Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat éves mudin az öregedés...

Hat éves mudin az öregedés jelei mutatkoznak? Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
Először is rigolyásabb lett. Sokkal kevésbé tűri a nyúzást, nagyon érzékeny lett a zajokra, a többi kutya közeledését is egyre kevésbé szereti. A napi sétát még igényli és ha lehetősége van rá, dolgozik szívesen, de már tökéletesen beéri egy óra tempós sétával, különösebb agymunka vagy labdázás nélkül. Itthon egész nap a lakásban ücsörög és bújik valakihez. Régen nem ilyen volt. Mit gondoltok?
2013. ápr. 12. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Korai még.
2013. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgáltattad? A csökkent energiaszint és amiket leírtál lehet daganatos betegség (vagy még ezer dolog, akár tápanyaghiány) tünete is, pláne ennyi idős korban nem feltétlenül az öregedésre utaló jel. Mindenképp vizsgáltasd ki. Ha ez már megtörtént és esetleg több orvos sem talált semmit, akkor lehetséges, hogy valami örökletes dolog. Sajnos nem normális, de el kell fogadni... Rendes tenyésztőtől van a kutyus, előfordult már hasonló a felmenői között?
2013. ápr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi más magyarázat van rá? Nem tűnik betegnek, ha előkerül a labda vagy terelni viszem, azt még mindig ugyanúgy élvezi, de már nem igényli. Régen kötelező volt minden nap labdázni, tanulni, meg havonta egyszer el kellett vinni terelni, hogy ne pörögjön túl. Most ez már nem így van.
2013. ápr. 12. 00:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendes tenyésztőtől van. A felmenőiről nem sokat tudok, de egy unokatesójáról tudom, hogy agility vb-n indult.
2013. ápr. 12. 00:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ránézéssel kell laikusként megállapítani, minimum vérvizsgálat szükséges. A tünetek több dologra is illenek, én mindenképp kivizsgáltatnám, addig felesleges találgatni.
2013. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is öregedés, de lehet, hogy csak komolyodik. Nekem Jack Russellem van, és öt-hat éves kora körül láttam először lépésben sétálni, addig csak ügetve vagy vágtában ment mindenhova. Attól még nem kevésbé vidám, ugyanúgy bírja a strapát, csak már nem a pörgés öröméért pörög, hanem csak ha szükség van rá.

Megváltozik a terhelhetőség, a terhelésre való igény a kor előrehaladtával. Az embernél is. Hány negyvenéves embert látsz éjszakákat átbulizni? 18-20éveseknél ugyanakkor elég gyakori.

2013. ápr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem normális. Az én mudim 12 éves de kis túlzással az egyetlen változás rajta, hogy fehér pofája. Az 5 éves mudim meg gyakorlatilag úgy viselkedik mint egy kölyök (ami nem azt jelenti, hogy éretlen vagy rosszalkodós). Én a helyedben elvinném orvoshoz, hátha valami baja van.
2013. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, kivizsgáltatom.
2013. ápr. 12. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem mudi keverékem van. ma 7 éves. pár fehér szőrszál a látható jele, hogy bizony már öregszik. de úgyan olyan virgónc még ma is.
2013. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!