Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le/ hogyan...

Hogy szoktassam le/ hogyan reagáljak, mikor a kutyám kölyökre támad?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám 3 éves menhelyes, ivartalanított szuka. Olyan gond van vele hogy rátámad a kölyök kutyákra, akár fiú akár lány. azonban nem mindegyik kölyökre, van amelyikkel játszik, el van és nem bántja, sőt amikor több kölyök volt együtt akkor még meg is védte... azt vettem észre hogy azokkal a kölykökkel van így akik nagyon erőszakosan, vehemensen játszanak.. azok akik nyugodtan viselkednek azokkal semmi baja.


van egy család, nekik van egy fiatal nőstényük, vele csak dominánsan viselkedett, és ha nem jól reagált a kutya akkor megcsipte.. én jeleztem a gazdáinak hogy az én kutyám nem szereti a kölyköket, és azért nem engedem hozzá közel csak feszes pórázon, és nem volt gond, csak később jött ki a csipkelődés, de mondták a kölyök gazdái, hogy semmi gond, meg kell tanulnia az ő kutyájuknak hogy mi a rend.

persze amikor láttam az én kutyámon hogy már kezd picit durvulni vlmiért akkor indig rászoltam és magamhoz hívtam..


viszont most van egy új kölyök, kan, és nagyon hiperaktiv, ugrál rohangászik stb.. eddig csak kétszer találkoztunk de mindkét esetben rátámadt a kutyám...


persze ahogy a gazdája is megjegyezte a kölyök nem vette a lapot, és utána direkt cukkolta még az én kutyámat..


viszont van két másik kutyus akik már fél évesek, az egyik shitzu a másik meg valai bishon vagy ilyesmi, és azokkal meg normálisan viselkedik..


vagy az lehet a baj hogy a másik kettő akiket lerendezett azok kölyök létükre akkorák mint ő és ez zavarja őt?


mit csináljak olyankor mikor rájuk rohan? persze probálom megakadályozni, de van amikor a kölyök jön oda direkt, vagy nincs semmi baj és egy picit hosszabb pórázon és közben jön valami mozdulat ami nem tetszik neki...


jártam vele kutyasuliba, de sajnos elvesztettem a munkám, és nincs pénzem a sulira. (3500ft a havidij, ami nem is lenne gond csak éppenséggel heti 2 oktatás van, viszont nekem 250ft a jegy a kutyának meg 155 egy útra...)


amúgy szófogadó kutya, és csak a kölykökkel viselkedik így, ahogy írtam azoknál is inkább akkor ha túl "hiperaktiv" és mondjuk ugrál összevissza (vagy éppen ugat)



2013. ápr. 13. 21:17
 1/7 A kérdező kommentje:

jah hogy ha meg rászolok, és elhuzom onnan a porázzal akkor meg mereven nézi a másik kutyát és nyüszög/morog

a farkát a teste fölé emeli, mint mikor szaglászik, és enyhén csóválja.

2013. ápr. 13. 21:22
 2/7 anonim ***** válasza:

A test fölé emelt, apró, gyors mozdulatokkal "csóvált" farok a feszültséget mutatja.

A feszes póráz feszültséget kelt a kutyákban, lehet ez is gond.

Egészen konkrétan mit jelent az, hogy rátámad? Hogy néz ki, mit csinál a kutya pontosan előtte és hogy viselkedik utána?

Mennyire gyakran, mikor csinálja ezt? Mert, ha mondjuk rámancsol a kölyök, s ő erre rászól egy kis csípéssel, az nem akkora tragédia.

2013. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem valami nevelési ösztön jött elő. Tudja, hogy ha egy kölyök rendetlenkedik (mint pl. az a hiperaktív kölyök, amiről írtál), akkor lerendezi.
2013. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szó szerint rátámad a kölyökre, verekedni akar velük, akkor az nem valami normális sajnos.

De nekünk is most jött egy kölyök, a másik kutyánk mellé, szintén ilyen vehemens, hiperaktív kölyök. Néha morog meg vicsorog rá a felnőtt, meg oda kap sajnos, de máskor meg ugrándoznak, kergetőznek együtt.

