Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségeteket/véleményeteket...

Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. A 8. os ballagásomra egy kis termetű kölyökkutyát szeretnék. Udvaron lenne tartva, de természetesen lenne egy kis "fészke" ahová be tud bújni. Szerintetek milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Én a bishon havanese-ra gondoltam, csak attól tartok, hogy fázna télen...

2013. ápr. 10. 14:08
1 2 3 4
 1/34 MrHard ***** válasza:
36%
a bishon nem éppen a megfelelő választás, mert elég fázós! Ha tudsz eleget foglalkozni a kutyussal, akkor inkább vegyél törpe-schanuzer-t, az jobban bírja az időjárás viszontagságait.
2013. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%

Ridegtartásra semmilyen kistestű kutya nem alkalmas. Azért ne akarj kutyát, mert hogy cuki, és simogatod.

Egy kutyával komoly anyagi dolgok járnak együtt, először is a felelősségteljes megvásárlással, majd az oltások, chipeltetés, egy esetleges ivartalanítás, a havi kajája, felszerelések hozzá, stb... és ez csak az anyagi vonzata.

Egy kutya nem annyiból áll, hogy kirakom a kertbe, és néha megsimogatom, nevelni, szocializálni, és mozgatni kell. Választhatsz olyan kistestű fajtát, aminek nem nagy a mozgásigénye(mopsz) de a kistestűeknek a lakásban/házban a helye, nem az udvaron!

Ha kint tartanál kutyát, akkor olyat kell választani, ami bírja a téli hideget, nyárra megfelelő búvóhelyről kell gondoskodni, de foglalkozni kell vele, anélkül szerintem értelme sincs az egésznek, mert mind a kettőtöknek szenvedés.


Ballagásig még van 2 hónap, ez elég idő arra, hogy utána járj a kutyafajtáknak, igényeiknek, olvasgass a felelős állattartásról, és a megfelelő gondoskodásról.

2013. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy kis termetű keverék kutyát válassz menhelyről.

A snacinak szerintem elég rövid a szőre kinti tartáshoz, de lehet, hogy tévedek.

Persze minden azon is múlik, hogy mennyit tudsz majd vele foglalkozni. Egyik fajtának sem jó, ha túl sokat van egyedül. És hiába az udvar, ugyan úgy kell foglalkozni vele, mint ha szobakutya lenne, mert igényli. Hiába van kint a kertben, az egyedül épp olyan unalmas mint a lakásban lenni. Csak annyi a könnyebbség benne, hogy tud wc-zni, viszont ennél jóval többre van szüksége.

2013. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%
szerintem a labradorok és a goldenek irányába kéne inkább elmozdulni
2013. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

A bishon havanese nem alkalmas kinti kutyusnak! Nekem ilyen kutyusom van, el nem tudnám képzelni télen kint a kertben, szerintem nem is bírná. Kis termetű kutyát nem is tudok ajánlani ami kinti tartásra való. Ha mindenképpen kinti kutyust szeretnél, inkább a közepes termetű között keresgélj.

De mint már előttem írták, először nézz utána, melyik fajtának mik az igényei, vállalni tudja-e a család anyagilag is, stb. Ha igazán szereted az állatokat, akkor mindezeket átgondoljátok a szüleiddel együtt, mert ez egy felelős döntés!

2013. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget. Igazából egyáltalán nem azért tartanám udvaron, hogy ne kelljen vele foglalkozni és, mert nincs időm sétáltatni. Csupán csak azért, mert anyum nem engedi, hogy a lakásba felhozzam. Tisztába vagyok azzal, hogy ennek igen komolyan anyagi vonzata is van, és hogy alap dolgokat biztosítani kell pl. árnyék, házikó stb...

Sajnos csak kistestű kutyát választhatok, és azért kértem segítséget mert eléggé tanácstalan vagyok! :(

Egyébként szerintem az egy alapvető dolog, hogy az ember nem azért veszi meg a kutyát, hogy simogassa, meg azért mert milyen édi. Viszont egyre többen vannak azok akik felelősségteljes állattartás címen minél több állatot befogadnak, csak azért, hogy ne altassák el őket. Tisztába vagyok azzal, hogy mi a felelősség és hogy egy kutya nem 2 évig él (szerencsére!!) és azzal is, hogy ez nem úgy működik, hogy ha megunom felteszem a polcra porosodni.

2013. ápr. 10. 14:25
 7/34 anonim ***** válasza:
33%

Én a Cavalier King Charles Spaniel ajánlom szinte mindenhol elvan

[link]


De ha nem rakaszkodól fajta tisztákhoz akkor egy menhelyi kiskutyus is jó lehet és legaláb megmentel egy életet

Viszont fajta tisztát csak tenyésztőtől vegyél jó vérvonalú törzskönyves kutyust :)

2013. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
67%
Na egy piros mókus már megint itt járt :)
2013. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%
foxi, tacskó, snaucer.....
2013. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Örömmel olvastam a szavaidat, ha tényleg 14 éves vagy, szerencsére nagyon komoly a gondolkodásod! :)

Ha nem feltétlenül szeretnél fajtiszta kiskutyust, szerintem a menhelyen vagy pl. facebookon rengeteg kutyus vár gazdira, lehet, hogy meg kellene fontolni. Egyébként a keverék kutyusok szerintem sokkal ellenállóbbak is.

Nem tudom miért nem engedik a szüleid a lakásba, a havanese egyébként nem hullajtja a szőrét, de rendszeres ápolást igényel.

2013. ápr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!