Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning? - két...

Kötődési tréning? - két gyakorlati kérdés.

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem a kötődési tréninget a kutyával, két kérdésem lenne.

Az egyik, hogy akik már végigcsináltátok, mit tapasztaltatok, elkerülhető a fogyás? Elvileg ha jól dolgozik a kutya, akkor az egész napi adagját megkapja, de azért jó lenne hallani, hogy mit láttatok a gyakorlatban.

A másik, hogy a kézből adás nem feltétlenül azt jelenti, hogy szemenként kell adnom a tápot, ugye? Annyira apró szemű, hogyha úgy adnám, egész nap gyakorolni kéne a kutyával, túlnyomni pedig nem szeretném.

Előre is köszi!


2013. ápr. 10. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én szemenként adtam neki, de az nem volt apró szemű. Ha nagyon picike, akkor szerintem adhatsz neki többet egyszerre, de akkor tényleg egyszerre, ne egymás után egyesével. É úgy add neki mint a jutifailt, tehát véletlenül sem úgy, hogy kiszórod a markodba és onnan falatozik.

Az én kutyusom fogyott, de ez nálunk cél is volt, mert volt rajta elég sok plusz. De szerintem akkor is mindenképp fogyott volna ha nem akarom. Esetleg vegyél neki valami hizlalóbb tápot erre az időszakra.

2013. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Kutya függő, ha jól teljesít akkor nem fog fogyni olyan sokat.. Amúgy minnél többet fogy a kutya a kötődési traning miatt annál nagyobb szükség volt rá. Most őrmezőn egy boxer olyan vékony hogy azt hittük valami baja van.. van is szarik a gazdájára 4hete kezdték mondta a gazdája hogy jó a 2naponta eszik egy marék tápot.


Ha apró szemű a táp, akkor nyugodtan 5-6 szemet adhatsz neki egybe.. túlzásba nem kell vinni. Végülis az egész lényege hogy a kutya rájöjjön hogy tőled függ... tehát sajnos benne van, hogy sokat fog fogyni.

2013. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kötődési tréningnek nem az a lényege, hogy szegény kutyuska mindenképpen egyen és ne fogyjon, hanem hogy CSAK akkor kapjon enni, ha az elvárásaid szerint viselkedik. Azzal csak elrontod az egészet, ha a kutya nagy ívben tesz rád, de te mindenképpen rá akarod a kaját tukmálni. Akkor inkább bele se kezdj.
2013. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fogyásos dolgot nem azért kérdeztem elsősorban, mert mindenáron bele akarom tömni a kaját a kutyába, akkor is ha nem csinál semmit, hanem azért, mert viszonylag vékony alkatú és ha a tréning megzavarja az anyagcseréjét vagy ilyesmi, akkor erre az időre valami masszívabb tápra váltanék. De egyelőre akkor figyelem, hogy hogyan hat rá.

Okés, 5-6 szemmel reálisnak tűnik a dolog:)

2013. ápr. 10. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!