Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van árva kutyája? Miért?

Kinek van árva kutyája? Miért?

Figyelt kérdés

kérlek tenyésztősök ide ne írjatok ez a kérdés csak azoknak szól akiknek árva kutyájuk van,és nem akarok vitát.

más a nézőpontotok ennyi.na akkor a kérdésem hogy kinek van árva kutyája? (menhelyes,sintértelepről hozott,fajtamentős,vagy utcai)

szóval hogy akkor ilyen kutyusa,és miért?

nyugi nem ítéllek el nekem is árvácskáim vannak :)

és nem csak keverék lehet árva hanem fajtatiszta is mielőtt ezzel jönnétek.



2013. ápr. 14. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a kutyáim,és mind a macskáim menhelyről vannak,vagy olyan ismerőstől,akinek nem kellett,és feleslegesnek találta őket.


Nekem jobban esik újra otthont adni az ilyen elárvult kedvenceknek.

2013. ápr. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nekem is,ment a zöld pacsi. csak olyan jó tudni ilyenkor hogy nem vagyok egyedül mert sokan kiközösítettek ez miatt :(
2013. ápr. 14. 01:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1 cicánk van, aki a szomszédból szokott át szép lassan hozzánk, ő gyorsan a szívemhez nőtt, rengeteget változott, szelídült mióta hozzánk került és érzi rajta az ember a hálát és hogy tényleg megbízik bennünk. :) Régen még

csak a simogatást is nehezen viselte, most pedig eltűri ha felvesszük( még ha nem is sokáig és nem szereti) hozzá kell tenni, hogy elég rossz körülmények közt volt az előtt. A pincében lakott és néha kapott kevéske száraz kenyeret....Szerintem a legcsodálatosabb megmenteni egy életet és esélyt adni neki hogy élhesse azt. :)

2013. ápr. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Az első kutyámat 4 éves koromban hoztam haza az utcáról. Ő egy 4 hónapos tacskó-foxi keverék volt. Velem volt 14 éves koromig, aztán beteg lett, kórházba került, de nem sikerült megmenteni. :(

Akkor úgy voltam vele hogy soha többé nem akarok kutyát, mert bár imádom őket, de én ezt mégegyszer képtelen lennék átélni, meg volt bennem valami olyan érzés is, mintha megcsalnám őt, vagy nem is tudom.

Fél évig bírtam kutya nélkül. Aztán elhoztam a dunavecsei sintértelepről egy kiskutyát, mint az orvos megállapította, ő is 4 hónaposan került hozzám. Ő egy mopsz-beagle keverék, és idén februárban töltötte a 10-et.

De hoztam már haza cicát is, és sok kóbor kutyának sikerült gazdát találnom életem folyamán.

Én megfogadtam hogy amíg vannak kóbor állatok ezen a földön, addig biztos hogy nem fogok pénzért venni, pedig megtehetném. Nálam ez elvi kérdés. És mivel nincs kedvenc kutyafajtám, az összeset egyformán szeretem, teljesen mindegy hogy mekkora, hogy néz ki, milyen színű, szóval mindig árva kutyáim lesznek.

2013. ápr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

annyira örülök hogy nem csak én vagyok ilyen,nekem nagyon rossz érzés hogy a kutyáim miatt rengeteg barátomat vesztettem el,aztán rájöttem hogy ők ébresztettek rá arra hogy nem is voltak a barátaim.

csak azért elhagytak mert ők ezzel divatoznak hogy milyen kutyáik vannak ez náluk a gazdagság jelképe,és bár én is megtehetném,de nem veszek kutyát hanem örökbefogadok.

örülök hogy vannak hasonló emberek mint én,erre voltam kíváncsi ezért tettem fel ezt a kérdést.

2013. ápr. 14. 01:31
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
remek társaságban mozoghatsz. gondolom csupa "bidbulos"
2013. ápr. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

áhh,dehogy.pont az ellentéte.

még a fiú is a társaságból haveneset vesz.

meg yorkit szaporítanak.minél kisebb és cukibb annál jobb.

ölebesek körében mozgok xDD :DD

2013. ápr. 14. 01:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kutyánkat menhelyről hoztuk, nyáron lesz 4 éve, hogy nálunk van. :) Úgy örülök, hogy ő csak pár hónapot volt a menhelyen, míg más kutyák évekig. Nagyon hálás kutyus. :)

17/L

2013. ápr. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiket agyonütötte volna a gazdája (az az egy kölyök rajta maradt), a másikat az út szélén találtuk az anyjával. Hirdettük mindenfelé, az anyát el is vitték hamar, de a kölyök nálunk ragadt.
2013. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, mi ez az ellenszenv a tenyésztősökkel.

Az a tenyésztő, akitől nekem lett kutyám, mentett cicával él és rendszeresen vannak nála ideiglenesben kutyák, rendszeresen szed fel és ápol elütött ebet... Ha én valaha tenyésztő lennék, alapnak tartanám, hogy legalább 1 helyet tartsak egy esetleges mentett kutyának. Hol van itt a másik nézőpont? Nem itt, hanem a szaporítóknál, még mindig.


A családunkba a már fentebb emlegetett tenyésztő közreműködésével került egy mentett kiskutya, aki a szomszédunkban, a párom szüleinél él. Igazi kis álomkutya, bearanyozza a napjaikat. Nemrég nőtte ki az ovit, épp ma megyek vele kutyaiskolába. :)

Eredetileg csak ideiglenesbe jött hozzánk, de aztán annyira megszerették párom szülei, hogy nem is hirdettük, hanem maradt.

Szóval, nekünk van volt árva kutyánk. A véletlen hozta így, de igen szerencsés véletlen volt.

2013. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!