Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos amerikai staffordshir...

3hónapos amerikai staffordshire terrier kutyusom van, és darling tápot kap enni, nagyon ízlik neki 17% a fehérje benne, többi lentebb?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,ugyan ilyen idős kutyusa van s aztmondja hogy az nagyon kevés,mert hogyaz övébe 30% fehérje van,és hogy attol lesz erős,meg minden,ez tényleg ennyire fontos vagy csak ő túlozza el?mert ő rögtön azt nézi az összes tápon mekkora a fehérje benne.....

2013. ápr. 11. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
A darling egy szemét táp. Főleg kölyök staffnak kéne a legjobb tápot adni. Igaza van a haverodnak, ez egy kölyöknek a szemét kiszúrja. Az egy dolog hogy ízlik neki, de nem tud rendesen fejlődni tőle. Válts egy prémium tápra és ami kölyöknek való. Mert a Darlingban nincsen kimondottan kölyöktáp. Nagyon jól teszi hogy ellenőrzi mit eszik a kutya. Mert neked mi az érdeked? Az hogy a kutya szemetet egyen vagy hogy fehérjedús tápot?
2013. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fehérjét kell nézni, hanem kölyök tápot kell venni. Azokban benne van minden, amire szüksége van egy fejlődő kutyának. A Darlingot meg felejtsd el.
2013. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
szerintem nem vétettem akkorát hogy lekelljen hurrogni kedves második kérdező,normális kérdés volt ne amperkodjál nekem,tudomásul vettem volna ha normálisan leirod,nem egyből engem kérdőre vonni,hidd el én foglalkozok a kutyámmal....Tehát akkor darling nemlesz több,szerintem nemlesz baja 2zsáktól,ezentűl kölyöktápot fog kapni :) milyet javasoltok?
2013. ápr. 11. 21:59
 4/20 A kérdező kommentje:
első kérdezőnek ment bocsi
2013. ápr. 11. 22:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet baja. Nem fejlődik megfelelően a kölyök, nem kap meg mindent amit igényelne és tönkre teheti az emésztését. A szeretet pedig nem ott kezdődik, hogy simogatod a kutyát, hanem hogy megadsz neki mindent, amit igényel.
2013. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
2zsáktól egyáltalán nemlesz semmi baja,nem mérget adtam neki...ti úgy beszéltek róla...nem áll meg az emésztése ma is szép nagyokat szart az udvarra :DDD...
2013. ápr. 11. 22:08
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

zért szeretik a Darlingot és hasonló kaliberű társait,mert azok tele vannak ízfokozóval.Magukat az összetevőket a kutyák meg sem ennék,ha nem lenne ízfokozó bennük.

Én a Brit tápcsaládot ajánlanám.Érzékeny emésztésű bullterrierjeink vannak,náluk nagyon bevált.Az ára is nagyon jó,nem sokkal drágább,mint a Darling.És természetesen kölyköknek való tápjuk is van.Jó még a Josera is.Abban nincs semmilyen mesterséges adalékanyag.

Ha a pénztárcád engedi,ott van a tényleg nagyon jó Orijen,aminek nagy része színhús,és gabonafélét sem tartalmaz.

Nagyon figyelj arra,hogy az ilyen minőségű tápok mellé NEM SZABAD semmilyen kiegészítőt,kálciumot vagy vitamint adni,mert kellő mennyiségben tartalmazzák.

Az említett tápokat webáruházban meg tudod venni,az ország egész területére házhoz viszik.

2013. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Épp az a gond,hogy nagy mennyiségű széklete van a Darlingtól.

Ez azt jelenti,hogy az elfogyasztott mennyiség nagy részét nem tudja megemészteni,hasznosítani.Persze hogy 2 zsák táptól nem lesz baja,de jó,ha még idejében váltasz.

2013. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

azért fontos a kölyöktáp, még ha a legolcsóbb is, mert a kölyökkutya igényeihez van alakítva.

egy felnőtt kutyának lényegesen kevesebb pl. fehérjére, ásványi anyagokra, stb. van szüksége, mint egy kölyöknek, hisz ők még fejlődnek.

lehet, hogy most nem látszik rajta semmi és szép nagyokat kakál (ami megjegyzem, minél több annál kevésbé emészti meg a tápot.)

viszont, lehet, hogy később allergiás lesz, vagy nem fog olyan szépen kifejlődni, mint a kölyöktáptól.


én inkább nyesedéket és rizst adnék neki, a 2 zsák tápot meg egy menhelynek adományoznám.

de persze a te kutyád!

2013. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
A Darling alapból szar, ez tény. Szóval tökmindegy hány százalék benne a fehérje. A 30% fehérje meg rohadt sok, azzal egy kölyök kutyát gyorsan tönkre lehet tenni. 24-25% bőven elég neki. Ezért találták ki a különböző testméretekre kifejlesztett kölyök tápokat.
2013. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!