Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 és fél éve sajnos elhunyt a...

3 és fél éve sajnos elhunyt a kutyánk. Most úgy érzem felkészültem egy másik kutyusra. A szüleim sajnos nem engedik. Hogy vegyem rá őket ami biztosan hatni fog?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk,de nagyon kicsi kertel.Az előző helyünkröl elköltöztünk.Milyen pici testű kutyust ajánlanátok?Hogy vegyem rá a szüleimet egy kutya tarátsára,és hogy bent legyen?

13 éves vagyok.Minden nap olyan dél vagy 13 óra környékén érek haza.Reggel max 30-40 perces sétára lenne időm.Miután haza jöttem 1-2 órát vinném sétálni,meg kutyafuttatóba mennénk.Este is vinném sétálni.Kutyasuliba nem hiszem hogy járnánk mert innen eléggé messze van,és mindig bejárni se lenne könnyű.Így saját magam tanítgatnám saját "tudásom" alapján.Sokat játszanék vele.

Bocsi a hosszú szövegért!


2013. ápr. 11. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a szüleidnek lehet az a gondja hogy a kutya nem pár évre szól hanem általában 15-re főleg ha kicsi. És ha te elköltözöl otthonról és ők nem igazán foglalkoznának vele te meg koleszba pl nem tudod magaddal vinni a kutya sínyli meg.

Tudom ez még odébb van,de gondolni kell a jövőre.

Plusz kistestű kutya nem kinti tartásra való,mindenképp kinti-benti vagy csak benti kutyának. Ha a szőrrel van gondjuk akkor válassz olyan fajtát ami nem hullajtja tehát pl uszkár,bichonok,yorkie, inkább hosszúszőrű fajták.

Másik kutya vételára 80 ezer ft körül kezdődik,orvosi költségek,ivartalanítás 10-20 ezer ft és lehet az anyagi gondok is közrejátszanak szüleidnél,te meg még diákmunkára fiatal vagy.

Megoldás egy menhelyi kutyus vagy fajtamentőktől jelentené ahol csak jelképes összeget hagysz ott akkor lehet a szüleid is hajlanának az ötletre.

2013. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pénzel nem lenne baj.De ők azt mondják,hogy egy kutya nem való lakásba.:(Egyébként köszi hogy felhívtad a figyelmem a jövőre is.
2013. ápr. 11. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan élnek így, mint te. Hogy nem engedték a szülők a kutyát. Vártak. Önálló életet kezdtek. Akkor pedig lett kutyájuk.
2013. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kristof1230 válasza:
Szerintem egy Biscon Havanese(bocs a helyesírási hibáért) vagy egy kisebb tacskót ajánlanék. Szerintem a szüleidet úgy vedd rá hogy mond nekik milyen sokat törődsz majd vele és ha valami baj történne az a te hibád lenne meg minden ilyesmi ha viszont azt mondják:még nem állunk készen akkor csak az jó ha vársz fél/1 évet!
2013. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!