Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutya. Muszáj...

Megharapott a kutya. Muszáj ilyenkor tetanuszt kapnom?

Figyelt kérdés

A kutya 2012.június 21-én kapta meg a kötelező védőoltást. Az én hibám volt mert utána nyúltam és ijedtében megharapott. Vérzett, egy kicsit be van dagadva és kék-zöld néhol a kezem.

Le fertőtlenítettük egyből.

Szóval kell tetanusz vagy nem?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. ápr. 10. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptál egy éven belül, akkor kell, fiamnak adtak amikor a kutya megkapta.
2013. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz veszett leszel...


Viccet félre téve kell független attól, hogy van e oltása vagy sem.

2013. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. A mi kutyánk is harapott a nyáron, akkor is egyértelműen a másik (a kutya számára ismeretlen fél) volt a hibás.

Rengeteg baci van a kutya szájában, ami problémát okozhat a te szervezetedbe bekerülve, így én elmennék. A kutya oltása miatt veszettség elleni oltást nem kell kapnod, de tetanuszt érdemes!

2013. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm... gyakorlatilag bármilyen kicsit mélyebb sebnél fennáll a tetanusz veszélye. Nekem akkor is adtak, mikor csak lehorzsoltam a könyökömet egy esésnél.

Egy orvos biztos adna neked is tetanuszt (hacsak nem kaptál az elmúlt egy évben).

2013. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elmentünk orvoshoz, mivel nem túl nagy a seb, és apa itthon egyből lefertőtlenítette pálinkával így nem kaptam tetanuszt, csak még egyszer lefertőtlenítették és bekötötték.

2013. ápr. 10. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell tetanusz, ha mély a seb, mert a tetanusz bacik csak anaerob környezetben tudnak kifejlődni. Felületi sérülésnél nincs fertőzés veszély.
2013. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!