Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyám,...

Hogy neveljem meg a kutyám, hogy ne tapossa agyon a virágokat?

Figyelt kérdés
Szeretném kiengedni a kertbe mikor nem vagyok vele hogy szaladgálhason, de mindig agyontapossa a virágokat. Ha kint vagyok én is, sosem csinálja. Ha nem vagyok ott, akkor viszont letrappolja az öszes virágot, ezért kénytelen vagyok bezárni. Mit csináljak vele?
2013. ápr. 15. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kutyát zárd be, hanem kerítsd körbe a virágokat.


Mi is körbekerítettük a virágágyást, az összes kis fát az udvarban, azóta rend van.

2013. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függően, mekkora kutyád van, elég lehet egy félméter magas díszkerítés is a virágágyás köré. Kutyát nem fogsz tudni megtanítani arra, hogy vigyázzon a virágokra. Ez már túl nagy falat az eb agyának. Örülj, hogy csak futkározik rajta, és nem kiássa. A miénk reggelre hullára dolgozta magát, kikaparta az összes palántát, amit apám előző délután elültetett. Annyira elfáradt benne, hogy az utolsó gödörbe ejtette a fejét, és úgy aludt, amikor megtaláltuk. Rettenetesen büszke volt rá, hogy apám vacakolása után "rendbe tette" a kertet, képtelenség volt haragudni rá.
2013. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Így van én is a virágokat kerítettem be.
2013. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én azt csináltam, hogy a kijelölt virágoskertem négy sarkába leszúrtam egy karót, a négy karóhoz kötöttem drótot, és a drótot körbetekertem egy piros madzaggal, hogy a kutya lássa, hogy ott van a drót. Ez persze először semmit se jelent neki, mert simán átmegy alatta meg felette, de azt csináltam, hogy ha ő mondjuk a kiskert egyik végében volt, én a másikba mentem, és hívtam. ha láttam, hogy a virágágyásba akar belemenni, akkor rászóltam, hogy nem szabad, és megmutattam neki, hogy kerülje ki. Kb 2 nap alatt elértem azt, hogy a virágjaim biztonságban élhetnek a kutyámmal, mert most már a dróton belülre nem megy.
2013. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak az a baj, hogy a szüleim nem fogják a virágokat elkeríteni (szerintem). Nagyon-nagyon sok van, apám kertészlélek, szerintem a létező összes virágból és fából megtalálható nálunk egy. Kint is bent is tele van minden növényekkel. Ez a mániája. Szerinte a mi udvarunkban nem mutatna jól, ha el lenne kerítve a sok virág/bokor/fa, maximum egy kicsi kis fa vagy bambusz vagy milyen "kerítést" tudna elképzelni, ami inkább csak dísz. Semmit nem érne a mi 60 kilós pireneusi hegyikutyánkkal szemben. Megpróbálom rávenni őket a kerítésre, de nem fognak belemenni. A szüleim inkább a kutyát zárják be, ezért szeretném megtanítani neki, hogy ne tapossa le (meg néha ássa ki) a virágokat.
2013. ápr. 16. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a kis dísz is jó, hogy a kutya lássa, hogy hol a határ.

Ha tudja, hogy min belül nem szabad lépnie, akkor már jó úton haladtok.

Szerintem megér egy próbát az a kis dísz"kerítés"

2013. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Nem kell , hogy bombabiztos kerítés legyen. Amit leírtál elég lesz, és még díszíti is a kertet.

A kutyának meg "csak" azt kell megtanítani, hogy a kerítés felett nem szabad átlépni. Szerintem hamar meg fogja tanulni.

Ha viszont a bezárás mellett döntötök, akkor menj vele rendszeresen (legalább naponta 1-1,5 órát sétálni). A rendszeres séta egyébként is jót tesz neki. Ha van lehetősége lemozognia magát és feladatokat is kap, hamarabb elfárad, és nem fog a kertben virágot taposni.

Illetve, jó lehet még az is, ha a kerítés mentén végig tud menni (oda ne tegyetek virágot)

2013. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy bezárjátok a kutyát?

Hová zárjátok? Kennelbe?

2013. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor majd megpróbáljuk!

Egyébként minden nap délután elviszem egy jó nagy sétára, ami legalább másfél óra, este meg egy rövidebb sétára. Illetve délután nem sétálni, hanem futni viszem, nagyon sok erdő és park van itt, ahol elengedem és akkor kedvére fut meg játszik a többi kutyával. Meg sokszor kirándulunk hegyekbe/dombokba is és minden nap tanítom is valamennyit, sok trükköt tud már. Szóval le van fárasztva, ennek ellenére amint hazaérünk és kiengedjük elkezdi a kedvenc szórakozását: letapossa a virágokat.

8-as, ne aggódj nem egy 1x1 méteres kis ketrecbe van zárva, hanem egy kb. 10x10 méteres elkerített részre, ami külön neki van kialakítva, plusz van még ott egy kb 3x3 méteres "kutyaháza". Nem kutyaház, egy rendes kis tárolóhelység volt régen, de mostmár csak az övé, nincs ott semmi csak a kajája meg a vize meg egy puha alvóhelye.

2013. ápr. 17. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!