Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs van a kutyámban. Mit...

Kullancs van a kutyámban. Mit tegyek? Sürgős!

Figyelt kérdés
Vágtuk ma a fákat és a kutyám belefeküdt a levágott ágagba és még nem voltak permetezve a fák kullancsok ellen. Mikor simogattam a kutyát 3 kullancsot is találtam benne, de a kutyám hosszú szőrű és aprók voltak a kullancsok és nem hagyja kiszedni. Meg is harapott. Állatorvos ma nem rendel. Kb. 20 kiló a kutyám. Segítsetek!! Gyógyszertárban lehet kapni valamit hogy kimásszanak belőle???
2013. ápr. 13. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha vennék neki 30 kiló feletti kutyáknak mit tudom én... pl Avantix-ot a tarkójára attól kimásznak?
2013. ápr. 13. 15:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbád meg kiszedni valahogy,fogja le valaki te pedig kiszeded egy lefertőtlenített csipesz segítségével.Figyelj rá,hogy nehogy beszakadjon a feje,és az óramutató járásával ellentétesen csavard!
2013. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja,és ha kiszedted,fertőtlenítsd le betadinnal a sebet.
2013. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ha nem tudod kiszedni belőle,akkor szerintem várd meg amíg az állatorvos újra rendel.

*Lehet,hogy valami sprét lehet kapni.

2013. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami belement, nem fog kimászni. Fogd meg, avgy valaki segítsen lefogni, fogd meg a kullancsot minél közelebb a bőrhöz és húzd ki. Arra figyelj, hogy nem nyomorgasd a kullancsot, igyekezz a bőrhöz közel megcsípni és gyorsan kiszedni. nagy szőrnél talán könnyebb kézzel.
2013. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4227223-ha-ku..


Ennél a kérdésnél sok jó választ írtak.

És oldd meg valahogyan, hogy ki tudd szedni, valaki segítsen. Ahogy az egyik válaszoló a linkelt kérdésben írta, a kullancsnál az idő a legnagyobb ellenség. Ha még csak 2-3 órája vannak benne, akkor kicsi az esélye, hogy megfertőzik (már ha egyáltalán fertőzöttek a kullancsok)

De 10-15 óra után, ha megszívták magukat, elkezdik visszafecskendezni a vért a kutyába.

Az Advantixnak 1-2 nap kell, hogy kifejtse a hatását, semmit nem érnél most el vele.


A kutyádra pedig parancsolj rá erélyesen, hogy maradjon nyugton. Az nem fáj neki, ha kiveszed a kullancsot, szóval ez csak hiszti.

2013. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rakatok rá szájkosarat, közben valaki fogja meg, és úgy szedjétek ki.
2013. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ketten fogtuk le de nem hagyja magát. Olyan erő van benne, hogy egyszerűen nem bírunk vele. És olyan aprók azok a rohadt dögök, hogy mire épp elcsípném addigra a kutya megint megmozdul.
2013. ápr. 13. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne bénázzatok, 20 kilós kutyát ketten le lehet fogni, neki se jó, ha sokat nyúzzátok, inkább egyszer határozottan. És addig szedd ki, amíg picik!
2013. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És nem műtét, próbáld kiszedni, ha mozdul is. Ha a fej beleszakad sem olyan nagy baj, mint ha megfertőzi.
2013. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!