sem eszi, jön az 5 perces szabály:))
2013. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mi az öt perces szabály ?
2013. ápr. 9. 22:05
 5/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Persze, hogy ízesítheted. Semmi baja nem lesz tőle. Kenj rá egy fél dobozzal az elég. Adhatsz neki marha májkrémet is a táphoz.
2013. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az 5 perces szabály az hogy leteszed a kutya elé a kaját és ha nem eszi 5 perc múlva elveszed, legközelebb csak a következő étkezésnél kap. Ha akkor sem eszik ismét el veszed 5 perc múlva, elég hamar rájön hogy mi a helyzet és enni fog.
2013. ápr. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Én azt olvastam ,hogy nem szabad kutya elöl elvenni a kajàt akkor sem ha nem éhes mert ha elveszik akkor azt ö nagy megleckéztetésnek érzi. Ez mennyire igaz? Meg hàt nem is szabad elötte hagyni szal most nem igazàn értem.
2013. ápr. 10. 08:16
 8/17 anonim ***** válasza:
A kutya előtt NEM hagyunk ételt. Ha egész nap akkor ehet amikor akar később gondokhoz vezet. Te vagy a falkavezér(ideális esetben) te döntöd el mikor ehet nem ő. A falkában, szabadon élő farkasok előtt sincs mindíg ott az étel, és minden esetben az alfa (fönök) dönti el ki ehet és mikor. Ajánlanám hogy egy kicsit olvas utánna a falkavezérségnek, pl nagyon jó Jan Fennell Kutyapszihológia cimű könyve. A neten megtalálod letölthető verzióban nem hosszú kb 80 oldal de sok hasznos tanácsot ad miképp légy te a vezér ne a kutyád.
2013. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szerintem ne olvasd többet azt a könyvet, amiben ezt írták...


a falkavezér bármikor elveheti a kutyától az ételt, ez az ő tekintélyét erősíti. tégy úgy, ahogy írták: tedd le a tálat, hagyd előtte 5 percig, ha felemeli a fejét tálból, akkor elveszed. 4-5 nap múlva meg fogja enni mind. ha hagyod válogatni, akkor válogatni fog, méghozzá egyre durvábban.

2013. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8as tudom ,hogy nem szabad írtam is, tisztàban vagyok vele.
2013. ápr. 10. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!