2013. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát a mai eset: a kölyök ugrált a (saját) gazdájára, meg ugatott sbt (az üdvözlés nem volt teljes, mert a kölyök nem jött oda az én kutyámhoz csak mesziről ugrált meg vakkantot egyet kettőt dobálta neki a labdát, az én kutyám nem foglalkozott vele. aztán nem tudom miért, lehet túl közel jött a kölyök elkezdett utána szaladni... az én kutyám gyorsabb volt, ha jól láttam akkor a kölyöknek megfogta a nyakán a szőrét, az meg megijedt, bukfencezett egyet és elkezdett szaladni.. csak olyan kis butus volt hogy nem a gazdija felé szaladt, hanem felém, így nyilván nem került messzebb a kutyámtól, csak közelebb hozzá... így tettek két kört, akkor már rövidre tudtam venni az én kutyámat, és a kölyök is nagy nehezen megtalálta a gazdiját... mindenki maradt a helyén egy darabig, én is megvártam amig az én kutyám láthatóan nem foglalkozott a kölyökkel, és akkor engedtem lazábbra a pórázt, majd a kölyök megint közel jött és megint eljátszották ugyanezt.. csak akkor már az volt a gond hogy valamiért a harmadik kutya aki eddig rájuk se bagozott csak ott szimatolt is elkezdte a kölyköt kergetni mikor az én kutyám már nem érte el..


de a másik kutyánál akinél azt mondták a gazdái hagy tanulja a leckét nem ilyen durva.. ott először csak oda áll, kihuzza magát, és attól függ hogy hogy reagál a másik kutya meg csipi a nyakát, vagy békén "hagyja" ami azt jelenti hogy már engedi mozogni, de csak egy bizonyos irányba.. (kb mint mikor a pásztorkutya tereli a birkát) persze utoljára ennek a kölyöknek nem tetszett a dolog és vissza válaszolt, amikor énis meg az ő gazdija is szoltunk, akkor éppenséggel a kölyök volt felül és a mancsával lenyomta az én kutyám fejét..



amúgy az a vicces az egészben hogy az egyik legjobb játszótársa egy ivaros szuka, kb másfél-2 éves, de amig nem kezdett el tüzelni, és ilyen ugrálós volt őt is befenyítette, csak ő utána már nem csinálta ezt.


meg van egy harmadik kutya, ő már nem kölyök, de ivartalanitott fiú, és nagyobb picivel a kutyámnál, de az is ugymond "durván" játszik (nincs meg az egymás mellé állva üdvözlés, hanem egyből rontana rá a kutyámra játszani) háromszor játszotta ezt el, az én kutyám mind háromszor ráugrott mint a kölykökre, és ma mikor negyedgyére találkoztunk azzal a kutyával, már nyugodtan leült és megvárta amig az én kutyám megszaglászta stb és nem ugrált össze vissza...


kicsit olyan érzésem van mintha az én kutyám valami nevelőnőnek képzelné magát és szigorúan fegyelmezi azt aki nem tartja be a kutyaetikettet _:D


mert annál a kutyánál akinél meg van ez az üdvözlési rituálé azzal meg tök normális (sőt általában utána egyből játékot kezdeményez)

2013. ápr. 13. 21:59
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, ilyen neveléses ösztön lehet, mert azzal a kutyával amit emlitettem, hogy a gazdái rendesek voltak és modnták hogy hagy tanuljon a kutyájuk azzal is eljátszik, csak van amikor így átvált... (gondolom akkor is rosszat tesz a kölyök) de pl volt olyan hogy kergetőztek, (az én kutyám sokkal gyorsabb) és hiába futott a kölyök nem tudta elkapni és vakkantott egyet és akkor az én kutyám meg megállt, és bevárta...


csak jó lenne erről valahogy leszoktatni, mert ugye mások azt látják hogy az én kutyám a hülye.. pedig nagyon szeretni való játékos, csak hát így ha egy új kutyás látja ezt akkor biztos messziről elkerül majd minket...

2013. ápr. 13. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt látni kéne. xD


Pl a kutyát terápiázó kutyák is ezt csinálják: ha helytelen viselkedést tapasztalnak, azt letiltják, ha feszült a páciens, oldják... A legtöbb terápiás kutya nem alkalmas minden technikára, van olyan, amelyik csak old, és van olyan, amelyik csak fegyelmez. Lehet, hogy a kutyádnak van egy ilyen hajlama.


Ha le akarod róla szoktatni, akkor minden ilyen megnyilvánulását tiltsd le, ha pedig erre a tiltásra megfelelően reagál (abbahagyja), akkor rögtön jutalmazd, és minden pozitív megnyilvánulását a problémás kiskutyával jutalmazd.

2013. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!