Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshirre terrierről...

A yorkshirre terrierről szeretnék nagyjából mindent megtudni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Még nem volt soha kutyám és mivel lakásba lakom erre a kutyusra gondoltam

1.Kérdésem kan vagy inkább szukát? És miért?

2.kérdésem Napi hányszor vigyem le sétálni?

3.kérdésem: Azért bír egyedül is lenni még én suliba vagyok ha utána sokat foglalkozok vele?

4.kérdésem: Szobatisztaságra hogy kell szoktatni

5.kérdésem: Mivel etessem hogy egészséges legyen?

6.kérdésem:Kb: mennyi idő alatt lesz teljesen szobatiszta?

KÖszönöm a válaszokat előre is! Csak olyanok írjanak akik normálisan tudnak válaszolni :)


2013. ápr. 14. 14:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy sokat ugatnak?
2013. ápr. 14. 14:55
 2/3 sippara ***** válasza:

1. Ilyen apróléknál teljesen mindegy, hogy kan, vagy szuka - a kanok nyilván dominánsabbak lehetnek, de ez egyedfüggő - érdemes a tenyésztővel beszélni, elmondani, hogy első kutya lesz, így eszerint segít választani az alomból.


2. Négy séta a minimum, amiből legalább egy 1,5-2 órás, egy minimum egy órás, a többi lehet 15-20 perces pisi-kaki séta (felnőtt kutyáról beszélünk)


3. Ha rendesen van nevelve, és az egy órás sétát suli előttre időzíted - ilyenkor labdázással, bandázással lefárasztod -, simán ki fogja bírni (felnőtt korában).


4. Eleinte érdemes levinni másfél-két óránként (plusz minden evés-ivás-játék után), aztán ezt lehet ritkítani négy sétára hetek alatt - az első pár hétben érdemes otthon lenni vele a szobatisztaság miatt.


5. Megfelelő prémium száraztáppal - sajnos én nem vagyok yorkies, de azt hiszem, az Acana(?) fajtatápot is gyárt.


6. Egyedfüggő.


6+1. minden kutya annyira ugatós, amennyire azzá nevelik.

2013. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Firestorm ***** válasza:

1.Szuka (Nekem kanom volt) könnyebben lesznek szoba tiszták,de ivartalanítod kell idővel.

2.Amíg kicsi volt én napi 5-6x is levittem,amint szoba tiszta lett 2x 3x attól függ mennyit igényel a tiéd.

3.Természetesen bír :)

4.Én mindig úgy vittem le,amikor felébredt,mert tudtam,hogy egyből pisilni fog és lent,amikor pisilt alaposan megdicsértem,ha otthon elvégezte a dolgát jól leszídtam és leültettem egy bizonyos helyre ahonnan kb 5 percig nem mehetett el.

5.Prémium táppal,ha azt ő megeszi,a mienk előbb halt volna éhen mintsem,hogy egyen belőle így csirkemellet és csirkecombot kapott csont nélkül.

6.Fél éves korukra általában azok lesznek,bár ez nevelés függő a mienk fél évesen szobatiszta volt a mostani stafford-pit keverékünk meg 4 hónaposan lett az.

7.Sokat ugatnak,de nem ok nélkül,ha valaki jön az emeletre ugatnak,jeleznek,hogy valaki van kint.De amúgy elég csendesek ezt leszáítva.

2013. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!