Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá a kis...

Hogy szoktassam hozzá a kis kölyök kutyámat a dörgéshez, a viharhoz?

Figyelt kérdés
Még nem tudom hogy fél e de jobb előre gondolkodni. Ha dörög és fél ,akkor nem szabad simigatni igaz?
2013. ápr. 10. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz. Ne csinálj semmit, ne nyugtatgasd, ne simogasd, mert azzal gyakorlatilag rádicsérsz a viselkedésére, félelmeire. Annyi, hogy biztonságos helyen legyen, nehogy ijedtében megszökjön. Mást nem tudsz tenni szerintem.
2013. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól látod, hogy nem szabad ilyenkor nyugtatgatni. Egyszerűen odaülsz mellé, a lábadat lógatod és vidáman füttyentesz: "Ej de szép vihar ez a mai! Nem igaz, Blöki?" Ne félj attól, hogy félni fog, mert megérzi. :)
2013. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szilveszter előtt gyakran sétáltam olyan helyeken ahol petárdáztak/tűzijátékoztak először messziről kerülgettük aztán egyre közelebb mentünk. 2-3 nap alatt eljutottunk odáig hogy már közvetlen a kilövés helyszíne mellet áltunk :D petárdától meg ha 10-15 méterre van akkor majdnem közömbösek. Szílveszterkor mikor kivittem őket pisilni észre se vették hogy mi van :)


A viharba nagyobb problémájuk van az esővel mint a dörgéssel.


Lehet venni cd-t amin különböző zajok vannak(de ott van youtube is) játszál le neki egyre hangosabban viharokat ahol jól lehet hallani a dörgést ott kezdjétek el amitől még biztos nem ijed meg. (ne mindig ugyan azt az egyet :) )

2013. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én játszottam a kiskutyámmal az első zivataránál. A nagy dörrenéseknél persze megszeppent, mire előkaptam a kedvenc játékát és nagy hacacáréval játszani kezdtünk. Rá se hederített a továbbiakban.


Ott toltam el a dolgot, hogy egyszer éjjel egy óriási zivatarban pár házzal odébb vágott le a villám szörnyű csattanással, mire én is majdnem kiestem az ágyból, a kutya meg persze jött kérdezni, hogy mi a fene volt ez. Én is meg voltam ijedve és megengedtem, hogy bebújjon mellém... Azóta ha csak megdördül az ég, jelentkezik összebújásra... Az ágyba már nem engedem, úgyhogy bemászik az ágyam alá...

2013. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk igazából lesz@rta. Sosem volt az a tipikus ijedős kutya. Mikor idekerült, akkor ugye sok zaj lakásban új volt neki, például turmixgép. Mikor először hallotta vakkantott rá vagy kettőt. Megmutattam neki hogy mi ez, azóta nem is érdekli. Szilveszterkor házibuli volt nálunk, neki ez volt az első szilvesztere. Olyan 9-10órakor még lementem vele, petárdázás volt még csak, először csak figyelt, fülelt hogy mi van, én halál nyugodt voltam, aztán elmentünk arra felé ahol petárdáztak figyelte, vakkantott rá egyet, de ennyi volt az egész. Elvégezte közben nyugodtan a dolgát. Éjfélkor kimentünk az erkélyre, ő meg ki-be jött-ment, ha durrogtattak, de ennyi volt. Nem igazán érdekelte. Nem volt az hogy ha oda ment valakihez hogy "nyugi, semmi baj", így őt sem érdekelte. Ha vihar volt néha kiült az erkélyre figyelte, de akkor sem félt (ezen csodálkoztam is, mert még néha én is majd kiugrottam a bőrömből némelyik erősebb dörgésnél). Mondták azt is hogy egy jobb idegrendszerű kutya kevésbé fog félni a zajoktól.(bár ez nem tudom mennyire igaz.)
2013. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!