Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy szocializál...

Mit tehetnék, hogy szocializáljam?

Figyelt kérdés
Kutyámat fél évesen vettem magamhoz, és borzalmasan retteg más kutyáktól és emberektől. Mit tegyek? Olyan ciki ez nekem, azt hiszik szarul neveltem...Hogy szocializálhatnám? Nem késő még? Már alig merek kimenni az utcára, mert beégek. Ha jön egy ember ledermed, remeg, megfagy, megáll egy helyben, ha kutyát lát, meg rohan a francba... :(

2013. ápr. 11. 11:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nehezen alkalmazkodik, nehezen szokja meg az új helyzeteket, a parancsok betanítása is nehezen megy, mert neki új, és megijed tőle. Pedig nagyon okos, ha róla van szó, akkor is egyből megérzi..
2013. ápr. 11. 11:12
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Sosem késő, de ilyen szintű félelemnél már igazán csak a kutyasuli terápiás, rehabilitációs foglalkozásai segíthetnek. Ott mind kutyákhoz, mind emberekhez segítenek szocializálni őt. Most mennyi idős?
2013. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
7 hónapos
2013. ápr. 11. 11:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Az állatorvos mondta, hogy nagyon jó az idegrendszere, csak úgy nőtt fel, hogy otthon volt egész nap, az ottani kutyákkal és a gazdájával..őket szerette nagyon, viszont az utcaiakhoz, idegenekhez nem volt szokva.. Akkor én már ezzel nem tudok mit kezdeni, csak a rehab?
2013. ápr. 11. 11:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen állapotban került hozzám, de ő már 5 éves volt.

Egyszerűen csak vittem mindenfelé. Futtatóba először csak kis termetű kutyákhoz, majd nagyokhoz is.

Közben amikor láttam hogy fél, nem csináltam semmit. Nem kezdtem el nyugtatgatni, csak tök természetesen viselkedtem. Mert ha ilyenkor nyugtatgatod, azzal gyakorlatilag rádicsérsz a viselkedésére és az érzéseire.

Amikor láttam, hogy már nagyon elege van, akkor természetesen ott hagytuk a társaságot, de úgy hogy ne tudja, hogy miatta. Egyszerűen csak mentünk tovább, mert mennünk kellett.

Három hónapja van nálam, már nem fél senkitől, nagyon bátor. Kb 3-4 hét után már viszonylag normálisan lehetett sétáltatni, de még elég sokat majrézott. A nagy kutyákkal még most is kissé óvatos, de az nem is baj. Úgy 2 hete történt meg először, hogy játszott egy másik kutyával és ez már egyre gyakoribb. :)

2013. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy az én kutyám nagyon kis termetű, és történt már olyan, hogy rátámadt egy nagyobb kutya, gondolom érezte a félelmét...
2013. ápr. 11. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha ötleted sincs, akkor keress szakembert. Ha alaposan utánaolvasol meg van hozzá érzéked, akkor egyedül is sokat segíthetsz neki, de gyorsabb és biztosabb megkérdezni valakit, aki ért hozzá.
2013. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a kutya suli tényleg jó ötlet, vannak ilyen terápiák, mi is járunk most egyre. Tény h te is meg tudod tanítani neki, ha tudod h mit kell csinálni, és tudod h mit nem. De sulival egyszerűbb és gyorsabb. Ott meg mutatják h pontosan mit kell gyakorolnod vele, hogyan és mi az amit soha ne csinálj vele.
2013. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sok kutyadokit néztem, és sokat olvastam, értek a kutyákhoz, viszont azt nem tudom, hogy ebből hogy gyógyítsam ki. Gondolom oda kéne vinni más kutyákhoz, de azok nem megbízhatóak. Terápiás kutya kéne.!? Az emberekhez oda tudom vinni, tudom emberek közé vinni, hátha egy idő után nem fog félni tőlük.. viszont az a gondom, hogy minden elvonja a figyelmét. Ha csend van jön ha hívom, de ha van valami zavaró tényező, akkor csak ha nagy hangot adok ki, de az meg nagyon ciki, mindenki bámul..lehet hogy csak szoknia kell ezeket, de ne félne legalább...lehet hogy az idő megoldja ezt a problémát, viszont a kutyás dolog már jobban aggaszt.
2013. ápr. 11. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az alfa kutyasuliban tartanak ingyenes szocializációs foglalkozásokat.

[link]

Előre kell időpontot egyeztetni, egyénileg foglalkoznak a kutyád igényeivel.

2013. ápr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!