Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?...

Miért viselkedik így a kutyám? Nagyon aggódom érte.

Figyelt kérdés

Május végén lesz 5 éves.2 napja állandóan a házában ül.Amikor kimegyek hozzá és hívom alig akar kijönni.Régebben ha meghallott egy neszt azonnal szaladt hozzám.Nappal általában kint ül, csak akkor szokott bent ha esik az eső.


Kicsit kedvtelen.Játszani sem nagyon szeretne pedig azt imádja...Enni eszik...


Komolyan baja van vagy csak az időjárás miatt vagy valami ilyen kisebb dolog miatt?


Legyek vele állandóan? Nekem ez nem probléma.Bármire képes vagyok érte.Nagyon szeretem és nem bírnám ki ha baja esni...


Kérlek szépen segítsetek!!



2013. ápr. 10. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem az jutot eszembe hogy sajnos kullancs szezon van, nem lehet hogy babesiás? A mienk volt egyszer és pont így viselkedett. Lehet hogy jól tennéd ha megmutatnád dokinak.
2013. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, hogy valami nincs rendben vele, hívd ki hozzá az állatorvost. Ennyit megér. Ha nincs semmi baj, legalább megnyugszol, ha meg van, akkor meg azért nem kell vele várni, nehogy nagyobb legyen belőle.
2013. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Babesia simán lehet. Nem mindig gyors lefolyású, akkor két nap alatt már elpusztult volna. Nézd meg a nyálkahártyáit, ellenőrizd a vizelete színét! (Lesd meg, mikor pisil, és egy papírzsepivel tunkolj fel egy keveset...) Egy állatorvosnak nem ártana megmutatni, mert ha babesia, belepusztulhat.

Egyébként vagy száz más baja is lehet, úgyhogy egy állatorvos biztos többet tudna mondani, mint mi innen.

2013. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kullancsot nem találtál benne? Én is babesiara gyanakodnék így látatlanban.

Ill. ha szuka kutyus, nem várható mostanában, h tüzeljen?

2013. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy az időjárás, az én öregem 9 éves, összenőttünk, ismerem már mint a rossz pénzt. Rajta tipikus téli depresszió tünetei tapasztalhatók. Ha hideg van, esik a hó/eső, fúj a szél, akkor pont olyan mint a te kutyád. Eszik, elvan mint hal a vízben, de tojik a világra, nem lehet a kedvére tenni, hogy vigyorogjon kicsit. :) Az utóbbi hetünk is így telt, tegnap viszont telipofával vigyorgott és hozta a labdát utánam. :) Szerintem ők is megérzik, őket is megviseli ez a változékony és rossz időjárás.


Mindenképpen nézd át, hogy nincs-e benne kullancs, hajlatokat, hónaljat is, farktövet, pocakot, fülek mögött. Még a szájába is nézz bele, mert van olyan ismerősöm, aki ugyan felfedezte szerencsére időben, hogy a kutyája babéziás, de a kullancsot nem találta meg, csak a doki. A szájpadlásába volt belefúródva!!! Gondolom ez ritka, de azért hátha...

Babéziára a vizelet a legjellegzetesebb. Nézd meg, ha nagyon sötét sárgát, barnát pisil, akkor AZONNAL irány a doki, mert az már egy komoly és előrehaladott tünet! Ugyanúgy, ha nagyon fehér a szeme, illetve az ínye sem szép egészséges rózsaszín színű, ezek is arra utalhatnak!


Ha nem látod betegség jelét, de aggódsz érte, akkor is elviheted dokihoz, hátha ő meglát valami olyat, amit ti nem.

2013. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szuka kutya, és gyakran nyalogatja mostanában ott.


Meg fogom nézni a vizeletét.


Nem találtam benne kullancsot...

2013. ápr. 10. 18:33
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem h nincs nagyobb baja...

Volt már egyszer ilyen 3 napra de az elmúlt.


13 éves vagyok.Szóval én nem nagyon intézkedhetek.A szüleimnek szólok ha megvizsgáltam.



FIGYELJETEK!!


és az baj h ha most akarjuk beoltatni? az állapota miatt.

2013. ápr. 10. 18:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha oltás kell neki, akkor ahhoz úgy is orvos kell. Mondjátok el neki, hogy mostanában ilyen és majd ő eldönti, hogy mit tesz. :)

Jut is eszembe, az öreg kutyámmal, néhány éve szintén volt hasonló, akkor néha néha előjött nála ez a levertség, kedvtelenül evett, lusta volt, nem lehetett hozzászólni. Hosszas vizsgálatok után kiderült, hogy valami élősködője van, ami néha előtör és megbetegíti a kutyát. Gyógyszerkúrát kapott és azóta nincs semmi gond. :) Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, csak lássa orvos. Egy jó gazdi mindig megérzi, ha valami gond van!

2013. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kimentem hozzá és kb 2 méterre a házától leguggoltam.Néztem és hívtam.Csak nyüszített. 5-6-jára kijött de lassan ugrott le az ágyáról.

Aztán megnéztem a nyálkahártyáját, semmi baja.Átvizsgáltam nagyjából a testét és nem találtam semmit.Eközben többször és feltűnően nyalja a nemiszervét vagy akörül.

Próbáltam labdázni vele.Rúgtam neki utána futott de nem fogta le vagy ilyesmi a szokásos módon. Hagyta h elvegyem stb...

Ezután bement a házába. Oda behordott magának egy pici labdát és védelmezően takargatja.Ha elveszem tőle utána jön és nyüszítve kéri.

Ezeket meg miért csinálja?

2013. ápr. 10. 19:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg megduzzadva az emlője? Az amit most mondtál álvemhességre is utalhat. Gondolom nincs ivartalanítva. Ha igen bocs, csak nekem valamiért ez ugrott be. Szerintem mindenképpen mutasd meg s dokinak, nagyon nincs rendben a viselkedése szerintem.
2013. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!