Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz egy 11 hetes yorki kan...

Lesz egy 11 hetes yorki kan kutyusom. Ha ugat éjszaka mert fél vagy bármi miatt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tudom,még itt sincs de szeretném tudni ilyenkor mit lehet tenni.Vagy ha nem vagyok itthon.Akkor ugat?Bármilyen tapasztalatot is elfogadok.Minden jól jön.Nekteg hogy telt az első nap,éjszaka a kutyussal?
2013. ápr. 13. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fog 'sírni' de nem biztos. Az enyém nem sírt (bár nekem nem yorkim van), hamar megtalálta a helyét. Az elején célszerű lenne otthon lennie vele, hogy megtanulja hogy mit szabad és mit nem, ebbe beletartozik az ugatás is. Ráadásul ha folyton van vele valaki, könnyebb szobatisztaságra nevelni is. Ha egyedül lesz, akkor nyilván nem fogja megtanulni hogy nem szabad ugatni.
2013. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak kicsit lesz egydül.Olyan 1-2 órát.Köszi:)
2013. ápr. 13. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz is hozzá kell szoktatni. Mikor mi próbáltuk először egyedül hagyni, max egy 2 óra lett volna, az egész lépcső ház zengett tőle. Egyikünk vissza is ment. Ne rögtön hagyd egyedül, lassan kell hozzászoktatni.
2013. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, sosem sírt, és sosem ugat, ha egyedül van.

Olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét:

*****


Ha egy magára hagyott kutya ugat, az szeparációs szorongás miatt van. Ezen kell dolgoznod, hogy a kutyában ne alakuljon ki, és ehhez Neked kell lenned a falkavezérnek.

Éjszaka pedig rakd az ágyad mellé a fekhelyét, és simogasd meg, ha nyüszögne. Már ha a szobádban lesz az ágya :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi,mindenkinek:))
2013. ápr. 13. 16:19
 6/6 anonim válasza:
Hozzánk 7 hetesen került a picike,nem sírt egy éjszaka sem,de a lényeg h olyan helyen legyen az ágya h lásson téged,és ha NAGYON szükséges megtudd simogatni.De ha 1x felveszed az ágyba onnantól nem fogod leszoktatni róla! :)
2013. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!