Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat kisebb "baleset"...

Kutyámat kisebb "baleset" érte, nem tudom jól cselekedtem-e!?

Figyelt kérdés

A kutyusom a nagy szaladgálás közepette letörte a körmét elég mélyen. Elég erősen vérzett, sokat agyaltunk fölötte, hogy mit csináljunk vele, mivel már csak egy vékonyka kis rész tartotta, de egyértelműen fájt neki. Végül egy hirtelen mozdulattal levágtuk, nehogy fennakadjon valamiben és komolyabb baj legyen.


Jól felnyüszített szegény, nagyon sajnáltam, rendesen ki is vérzett, olyan bűntudatom volt. Egy órán keresztül ültem mellette és fogtam a mancsát, amíg elállt a vérzés. Később megmostuk, lefertőtlenítettük, egész este ő volt a kisbeteg, emelgette a mancsát és mutogatta, hogy bibises, nem is feküdt rá, teljesen elbizonytalanodtam, hogy jól cselekedtünk-e. Nagyon sajnáltam szegényt. Bár róla eltudom képzelni, hogy volt egy kis túldramatizálás! :) (Simán tud járni, nem sántít)


Érdemes lett volna elvinni inkább dokihoz? Avagy érdemes lenne még megnézetni vele?


(Hozzátenném, szerintem hosszúak a körmei, de néhány hónapja voltunk oltáson, akkor kértük, hogy vágja le őket. Alig akart kicsit belevágni a doki a körmébe, a kutyám már visított. Ennek ellenére szerinte is hosszú a körme. Nem akarunk többé így járni! Mit lehet ilyen helyzetben tenni?)



2013. ápr. 10. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokkal többet otthon szerintem nem tehettetek volna. Lehet, hogy majd el kéne vinni állatorvoshoz, kapna egy antibiotikum-szurit meg ilyeneket, meg talán el is sütnék a végét, nehogy megint vérezni kezdjen.


Amúgy a kutyád nem kényeske egy kicsit? :)

2013. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2013. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit? Nagyon... :) Ha beteg, akkor körülötte forog a világ, még rá is játszik szerintem olykor. :)

Mondjuk egy kis hős, sok mindent túléltünk már együtt, úgyhogy azt tudom, hogy a fájdalmat jól bírja, nem nyüszög, ha nincs rá oka. Max extra szeretetet és figyelmet igényel, mert "ő most beteg". :) (Border Collie)

2013. ápr. 10. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen pátyulgattátok a kezelés után.Köröm lekezelve. Ha vérzik, bekötve és kutya nem sajnálgatva. Naponta többször kezeld le betadinnal és kész.
2013. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtuk bekötni normálisan, többször is próbáltuk de pár lépés és már lent is volt. Ha egy pillanatra elfordultam, akkor meg nekiállt lerágni.

Mivel szobakutya, ezért viszont vérző lábbal nem szerencsés ha mászkál sem neki, sem nekünk (pláne szőnyegen). Így is összevéreztünk mindent a lépcsőházban is, itthon is, nem volt kedvem egész este utána mászkálni a felmosóval, inkább ültem mellette, babusgatva volt, amíg el nem állt a vérzés, hogy ne mászkáljon. :)

2013. ápr. 10. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, vidd orvoshoz. A körömvágást pedig bízd egy jó kozmetikusra. Amíg lekezeli, te csak menj el sétálni.
2013. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!