Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyulladt bűzmirigy?

Gyulladt bűzmirigy?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy honnan tudom ha a kutyának gyulladt-e a bűzmirigye? Ma voltam vele az orvosnál, mert észrevettem hogy sötétbarnás csepp jött ki onnan, meg elég sokat vakarózott is, egy-két helyen a szőre is kiritkult. Megnézte és kinyomta. Hát elég sok jött ki belőle, olyan sötét barnás büdös folyadék volt. Az egyiknél erősen kellett tartsamm, mert láthatóan fájt is neki. Én remélem hogy jól kinyomta. Azt mondta 2 hónap múlva meg kéne nézni mert ha nem ürül magától akkor újfent ki fog kelleni nyomni. Vajon gyulladt volt? Ezt honnan tudom? Sajnos ott elfelejtettem ezt megkérdezni. Azt viszont kérdeztem hogy nem kell gyógyszere kezelés, ő azt mondta hogy nem. Közönöm mindenkinek a választ.
2013. ápr. 10. 15:54
 1/6 sippara ***** válasza:
Nekünk is épp ma nyomták, a doki annyira ügyesen csinálta (be sem nyúlt, csak valahogy összenyomta a tenyerét a kutya fenekén és kijött minden), hogy valamelyik nap fel is hívom a "receptért" - ott megkérdezni persze elfelejtettem. Elvileg ha a bűzmirigy "nem normális" (túlságosan begyűlt a folyadék/gyulladt), azt a végbéltájékon tapintással érzékelni lehet - hozzá kell tennem, hogy begyulladva, vagy durvábban begyűlve még sosem volt, szóval gyakorlatban nem próbáltam még ezt a tapogatós módszert, de szerintem egy próbát megér.
2013. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én néztem hogy ha kivülről érzékenye-e a végbél környékén de nem észleltem semmit. Persze nem nyomkodtam erősen.
2013. ápr. 10. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kinyomásnál fáj, az általában azt jelenti, h be vagy gyulladva.
2013. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
S akkor mi a teendő? Az orvosnő azt mondta nem kell gyógyszert adni, pedig én kérdeztem.
2013. ápr. 10. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta, akkor valszeg igaza van. Súlyosabb eseteknél szoktak adni gyulladáscsökkentőt. Amennyiben rendszeresen begyullad, fel szokták ajánlani a mirigyek kiműtését.
2013. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomnak is hétfőn nyomták ki. Állandóan nyalogatta a fenekét. Az orvos kinyomta és kapott egy antibiotikumos szurit a biztonság kedvéért, aminek 3 napig tart a hatása. Azt mondta, hogy lehetne tetrán, vagy chlorocid kenőccsel is kenegetni, de tudom, hogy lenyalja, ezért ezt választottuk.3 hónap múlva újra jelenés.
2013. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!