Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekes dologra bukkantam a...

Érdekes dologra bukkantam a Jobbik programjában, mint kutyatartók mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Idézek a programjukból:

[link]


Az elmúlt húsz év:

Magyarországon nem működik az állatvédelmi igazgatás.

A hatóságok nincsenek kellően felkészítve arra, hogy mit kell tenniük nem megfelelő állattartás, állatkínzás esetén.

A gyakorlatban az állatvédelem kutyákra és macskákra korlátozódik.

A szebb jövő:

Létrehozzuk az önálló, állategészségügytől elkülönült állatvédelmi igazgatást a Környezetvédelmi Minisztériumon belül.

A gazdasági haszonállatoknál bevezetjük az „Állatvédelmi szempontból elismert termelési mód” védjegyet, támogatjuk a

hagyományos tartási módokat.

A kóbor állat jelenséget megszüntetjük, bevezetjük az ebek egyedi azonosítását.

Támogatjuk az állatkísérleteket helyettesítő alternatív módszereket.

Állami feladattá tesszük a megfelelő számú állatmenhely létrehozását és működtetését.



2013. ápr. 13. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez így leírva nagyon jól hangzik,csak félek h ez is ígérgetés! :(
2013. ápr. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Előre hangsúlyozom, nem politizálok, bármelyik másik program lehetne, csak a véleményem:


"A gyakorlatban az állatvédelem kutyákra és macskákra korlátozódik. "


Azokra sem!

Nap mint nap látok kisebb nagyobb állatkínzásokat, ami kutyákat macskákat érint, mégse történik semmi.


"Létrehozzuk az önálló, állategészségügytől elkülönült állatvédelmi igazgatást a Környezetvédelmi Minisztériumon belül. "

Nagyon helyes, azzal a kiegészítéssel, hogy a mai Magyar állami apparátus létszámával egy Kína méretű országot el lehet igazgatni, szóval a plusz hatóságokhoz nem kellenek plusz emberek.


"A gazdasági haszonállatoknál bevezetjük az „Állatvédelmi szempontból elismert termelési mód” védjegyet, támogatjuk a

hagyományos tartási módokat. "


Ez megtörtént, nincs miről beszélni.

Hogy mi az elismert, és hagyományos, azt meg lehet vitatni.

Ezek csak általánosságok, konkrétumok nélkül.

Ha az elismert azt jelenti, hogy lehetetlen körülményeket kell teremteni, hogy ne érje meg állatot tartani, hogy Magyarország ne termelő ország legyen, hanem felvásárló, akkor b.aszhatjuk a nagy szavakat.


És akkor a kutyák-macskákon kívül már a disznókat meg a teheneket is érinti a törvény?

És mi van a szó szerint nap mint nap halálra kínzott (tudatlanság miatt) dísz állatokkal, hobbi állattartással?!


"A kóbor állat jelenséget megszüntetjük,"

Ehhez majd Szürke Gandalfot fogják alkalmazni, vagy valami hasonló mágust?


"bevezetjük az ebek egyedi azonosítását. " Megtörtént, szintén nem érdemel több szót.


"Támogatjuk az állatkísérleteket helyettesítő alternatív módszereket. "

Szóban.

Vagy ha pénzben, akkor meg pénzmosás.

Mivel maga az ötlet teljes demagógia, semmi valóságalapja nincs. Viszont egyel több dologra lehet fogni, mire megy el a pénz.


"Állami feladattá tesszük a megfelelő számú állatmenhely létrehozását és működtetését."


Na, ez a legfontosabb!

Pont nem erre kéne hangsúlyt fektetni! Ez tüneti kezelés.

Ahogy Gandhi mondta:

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.”


Nem menhelyek kellenének, hanem oktatás, tanítás, a valós értékrend helyreállítása, erkölcsi jó példával elöl járni az ország vezetőinek.


Hogy ne legyen általános felfogás láncon tartani egy kutyát.

Hogy ne legyen a kollektív tudatunkba beleégve, hogy ha egy kutya kertben van, akkor nem kell sétáltatni.


Hogy a hülyegyerek ne az amerikai filmek díszleteinek higgyen, és 5 literes gömbakváriumban tartson 200 literbe való aranyhalat.

Hogy a kultúránk része legyen, hogy mielőtt bárki hazavinne bármilyen állatot, vegye a fáradságot, és nézzen utána az optimális tartási körülményeinek, és teremtse meg azokat.

Hogy ne az legyen a cél, hogy épphogy túléljék nálunk az állatok, hanem jól érezzék magukat. (halak, hüllők, kétéltűek, ezeknek van a legsanyarúbb sorsa)


Ehhez oktatás kell, nevelés kell, a természet tisztelete kell, jó példa kell, alapjaiban kéne megváltoztatni a következő generációk gondolkozását.


Ez lenne az igazi állatvédelmi program!

Majd ha ezek benne lesznek a nemzeti alaptantervben, azt mondom, csináltak valamit.

