Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vad házőrző kuyákat hogy...

Vad házőrző kuyákat hogy tudnék kecskéhez szoktatni hogy elfogadja és ne bántsa, ne ugassa őket?

Figyelt kérdés

És hogy ott merjem hagyni a kutya közelébe akár.

Tippeket várok, volt még ilyen gondja valakinek? ha igen akkor hogyan oldotta meg?


2013. ápr. 9. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Haszonállat és házőrző kutya együtt csak akkor működik, ha pásztorkutyát választasz.
2013. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szakember segítségével. Igazán jó szakemberével. Meg egy erre alkalmas kutyával. Ha a tiéd tele van vadászösztönnel, attól ne várj csodákat. Ilyen feladatra olyan kutyát kell választani, ami eleve alkalmas rá, aztán úgy nevelni, hogy ne veszítse el az alkalmasságát.
2013. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kuvaszaim vannak, nyájőrző kutyák lennének csak 4 évesek és tyúkon kívül más haszonállatot nem láttak, a macskák pl. tavaly kerültek de levadásznák őket ha nem vagyok ott.
2013. ápr. 9. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
elképzelem ahogy egy vizslára rábízom az arany tojó tyúkom...:)
2013. ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kuvasz alapból nem bánthatná a rá bízott jószágot. Persze ezek már felnőtt példányok, de ösztönösen bennük kéne lennie. Mondjuk ha küllem kuvaszokról van szó, akkor nehezebb a helyzet, de az ösztön ott van bennük is. Én a komondoromat simán odaengedtem a kecskéhez, lóhoz, tyúkhoz és nem bántotta őket. A lovakat még játszani is hívta.
2013. ápr. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyetértek akumi válaszával. egy szakember segítségével lehet megértetni a kutyákkal hogy mi volna a feladatuk.
2013. ápr. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát elgondolkodtató. Az egyik szomszéd úgy járt a német juhászával, hogy mikor racka juhokat vett be kellett zárnia és vasajtót tegyen az istálóra mert különben szétszedte volna őket. Egy hónap elteltével sem barátkozott meg a kutya. Így nem volt más lehetőség mint elajándékozni. Jelenleg kaukázusi kutyái vannak amelyek kölyök koruktól a juhok társaságában nevelkedtek így nincs probléma jól el vannak együtt ridegtartásban.
2013. ápr. 10. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:

A németjuhász csak nevében juhász, igazából maga a fajta soha nem dolgozott nyáj mellett, ráadásul a belekevert fajták sem voltak soha pásztorkutyák, hanem terelők.

Én olyat ismertem, aki megpróbálkozott a rottweilerrel, mert az milyen szép és jó őrkutya. Amikor a kutyák a 3. birkát ölték meg, visszatért a kuvaszokhoz.

2013. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a kuvaszaid vadásznak a macskákra és vadásznának a haszon állatokra, akkor valószínű, hogy nem igazi kuvaszról beszélünk. Csak a tisztább kép kedvéért, honnan vannak? Tk-esek?

És ha megfelelően nevelted őket, akkor tudsz hozni olyan szabályt, hogy tilos bántaniuk a kecskéket (ez a szomszédra és a németjuhászára is igaz lett volna).

2013. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagy mértékben függ a kutyák és a közted fennálló kapcsolattól. Ha ez teljesen rendben van, tehát adnak a szavadra és elismernek mint "parancsnokot", én így csinálnám: rövid pórázra venném az egyik kutyát, és odavinném a kecskéhez. Hagynám, hogy megszagolja, de az agresszivitás első jelére leállítanám, fegyelmezném (ahogy szoktad, reakciótól függő erőséggel) Ha látszik, hogy NYUGODT, és nincs támadási szándéka, esetleg el is veszti az érdeklődését, levenném a pórázt, de továbbra is maradnék és ha szükséges, fegyelmezném. Elsőkörben figyelném a viselkedését a kecskékkel szemben és még nem hagynám egyedül őket. Ezt mindegyik kutyával végigcsinálnám. De ISMÉTLEM, ha nincs rendben a gazda-kutya kapcsolat, ne bízz benne, hogy tiszteletben fogja tartani a te tulajdonodat (vagyis a kecskéket). MINDEGYIK fajtájú kutya fel tudja fogni, hogy van, amihez nem nyúlhat, ami a "vezéré". Fontos az is, hogy elősegítsd a kecskék közelében tanúsított nyugodt magatartást, azzal, hogy a nemkívánatos viselkedést tiltod, és fokozatosan szoktasd az állatokhoz. Remélem, tudtam segíteni.
2013. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!