Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kullancsos a kutyám, és én...

Ha kullancsos a kutyám, és én nem merem kiszedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy ha kullancs megy a kutyámba, és én egyszer régen egy cicámba véletlen beletörtem a kullancs fejét, és azóta nem nagyon merem kivenni, akkor ha elviszem dokihoz, akkor ő kiszedi?

Illetve, egy ilyen "kezelésért" szerintetek mennyi pénzt kérhet el?

Mert ha drága, akkor inkább veszek egy ilyen kanalat(vagy mit) amivel kilehet kapni gyorsan a kullancsot.


Illetve tanácsolták már sokan, hogy nyugodtan próbáljam meg kiszedni, ha megpróbálom, akkor hogy alegegyszerűbb eltávolítani belőle a kullancsot?


2013. ápr. 12. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem mered akkor vidd dokihoz. egyébként én cérnával vagy csipesszel szoktam kihúzni. és van még valami amit én még nem próbáltam, de kipróbálhatod: gyufa foszforos részét nedvesítsd meg egy picit, és körbe körbe a kullancs körül mozgasd, és elvileg kijönnek maguktól a nedves foszfor szagára. perce ez gondolom nem 1-2 perc, de egy próbát megér.
2013. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Foszforos gyufa már nincs. Finoman fogd meg közvetlenűl a kutya bőre felett és kezd el tekerni az óramutató járásával ellenkező írányba közben finoman húzd kifelé. Ha ki jött fertőtlenítsd a hejét betadinnal.
2013. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*helyét
2013. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először én is dokihoz mentem vele :D Nem kért pénzt, viszont megmutatta, hogy hogy érdemes kiszedni.

Javaslom vegyél egy csipeszt, de ne ezt a "kullancskiszedőt" mert az semmit nem ér. Olyan szemöldökcsipeszt, aminek a vége hajlított, pl ez: [link]

Ez azért jó, mert meg tudod fogni vele a kullancs nyakát úgy, hogy közben nem nyomod össze a potrohát. Ez azért fontos, mert ha megnyomod, akkor a kutyába nyomod a kullancs váladékát.

Szóval, ahol van a kullancs, ott széthajtod a szőrt, és minél közelebb a bőréhez megfogod a csipesszel. Nem kell tekergetni, megfogod, és fölfelé kihúzod egy mozdulattal.

A lényeg, hogy ne kínozd a kullancsot, mert akkor elkezdi visszafecskendezni az esetleges fertőzött vért.

Ja, és hogy megnyugtassalak, semmit nem számít, ha a feje beleszakad. Abban nincs méreganyag (a potrohában van) és ha bele is szakad magától kilökődik pár nap után.


Jobban jársz, ha Te magad csinálod, mert ki tudja mikor lesz olyan helyzet, hogy nem tudsz vele orvoshoz menni.

És ami a kullancsnál a legfontosabb: A lehető leghamarabb ki kell venni. Minden óra számít, mert egy ideig csak szívja a vért (tudtommal olyan 10-15 órán át) aztán elkezdi "visszaköpködni" a vért.

2013. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A boltban kapható biztonsági gyufa fejében nincs foszfor. Azért választották ketté és tették a vörös foszfort a doboz oldalára a dörzsfelületre, hogy véletlenül ne gyulladjon be magától. Azoknak a gyufáknak a fejében van csak foszfor, amit bármilyen érdes felületen meg lehet gyújtani.
2013. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kullancs feje nem menetes, tehát teljesen felesleges tekergetni! Ki kell húzni egy mozdulattal és kész.
2013. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ezt a gyufásat kipróbáltam, ilyen mindenen gyulladó gyufával. Nem jött be.
2013. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el dokihoz, majd megmutatja hogy kell, legközelebb már Neked is menni fog. Nem hiszem, hogy kérne érte pénzt, ha mégis, akkor is max pár száz forintot.
2013. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az előző válaszoló is írta, a kullancs nem "menetes"!! Nem tudom, honnan terjedt el ez a hülyeség, hogy csavargatni kell. Nem kell. Fogd meg kullancscsipesszel, és húzd ki! Egyenesen, határozott mozdulattal. Én utána el szoktam égetni, nehogy "kínjában" lepetézzen ott a kukában, és kikeljenek a kicsik. Ennyi az egész.

én régen amúgy puszta kézzel szedtem ki, meg szalvétával átfogva, de a sok baci miatt már nem merem így. jó a csipesz, és kutyásboltban nagyon olcsó is. Ha rám hallgatsz, fémet veszel, a műanyag semmit sem ér!!

2013. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!