Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyus néha megvakarja...

Ha egy kutyus néha megvakarja magát (nyakát stb. ) akkor az annak a jele, hogy bolhás? Havonta, másfél havonta szoktam rá cseppegtetni Prak-tic spot on-t, de ettől még lehet bolhás? A bolhát én szabad szemmel látom benne? (labradorom van)

Figyelt kérdés
Akár ki is lehet venni? Kb. mekkora egy bolha? (a google-ban láttam róla képet, de azt nem tudom elképzelni, hogy mekkora)
2013. ápr. 12. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha néha vakarózik attól még nem bolhás
2013. ápr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Minden kutya megvakarja a nyakát néha :D Ez természetes.

Ezek a csepegtetősök vagy beválnak a kutyánál vagy nem, minden kutyánál más jó, ettől még lehet. Párom nem pont ezt használta, másik spot on-t, de elvileg attól se lehetett volna bolhás mégis az volt. Viszont kullancs sosem volt benne, de az én kutyámba meg igen, de utána kb összes spot on-t végig próbáltam egynél nem volt benne kullancs, de arra meg allergiás. Én ezt a 7 hónapos kullancs-bolha-szúnyog nyakörvet adtam rá tavaly, azóta semmi nincs benne, tökéletes, de egy másik kutyás ismerősömnek meg ezzel nyakörvvel ment bele kullancs :D Elég sok kutyást ismerek napi séta alatt mindenkinek más vált be, szóval ennyit ezekről :D Kicsit eltértem, szóval lehet.

Amúgy meg a bolha látszik, mondjuk ha fekete labradorod van akkor nehezebben, de látszódnak a csípések is apró piros pöttyök. De ha bemászik az ágyadba stb. akkor rajtad is lehet csípés, de nem kell amúgy félni tőle.


Amúgy meg nem hiszem, hogy az lenne, ha csak néha vakarja magát. Ha bolhás sokat vakarózik. De akkor is lehet még allergiás valamire stb. az se jelenti egyből azt.

2013. ápr. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, látható a bolha, kézzel meg is lehet fogni. Sőt, azt is érzed ha mondjuk rövid nadrágban vagy és átugrik a lábadra (velem többször történt már ilyen).

Ez viszont nem olyan, mint a kullancs, ha meglátod és megölöd attól még lehet benne több is, és már letehette a petéit. Szóval ha egy bolha van benne, akkor több is. De nem feltétlenül bolhás, szoktak vakarózni, ahogyan pl. te is, ha viszket valahol.

A bolha kb. akkora, mint azok a pici, fekete hangyák. Azok a picikék, amik nagyon lassan közlekednek - általában ilyenek vannak a házban. Szóval egyértelműen látható, csak nehéz elkapni, mert gyorsan és nagyokat ugrik, a kutya bőrén pedig gyorsan szalad és elbújik a szőr között. Ha esetleg találsz és sikerül megfognod ajánlott kicsit dörzsölgetni, forgatni az ujjaid közt, mert hiába nyomod össze erősen simán elugrik utána, először a dörzsöléssel el kell kábítani, majd körömmel szétvágni. Tudom undorító, de tényleg. :)) Ja és nem árt utána kezet mosni...

De nem biztos, hogy bolhás a kutyus.

2013. ápr. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy azért nem árt tartani a bolháktól, ugyanis köztesgazdái bizonyos élősködőknek, és te hiába féreghajtózod a kutyád, ha a bolhában már benne van pl. egy másik állatból. A kutyában/macskában lévő bolha ugyanis megcsípheti az embert.

Ez biztos le lesz pontozva, mert még napjainkban sem hiszik el az emberek (rengeteg vita volt erről itt gyk-n is), de tudományos kutatások bizonyítják, szóval csak jobban jársz, ha elhiszed nekem.

Azért persze nem kell pánikrohamot kapni ha meglátsz egy bolhát, nem mindegyik fertőzött.

2013. ápr. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A vakarózás nem csak a viszketés jele, ez egy önnyugtató jelzés is, amikor idegesebb.
2013. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2013. ápr. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!