2013. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
A kóbor állat jelenség megszűntetéséhez nem elég a chip támogatása,vagy a menhelyek építése,korlátozni kell a felesleges szaporulatot,mert városokat lehetne építeni a felesleges kutyák tárolására.Támogatni kellene az ivartalanítást,egyes hátrányos térségekben,ahol ez kezelhetetlen mennyiséget jelent pedig ingyenessé tenni célzottan.És sajnos szükség lenne az állampolgári jogok korlátozására.Tiszta udvar és a kutya macska megf.ellátása vagy nincs segély.Mert az én adómból fizetik a sok felelőtlen gazda következmény nélkül maradt működésének eredményét és én fogadom be,gondolom,gazdásítom kidobott állatok tömegét,saját pénzen.
2013. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

a szaporítást azzal is lehetne korlátozni,hogy az ivartalanítás mondjuk legyen ingyen,persze az orvosoknak nem biznisz..de ha belegondolunk ha ingyen lenne sokkal többen elvinnék a kutyáikat.Illetve a tv-ben is reklám gyanánt lehetne nyomatni,hogy hobbi kutya tartók ne vállaljanak olcsó kutyát,mert beteg lehet, néhány elrettentő példát kéne hozzni és ingyenessé tenné az ivartalanítást! a menhelyi kutyusokat is lehetne reklámozni,hogy ha olcsó kutyát akarsz inkább a menhelyet és a fajtamentőket válasszák az emberek..Csak és kizárólag a médiában lehetne hatással lenni az emberekre!!

mert mindenki abban hisz amit lát is.Nem elég ha én mondom az ismerőseimnek,hogy 20 ezerért ne vegyél kutyát így úgy amúgy,jajj én azt honnan tudom,hogy beteg lesz a kutya stb..


Ha pedig az emberek rájönnek,hogy menhelyről,fajtamentőktől hozznak ki kutyákat akkor az olcsó szaporítos kutyáknak a kereslete csökken,így néhány szaporító lehet le is állna a szaporítással mivel nincs kereslet a kutyáira..


több menhely létre hozása annyiból jó,hogy nem lesznek zsúfoltan a kutyák,de ettől függetlenül a felelőtlen szaporítás nem lesz megoldva!


A régi gondolkodás módott miszerint minden szukának kell ellenie,ezt kéne megváltoztatni!


Chip sem a végső megoldás,bár tény ,hogy nagyon sokan viszik chipeltetni a kutyáikat!amióta kötelező..


ivartalanítást is kötelezővé kéne tenni és ingyenessé,mert nem várható el,hogy vki 20-30 ezret lazán lepakol az asztalra,hol ott mindene megvan a kutyának,de egyszerre ez sok pénz..

2013. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy a Jobbik szavazókat úgy különösen érdekelné ez a téma, szerintem ez csak egy ilyen gyorsan összekapkodott valami hogy az esetleg erre a témára érzékenyek is potenciált lássanak bennük, ámbár Vona már kijelentette sajnos egy zűrös eset kapcsán hogy szereti az állatokat, neki is volt, és védené őket.


Személy szerint a chipet és az ivartalanítást nem tenném kötelezővé, csak akkor ha mondjuk egy bizonyítottan szaporítóval vagy olyan rossz gazdával van dolgunk akinek lemozgatás híján szökik a kutyája folyamatosan.

Viszont kötelezővé tenném hogy valamilyen jogosítványhoz legyen kötve a különböző kutyafajták tartása, illetve névvel címmel telefonszámmal ellátott biléta legyen a kutyán.

Bizonyos körülmények között az állattartást is tiltanám, tehát putri mellé, vagy csak simán láncra kikötve ne lehessen tartani állatot.

Sőt ezt a folyamatos láncon tartást is tiltanám.

A szaporítókat törzskönyv nélküli kutya esetében azonnal büntetéssel sújtanám, vagy ha ennek beszedése nem lehetséges (levonnám a segélyből,fizetésből akár...) akkor kötelező ivartalanítás (annak árát is levonnám).

Törzskönyves kutya esetében is ugyan ezek, kivétel ha hivatalosan elismert tenyésztő az illető (ezt a rendszert is újra kéne építeni hogy megtisztulhasson az aranykoszorús szaporítóktól).

Az ilyen esetek kivizsgálását egy külön erre létrejött szervezetre bíznám, szerintem sokan még ingyen is vállalnák ezt, csak hogy keresztbe tegyenek a szaporítóknak.

Az emberek fejében kéne már rendet tenni állattartási kultúra címen.

Ahogy eddig tudom a Jobbik betiltaná a tv2,rtl-t amit helyeslek is. Ha már média, akkor valamilyen tudattágítást kéne eszközölni ebben a témában az emberek felvilágosítására hogy kutyát nem szaporítunk, elletünk mert egyszer kell, vagy láncon tartva és semmi séta mert kertben van, vagy szaporítókat támogatni olcsó beteg kutyával, inkább menhely és társai mint ezek.

Itt gyiken sokunk ezt teszi és látni lehet néhány egyszerű ember fejében mekkora rendetlenség van...

A programjuk ezen része sajnos csak egy sablon, de szerintem többet tudnának javítani a megítélésükön ha pl. erősen odaterelnék a figyelmet ezekre a kérdésekre mert ebben az országban sokan azonnal ugranának az állatvédelem fokozására hál'Istennek, többek között én is.

Tudom hogy ez a terület inkább erkölcsi és nem hoz pénzt, így a politika sem foglalkozik vele, de szerintem egy állatvédő Jobbik nagyobb támogatottsággal rendelkezne mint egy olyan aki nem foglalkozik evvel.

2013. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!