Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk sokszor kapar a...

A kutyánk sokszor kapar a kertben, hogyan szoktassul le róla?

Figyelt kérdés
Krátereket ás a kertben, általában amikor nem vagyunk ott, de ha látom hogy ás mit csináljak?
2013. ápr. 16. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ez többnyire pótcselekvés ha unatkozik. Mozgasd le mielőtt elmész otthonról.
2013. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy időben nállunk is volt ilyen. Bevallom nem hordtam a kutyákat sétálni társaságba, gondoltam nagy a kert, meg ott vannak egymásnak. Kb 3 éve napi másfél-két órát járjuk az erdőt más kutyásokkal. Azóta megszünt a probléma.
2013. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az ásás okai lehetnek:

- fiatal kutya rosszalkodása. ezt általában kinövik, vagy neveléssel (rászólás, sok mozgatás) korrigálható

- vadászat. vakondra, pocokra, bármire, ami ott járhatott és a kutya ki akarja szedni. a hatékony megoldás a rágcsálók elűzése lehet (vannak már füstpatronok pockok ellen, és vakondriasztók is), illetve esetleg a nevelés, de egy kemény fejű kotorék terriert nem hinném, hogy teljesen le lehet erről nevelni...

- unalom, passzió. mozgatással, a kutya testi-lelki fárasztásával kikerülhető, ill. nálunk bevált az is, hogy a visszaásás előtt a kutyagumit beledobtuk a kráterekbe. két legyet ütöttünk egy csapásra: volt hova tenni a sz@rt és a kutyák leszoktak az ásásról.

- hűsölés. nagyobb termetű, hosszú szőrű kutyáknál jellemző, mély árkokat ásnak az árnyékban, és ott héderelnek a legnagyobb hőség idején. a megoldás egy "legális" hűsölő, vagy egy lyuk, ami nincs zavaró helyen, és azt gyakran locsolgatni, vagy egy új helyet kijelölni, medencét kirakni, stb. (bár ha jól sejtem ezt az okot kizárhatjuk)

2013. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy önmegerősítő tevékenység, azaz a kutyának örömet okoz maga a kaparás. Ha látod akkor mit csinálj??? Mondjuk szólj rá, tapsolj, zavard el onnan, tereld el a figyelmét. Ha abbahagyja, dicsérd meg és játssz vele. De ha nem vagy otthon, simán ásni fog...

Teendők az előttem lévő válaszadók által leírtak!!!

2013. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!