Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire értetek egyet a...

Firestorm kérdése:

Ti mennyire értetek egyet a szájkosár használatával?

Figyelt kérdés
Én részben egyet értek vele,pl tömegközlekedésen,de az utcán abszolút nem,mert ha jön egy vad elengedett kutya és megtámadja az enyémet,akin szájkosár van akkor nem tudja magát megvédeni,már nem egyszer előfordult,hogy az Én pórázon vezetett kutyámnak valami elengedett kistestű eb neki akart ugrani és,ha az enyém esetleg szétkapja akkor még Én vagyok a szemét felelőtlen ember.Na meg persze,ha mindenki szájkosárban sétáltatná a kutyáját még akkor is ott vannak a kóbor kutyák...Nektek mi erről a véleményetek?

2013. ápr. 16. 09:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Én pont annyira értek vele egyet, ahogy a mostani helyzet áll a törvény szerint. Tehát utcán azokat a kutyákat kell szájkosárban sétáltatni, akik veszélyesek lehetnek másra. Nincs fajta szerinti megkülönböztetés, csak az adott egyed viselkedése számít.

BKV-n teljes mértékben egyetértek vele.

2013. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan a kutya h embert is meg haraphat, esetleg a gazdája nem tudja kordában tartani a kutyát, akkor tegye rá a szájkosarat. A bkvval kapcs, ugyanez, de itt ugye azt is nézni kell, hogy lehet a buszon olyan ember aki fél a kutyáktól. Én mondjuk nem rakok szájkosarat a kutyámra (kistestű) vagy a lábam mellé szorítóm, v felveszem az ölembe, hogy ha jön a kaller bácsi ne izéljen h nincs jegye a kutyának. DE nagyon ritkán viszem bkv-val, és csak busszal, metróval még sose mentünk együtt.
2013. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem megjegyezte egy idős néni,hogy egy ilyen vérengző fenevadra miért nem rakok szájkosarat?Pitbull staff mix 6 hónapos,de hogy miből szűrte le,hogy vérengző fenevad azt nem tudom,nem megy neki se embernek se állatnak,sőt gyerekeket meg kifejezetten szereti,de azért mert Ő annyit látott,hogy a futtatóban nyúzták egymást egy másik kutyával attól még nem nevezhető fenevadnak.Múltkor Pl.egy keverék kistestű meg egy nagytestű kutya volt elengedve,amik konkrétan minden kutyának neki akartak menni és egy pitbullos srác meg kiabált az öregglánynak,hogy fogja meg a kutyákat,mert az övé pórázon van,de ha neki ugranak a kutya nem fogja hagyni magát az öregasszony meg boldogan ment tovább mint aki se lát se hall,utána még egy kisgyereket is megtámadtak aki az apukájával bicajozott...Ez most csúnya lesz,de a pasi akkorát belerúgott a kistestűbe,hogy csak repült a kutya a nagy is kapott (ezt pedig teljesen megértem,mert ha gyerekemről van szó én is mind a kettőt felrúgtam volna,de még a nőt is) az öreg nő akkor volt hajlandó csak megfogni a kutyáit.Kérdem Én,hogy az ilyeneket miért nem büntetik meg?
2013. ápr. 16. 09:20
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a veszélyes kutyákra kell(ene) utcán szájkosár. De azzal a nézettel is egyetértek, hogy ha az ember az utcán találkozik egy szájkosaras kutyával, sokkal jobban fog félni tőle, mert úristen, ha szájkosár kell rá, biztos egy fenevad... Szóval én csak azoknál a kutyáknál követelném meg, akik emberre-más állatra veszélyesek lehetnek.
2013. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Na igen ez érthető,de mi van akkor,ha egy kóbor kutya neki támad egy másik kutyának,akin szájkosár van,mert esetleg más állatokra veszélyes?
2013. ápr. 16. 09:28
 6/29 anonim ***** válasza:
5%
Kutya nem való városba.
2013. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pracli mindenkinek.
2013. ápr. 16. 09:28
 8/29 anonim válasza:
36%
igen is legyen a kutyákon szájkosár. Nemrég például sétáltam az utcán, és minden ok nélkül nekem esett az egyik kutya, amit sétáltattak. Szerencsére volt még rajtam kabát, meg jók a reflexeim, nem lett komolyabb baj.
2013. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Közterületen / utcán nem kötelező a szájkosár csak veszélyes kutyákra. Ha a kutyád harapós akkor kell rá és kész, nem véletlen. Vagy elkerülsz mindenkit 3méteres körzetben? nem hiszem.
2013. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

Én BKV-n sem értek egyet vele. Miért lenne veszélyesebb a kutya a buszon mint az utcán?

Szerintem mindenki el tudja dönteni a maga kutyájáról, hogy szükség van e szájkosár használatára vagy sem.

Nekem egy törpe uszkárom van, nincsen szájkosara, pedig rendszeresen bkv-zik. Még sosem szóltak, pedig az első ajtónál szoktunk felszállni. Gondolom mert süt róla, hogy egy kedves, barátságos kiskutya, aki nem emberekkel lakik jól.

Persze nyilván van olyan akinek a kutyája fél a buszon, ettől agresszív lehet, de ezt a gazdának tudnia kell és e szerint kell cselekednie.

2013. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!