Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megvádolnak kutya gyilkolás...

Ha megvádolnak kutya gyilkolásért, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van két nagy testű kutyám ( 50-50 kg ). Kis zoktam velük menni a határba sétálni, kizárólag kosárral, és pórázzal. A határban a szukát pedig kizárólag hosszú pórázon engedem mozogni.

Az utcánkban lakik egy család, akiknek három kutyájuk volt. Egy nj. és kettő yorki keverék. A kutyák állandóan kint vannak az utcán, randalíroznak, bemennek mások kertjébe is. Így történt, hogy tavaly nyáron amikor ki akartam tenni a lakásból a saját kutyáimat az udvarunkon lévő kenelbe, későn vettem észre, hogy bejött az egyik yorki keverék. Ill. nem én vettem észre elsőnek hanem a szuka kutyám. Azonnal kitépte magát a kezemből, sajnos nem számítottam erre, hogy ez elő fordulhat. Annyi időm volt csak, hogy a kanra rácsuktam a kenel ajtót. Odarohantam a szukához, ráüvöltöttem, és ki is köpte a kiskutyát. Kihívtam a dokit aki elvitte a rendelőbe, de sajnos a kiskutya elment..... :-( Nagyon sajnáltam szegényt! Az állatorvos meg szörnyűlködött amikor meglátta a kiskutyát, hogy még ennyire bolhás kutyát eddig még nem is látott a praxisa alatt.

Most kb. egy hete dolgozni mentem az öreg kutyámmal. Éppen a buszon voltam amikor apum hívott telefonon, hogy láttam e azt a másik yorki keveréket, ill. hogy mi történt vele? Mondtam neki fogalmam sincs nem láttam. Szal. az történt, hogy a kiskutya holtan fekszik az út szélén,és az orrából folyik a vér. Állatorvost nem hívott ki senki, ezt utólag megtudtam.

A mai napon meg beteg lett a cicánk,és a doki felhívta a figyelmem arra, hogy a kutyáimon mindig legyen kosár, mert előbb utóbb fel fognak jelenteni engem, mert már ennek a családnak két kutyájukat tépte szét az én kutyám..... Hát azt hittem eldobom az agyam! Nálunk alpból kosár és póráz nélkül ki se lépnek az utcára a kutyák, ellenben az ő nj-k a mai napig szabadon rohangál közterületen, és az egyik szomszédba amikor beugrott, ott széttépte a láncon lévő keverék kutyát....

Nem szeretnék bajt, és teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?



2013. ápr. 11. 09:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%

Kétlem h bármi bajod lehet.

HA a kiskutya bement hozzátok, akkor megszívta. Ha a te kutyád ment ki, akkor te szívtad meg. Ha semmi közöd hozzá (márpedig ki fogja bizonyítani, h van?), akkor meg végképp no problem.


Monjduk azt nem értem, h a kát kiskutya tartási körülménye messze nem felelt meg az előírtaknak, és senki nem szólt eddig a hatóságoknak????

2013. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%

Az ő kutyájuk ment be a TI kertetekbe, szóval ők voltak a hibásak, nem te.

A másik szerencsétlen kiskutyának a halálához meg semmi közöd, szóval nem értem mi alapján akarnak téged feljelenteni.

Ilyen esetben nem fognak elítélni, mivel nem a te felelősséged, és hibád. Hanem a családé, akié a kutya volt. Nekik kéne gondoskodni arról, hogy a kutyáik ne menjenek ki az utcára. Őket ezért fel lehetne jelenteni.

2013. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%

Azzal tudod megelőzni a problémát, hogy a kutyáidat minden esetben zárt helyen tartod, sétáltatáskor pedig nem engeded ki a felügyeleted alól. És legyen kint a kapun harapós kutya tábla.


Pont, hogy a szomszédodat lehetne feljelenteni. Nem szabad a kutyákat az utcán kóborolni hagyni. Simán felnyomhatnád őket a szabálysértési hatóságnál (járási hivatal), két tanúval. Annyi, hogy a személyes meghallgatás elkerülhetetlen, olyan tanú kell, aki hajlandó bemenni idézésre.


2012. évi II. törvény (Szabs tv.) veszélyeztetés kutyával tényállása:

193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

b) természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya kivételével – póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja,

c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja,

d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged, illetőleg bevisz,

szabálysértést követ el.

(2) Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el.

2013. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%
Ha a másik kutyán nincs külsérlmi nyom csak az, hogy vérzik az orra akkor biztos hogy agyvérzést kapott és csak egy fatális véletlen, hogy a házatok előtt pusztult el. Az első yorki haláláról meg se te se a kutyád nem tehet, magánterületen volt ennyi vigyázzanak az állataikra. A szabadon kószáló nj-re pedig hívd ki a közterült felügyeletet akárhányszor kint látod, ha van benne chip akkor visszaviszik a gazdinak és megbűntetik. Ha meglátja a pénzbírságot akkor majd jobban fog vigyázni a kutyájára.
2013. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Ahogyan az előttem levők írták nem lesz belőle gondod (talán). Nagyon figyelj a kutyáidra nehogy megmérgezzék őket, mert ha téged okolnak a történtekért és nem fogsz büntetés kapni a kutyáik haláláért (márpedig nem fogsz, mert nem te vagy a felelős) akkor valószínű hogy bosszútálnak és a kutyáid nagyon jó célpontok.
2013. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
49%
Simán elüthette valami.Nem jelentenek fel,mert a nj kutyájuk miatt megszívhatják.Tanukat mindig lehet hazudni,ezért a biztonság kedvéért készíts videókat a kint garázdálkodó ebekről.
2013. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Hara pós kutyás tábla még az ablakon is van kirakva. A második kiskutya nem elöttünk feküdt, hanem az út szélén. Ezt is csak apum látta. Igen fogok készíteni videót a nj-ról. Ok! akkor nem kell tartanom a feljelentéstől. Viszont ami még nagyon zavar, a rosszindulatú pletyka. Az egész utca úgy tudja, hogy az én kutyáim gyilkos fenevadak, és félnek az emberek....

Mérgezni nem tudják őket semmi képpen, mert lakásban vannak. Ha dolog van akkor vagy kiviszem őket, vagy a kenelbe engedem. De akkor kint is szoktam maradni, mert ügyködök azudvaron.

2013. ápr. 11. 10:55
 8/41 anonim ***** válasza:
26%

Jogilag nem vagy hibás, nem fognak elővenni.


Viszont! Miért nem szocializálod a kutyáidat és miért nem neveled őket?! Ha ezeket megtennéd, az egész nem történt volna meg! Nagyon felelőtlen vagy! Én legalább annyira hibásnak tartalak, mint a szomszédot, még ha a törvény szerint nem te vagy a felelős a történtekért.

2013. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, hogy bajod lehet belőle. Én csak azt nem értem, hogy lehet olyan kutyákkal élni boldogan akik gondolkodás nélkül széttépik a fajtársaikat... Én imádom a kemény, egygazdás munkakutyákat (dobermann, belga stb), de szerintem ez túlzás. Hogy lehet úgy boldog egy kutya ha minden más kutyát utál?
2013. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
85%

pont lesz*rom ha lepontoztok de a yorki gazdája baromira megérdemelte hogy megdöglött a kutyája! (a yorki természetesen nem.)

és abszolút nem kell paráznod te nem vagy hibás! sőt mint ahogy azt írták is előttem te tehetnél feljelentést...


off: ez teljességgel irreleváns de milyen kutyáid vannak?:D

2013. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!