Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan ugat és...

A kutyám állandóan ugat és nyüszít megállás nélkül. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ha jön valaki és kimegyünk hozzá, akár kerítésen belül v kívül, a kutya megállás nélkül ugat. Ha a húgomat kiviszem biciklizni az útra, megállás nélkül ugat és nyüszít. Már az agyunkra megy, hogy nem lehet normálisan az utcán lenni, mert a kutya ugat. Ilyenkor mit lehet tenni?

2013. ápr. 14. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Naponta mennyit, hány órát viszed sétálni? Mennyit gyakorolsz vele, tanítod egy nap? Körülbelül mennyit találkozhat, játszhat más kutyákkal egy héten? Összességében hány órát vagytok vele egy nap és ebből mennyi az az idő, ami minőségi foglalkozással telik?
2013. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Naponta kb. 2órát viszem sétálni. Reggel 45perc, estefelé 75perces kb., ebben benne van a szabad futkározás is. Napközben délután szoktam tanítani, apportírozásra, agilityre próbálgatom, de szinte reménytelen. Csak néz és bámul, lefekszik és tojik az egészre...
2013. ápr. 14. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért hisztizik, mert így is sok energiája van. Próbálj ki mást is, frisbee-t, magasabb szintű apport feladatokat, olyan játékokat, amik szellemileg is fárasztják. Emellett a tanítás, főleg a formálás nagyon jól fárasztja a kutyát szellemileg is.
2013. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen de nem csinálja...1x érte megy és annyi. Ha már többször is eldobom, félúton megáll és visszajön... pedig teljesen kivehető, hogy hova dobom...még figyeli is, de nem megy érte...
2013. ápr. 14. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Mennyi idős? Egy félórás- órás biciklis futtatás lehet lefárasztaná.
2013. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most május 19-én lesz 2éves. Labrador retriever, kan.
2013. ápr. 14. 12:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Biciklizni nem merek vele mert ha meglát egy kutyát egyből odarohanna, és keresztül futni rajtam...
2013. ápr. 14. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor kezdődik ott, hogy meg kell nevelni, hogy ne rohanjon oda kutyákhoz.

És szerintem ő a falkavezér és félt, hogy míg kint vagytok az utcán, addig ő nem tud titeket megvédeni.

2013. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!