Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van árva kutyája? Miért?

Kinek van árva kutyája? Miért?

Figyelt kérdés

kérlek tenyésztősök ide ne írjatok ez a kérdés csak azoknak szól akiknek árva kutyájuk van,és nem akarok vitát.

más a nézőpontotok ennyi.na akkor a kérdésem hogy kinek van árva kutyája? (menhelyes,sintértelepről hozott,fajtamentős,vagy utcai)

szóval hogy akkor ilyen kutyusa,és miért?

nyugi nem ítéllek el nekem is árvácskáim vannak :)

és nem csak keverék lehet árva hanem fajtatiszta is mielőtt ezzel jönnétek.



2013. ápr. 14. 00:53
1 2
 11/19 JanoviczkiFerencné válasza:
100%
Létezik ilyen, hogy elfordul valaki tőled árva kutyus miatt? Hát sok mindenért ki lehet közösíteni egy embert, de ilyenért? Én imádom az állatokat, nagy kertes házban lakom, mindig befogadom a kidobott cicát, kutyát. Interneten szoktam hirdetni őket, mindig elvitték mindet, még egész messziről is eljöttek egészen csúnya, beteg cicusért. Lehet, hogy tényleg túlzás 200 km-t autózni egy beteges cicáért, de még mindig jobb mint aki ez alapján választ barátot, havert magának. Mi lesz ezekkel az emberekkel ha születik egy - ne adj isten - nem tökéletesen szép, okos, esetleg beteg gyerekük? Kicserélik egy divatos, menő babára?
2013. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Három kutyám van, abból az egyiket kb 6 hetesen találtuk az utcán ősszel. Hazahoztuk ő most 8 éves. Másfél évvel később kutyás napon voltunk ahol megláttunk egy menhelyes szuka kutyát, aki nagyon hasonlított a mienkre szinben és formában is. Nagyon vékony volt, kilátszottak a bordái, és mindentől retteget. Hát hazahoztuk őt is, most szintén 8 éves, boldog kutya. A harmadik egy boxer, őt vettük mert imádom ezt a fajtát. Melletűk van egy perzsa cica 14 éves, meg egy fekete házi cica aki 6 hetesen kerűlt a csapatba most 5 éves. Mind ivartalanított, jól megférnek nállunk az árva talált jószágok, és a fajtatiszta sok pénzért vett társaik. Mindet nagyon szeretjűk, és próbálunk maximálisan gondoskodni rólluk.
2013. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. ápr. 14. 16:08
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen JanoviczkiFerencné ki lehet ezért közösíteni embert. sajnos azt mondták hogy velem ciki megjelenni parkban vagy akárhol mert csúnya keverékkutyáim vannak és nem vmi törzskönyves fajtatiszta.mert ők azzal villognak hogy ennyibe került a kutya és hogy milyen jó a törzskönyve.

és velem ezért ciki megjelenni és hogy válasszak vagy ők vagy a csúnya keverék. és én a keverékeimet választottam :)

lehet h lesz fajtatiszta kutyám is de gyepiről altatás elől.

2013. ápr. 14. 16:11
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

A kérdés értelmetlen, az a kutya már nem árva akinek van gazdája.

Fajtatiszta,keverék teljesen mindegy, ha van gazdája akkor már van falkája,családja tehát nem árva.

Gondolom az elhagyott vagy eleve gazda nélküli kutyákra gondoltál, de ebben az esetben is mindegy hogy milyen a származása.

Az hogy valaki emiatt lenéz az őket minősíti, te vagy rossz társaságban.

Én kifejezetten tisztelem az olyanokat mint te, akik ilyen és még esetleg beteg állatokon segítenek.

2013. ápr. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
2 saját kutyám van, és egy ideiglenesem, mindhárom utcán talált kutya. 2 hete találtam egy borzasztó állapotban lévő kiskutyát, hazahoztam, elvittem állatorvoshoz, de pár napra ráelpusztult. Sosem fogom azt a látványt elfelejteni, ahogy a megtalálásakor nézett rám a szomorú szemeivel, és a szerencsétlen, satnya kis testét:(
2013. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

mi is menhelyrol hoztuk a lutyusainkat.van fajtatiszta es van keverek is.ha nem hoztuk volna el a rotweilert aznap elaltattak volna.a kennelbe se meretek bemenni nagyon es a chippeleshez is leszedaltak.van valami abban hogy a kutyak erzik ezt a masodik esely dolgot az elettol amikor mi kis emberek nem kennel clubbol hozunk kutyat, hanem oket valasztjuk a csaladunk reszeve.

a rotibol egy nagy macko lett,iszonyu sok szeretet ad es igenyel is.es minket mindentol ovni probal(nem tulzoan)

Szoval en csak boztatni tudom az embereket hogy a menhelyes kutyusok is erdemelnek meg egy eselyt egy jobb eletre es nem ciki meg gaz egy keverek kutyat setaltatni a parkban...

2013. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy menhelyi kutyusom van és egy talált felnevelt.

Talált kutyus érthető, hogy miért..nem volt szívem elajándékozni..hisz én neveltem cumiztattam fel. És nagyon a szívemhez nőtt. :) Menhelyi miért? Mert számomra többet jelentett az, hogy egy megtört lelket szeressek mint egy keverék kölyköt magamhoz venni.. Őt 2x is bántalmazták elég durván ahhoz képest elég jó lelki állapotban van. Az eleje nehéz volt..de már alakul a kicsim. :) Nem kölyköt fogadtam örökbe hanem egy 4 éves kutyust. Ő annyira félt meg nem tudom valahogy vonzott magához és bizonyítani akartam, hogy igen is helyre tudom hozni a lelkét. :)


Már 1,5 éve a menhelyen volt senkinek sem kellett. :(

2013. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van két kutyàm menhelyről

Mind a kettő nagytestű keverék, minskettőt imádom. Októberben hoztam el őket, kettő és három évesen kb.


Nekem semmi bajom sincs a fajtisztakkal de jobban szeretem a keverekeket ( egezsegesebbek es valtozatosabbak... nekem szebbek is). Szamomra azert fontos hogy menhelyrol hozzak kutyust mert igy megmentek egy kis életet esetleg az altatás elől de ha nem is ilyen komoly akkor is jobb korulmenyeket tudok neki biztositani tobb figyelmet. Arrol nem is beszelve hogyha hazaviszek egyet a helyere johet egy masik kis szerencsetlent. Nagy kegyetlensegnek tartom mikor egyesek bantjak kidobjak kutyaikat vagy mégrosszabb. Az ilyen s***fejeket jo hosszu idore bortonbedugnam.

2013. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!